Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az ötven valahány évesek...

Az ötven valahány évesek borúlátóbbak mint a huszonévesek?

Figyelt kérdés
A most 50-60 éves korosztályba tartozó emberek, szülők negatívabbnak látják a huszonéves gyermekeik jövőjét mint a huszonévesek saját jövőjüket? Tehát az 50-60 éves emberek a realitást a valóságot látják amikor kárognak, pánikolnak, jajveszékelnek hogy jaj mi lesz az ő gyermekeikkel munka, tanulás terén, vagy csak azért ilyen borúlátóak mert már 50. életévüket tapossák? Magyarul a koruk miatt látják negatívan, pesszimistán a dolgokat akár a gyerekeik ügyében vagy akár az élet más területein? Vagy amikor jajgatnak, hogy nem lesz belőled semmi akkor, azt azért mondják mert nem bíznak meg benned eléggé?
2010. jún. 21. 12:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Azért borúlátóbbak, mert többet tapasztaltak az életből.
2010. jún. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az biztos hogy sokan tapasztalatból beszélnek... De vannak derűlátók is 50 felett. Én ismerek olyat aki mindenben igyekszik meglátni a jót, és olyan pozitív a kisugárzása, hogy irigylésre méltó. Nem könnyű manapság boldogulni, épp ezért érdemes mindenben a jót keresni. Nem korfüggő a pesszimizmus.
2010. jún. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
33 vagyok nem rég született kislányom. Mindig optimista voltam, de mostanában egyre többet gondolok arra, hogy de jó, hogy nem most vagyok fiatal, és milyen világba szültem én gyereket. Persze ezt nem fogom neki mondogatni, mert nem akarom elvenni az életkedvét, de amikor szétnézek a világban, néha sírni tudnék. Tudom, hogy a változást általában nehezen viselik az emberek egy bizonyos kor után, de most már olyan gyors a változás és annyira rossz irányban, hogy az borzasztó. De a lányomnak ebben a világban kell majd felnőnie és boldogulnia, és csak remélni tudom, hogy ő boldog lesz és nem fáj majd neki ez, és csak mosolyog majd, amikor néha megjegyzem: bezzeg az én időmben!
2010. jún. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!