Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy jobb legyen?

Mit tehetnék, hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés

Meghalt nagytatám és teljesen ki vagyok borulva. Még sosem halt meg közeli rokonom. Nem szoktam ennyire érzékeny lenni, most magamat is megleptem. Nagyjából csak sírni tudok a tegnap óta. A tegnap a virrasztóban amikor megprobáltam visszatartani a sírást, egyszerűen kitört belőlem. Holnap lesz a temetés és muszáj elmenjek, de nem szeretnék mindenki előtt zokogni. Amúgy is olyan típus vagyok, aki nem szereti kifejezni az érzelmeit. Arra is gondoltam, hogy megjátszom valami betegséget, mert ahogy odamegyek a temetőbe, érzem, hogy összeroppanok. Tudom, hogy ez nem jó megoldás, ezért arra gondoltam, hogy bevennék egy nyugtatót, hátha az segít túlélni valahogy.

Ti mit szoktatok ilyen helyzetben tenni? Milyen nyugtagókat ajánltok? Ha beveszek egy nyugtatót, akkor mit érzek? Arra gondoltam, hogy délután megveszem és este kiprobálom, hogy ne csináljak valami hülyeseget holnap. Mindenképpen olyan kellene amit recept nélkül tudok megvenni.

19/L



2018. aug. 17. 14:43
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Amikor meghalt a papám a dm-ben vettem gyógynövényes nyugtató bogyókat. Tenyérnyi fémdobozban van, és a főbb összetevője a macskagyökér. A nevére nem emlékszem, de nekem ez segített.

Részvétem ❤️

20/L

2018. aug. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Kis városban élünk és sajnos nincs dm. Csak a gyógyszertárak jöhetnek szóba.
2018. aug. 17. 14:52
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

16 voltam, amikor meghalt a nagypapám. Születésnapom után 4 nappal volt a temetés. Engem a nagyszüleim neveltek fel. Én is összeroppantam. Nagymamámnak volt itthon valeriana relax nevű nyugtatója. Gyógynövények vannak benne, nem tesz függővé. Nekem segített kicsit. Temetés alatt nem sírtam, de a szívemet tépték szét éppen. Hazaértünk, és bezárkóztam. Akkor kijött minden. Mindenki máshogy gyászol. Úgy csináld, ahogy a szíved szeretné. Ha kell sírj, ha nem, akkor majd otthon.

Őszinte részvétem a Papád miatt.

2018. aug. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
folyton náluk voltam kicsi koromban meg tök rendesek de valahogy nem tudna érdekelni ha nagyszülő halna meg. öregek, betegek, erre számítani kell, meg amúgy nem is a szüleid. nem értem mi ez a kbszott hiszti, megértem ha valaki sír de jézusom te már be akarod magad nyugtatózni.. ez azért szánalmas.
2018. aug. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Először is fogadd őszinte részvétemet.

Ugyanakkor gondolj arra, hogy minden múlandó, aminek eleje van, annak vége is. Az emberi élet is pont ilyen.

Amit tehetsz, hogy elengeded a megfelelést és nem akarsz szerepet játszani, bátran kiengeded az érzelmeket. Gyászban szabad zokogni, teljesen természetes és normális. Pszichológusok egész sora írt már esszéket a gyászmunkáról, amit bizony el kell végezni. Éld meg a gyászt, add át magad nyugodtan, így hamarabb túl leszel rajta, mintha el akarod palástolni, fojtani. Menj el a temetésre, sírd ki magad, utána meg fogsz könnyebbülni. Hidd el.

2018. aug. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!