Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne csökkenteni a...

Hogyan lehetne csökkenteni a szülők korlátozásain?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, a szüleim nagyon korlátoznak. Nem engednek el sehova, csak nagyon ritkán, de akkor se bulizni, meg ilyenek. Most a nyaram is egy selejt. Kb 2 hete ha véget ért a nyári gyakorlatom. Elhatározom magamban, hogy a maradék 1.5 hónapot megpróbálom a legjobban eltölteni.Van egy ismerősöm a Balaton környékén, tavaly is voltunk ott, idén nem hinném, hogy lesz belőle valami, mert akárhányszor felhozom a kérdést, mindig némák maradnak. Az unokatesóm eddig minden nyáron lejöhetett, most őt sem engedik a szülei, hogy jöjjön. De azért ők nagyon tudnak hisztizni, hogy ők ilyen idős korukban nem a számítógép előtt ültek, hane, buliztak, diákmunkán voltak, nyaralni mentek az olasz tengerpartra családostól. Erre én mindig azt felelem, hogy de én is mennék, de nem engedtek sehova. Elegem van a folytonos itthon létekből, elegem van, hogy ennyire lekorlátoznak. Multkor mikor kiderült, hogy van Youtube csatornám, akkora hisztit csaptak, hogy nem lehet elképzelni. Elakartam menni Esztergomba egy haverommal az utolsó Desiros napon, oda sem engedtek el, mert angol tanárhoz kellett menni, aki ráadásul nem is volt otthon azon a napon. Hogy lehetne ennek véget vetni?! Utálom őket. Mostanra már a nyári gyakorlatnak is örültem, mert addig is távol lehettem tőlük késő délutánig. Válaszokat előre is köszönöm.
2018. júl. 25. 01:21
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Vársz még egy évet aztán jól kibaxol velük azzal, hogy elköltözöl. Onnantól senki nem korlátoz, azt csinálsz amit akarsz
2018. júl. 25. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
13%

Én a helyedben megbeszélném a haverommal, hagynék egy levelet, hogy nincs baj, telefonon elérhetnek, de azt is csak azért, hogy ne hívjanak ok nélkül rendőrt, majd lelépnék a nyár maradèk részére.

Hah, mert mit fognak csinálni? Nem fognak így semkit kihívni, de lesz morci, mikor hazaténferegsz.

Én anyum is ilyen korlátozó vol, utána elszöktem, jól beb*sztam, dohányoztam. Utàna nem kellett minden lépésemhez engedély, csak tudattam vele, hogy már nem vagyok mami pici lánya, egyedül isegy minden.

2018. júl. 25. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%
Mozdulj ki ember, elvezd a nyarat nem kotelezo kilometerekre menni csak kornyeken logj haverokkal, menj neha hazibulikba vagy ilyesmi. Vagy eddz, biciglizz stb, 17 evesen nem kell engedely hogy lakasbol kilepj, szimplan kozlod.
2018. júl. 25. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

2es, és egyedül el is tudtad magad tartani meg albérletet fizetni? Hisz azt írtad hogy egyedül is ment minden. Akkor gondolom nem a mamahotelben éltél, és nem a papabank szponzorálta a nagy és felnőtt kislányt. Ugye? Ha már ilyen felnőtt voltál hogy leléptél.


Kérdező: Én semmi esetre sem lépnék le szó nélkül, mert jó eséllyel nem lenne hova visszamenned. Inkább ülj le velük megbeszélni, Hogy had menj le egy hétre a Balatonra, persze úgy, hogy mindent te fizetsz, és utána te is másként állsz majd az otthoni dolgokhoz.

2018. júl. 25. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

Kettes tanácsát ne fogadd meg!


Ha az én gyerekem szökne el, mert..., akkor 18 évesen mehetne, amerre akar, ha már "olyan nagyfiú".


Az szmétség a szüleidtől, hogy nem szólnak semmit, de nem lehet hogy nem veled van bajuk, hanem munkahely, esetleg EGYMÁSSAL, csak ők nem beszélik meg és inkább rajtad vezetik le?

2018. júl. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mert nem ertem: ha tavaly elmehettel a Balatonra az ismerősöddel, iden miert nem? Nem lehet, hogy anyagi problemak vannak?
2018. júl. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is inkább azt saccolnám, hogy nem merik megmondani, hogy a villanyszámlát sem tudták befizetni 2 hónapja, plusz maxolták az összes gyorskölcsönt. Ha így van, az sem jobb, hihetetlen gyávaság lenne felnőtt emberektől.
2018. júl. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem, anyagi problémák nincsenek szerencsére
2018. júl. 27. 20:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!