Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem érti meg a párja?

Miért nem érti meg a párja?

Figyelt kérdés

Az egyik legjobb barátnőmről lenne szó. Ő 38 éves 2 gyerekkel és egy nagy családi házzal, amit a szüleitől örökölt (ők is ott laknak).

A barátnőm elvált rég, és ő eltervezte, hogy soha sem fog újra férjhez menni, de azért párkapcsolatot igényelne, mert egészséges, fiatal nő, nem akar egyedül megöregedni.

Sajnos ő nagyon szerencsétlen a szerelemben, mert mindegyik párja elhagyta az utóbbi 12 évben volt neki 3 férfi (akik szintén elváltak, gyerekekkel).

Mindegyik férfi normális volt, jól elvoltak, és mindegyik férfi odaköltözött a barátnőmhöz.


Aztán mindegyik férfi házasságot akart a barinőmtől, amit ő visszautasított,bár, már a kapcsolat elején kijelentette, hogy ő többet férjhez nem megy (nem is kell mert van gyereke is), tehát neki tényleg nem a papír számít! Hanem a boldog párkapcsolat.

Aztán erre mind a 3 férfi elhagyta:(


Most ez van a mostanival! A mostani párja is 2,5 éve náluk lakik, nagyon jól megvannak! Boldogok! Ez a férfi is kérdezgette múltkor az esküvőt, puhatolózott, a barátnőm köpni-nyelni nem tudott...annyira szereti ezt a férfit...de házasodni nem akar már. A férfinek is van gyerekei (három, a volt feleségével élnek). Tehát közös gyereket ők nem akarnak. Akkor minek a házasság?


A barátnőm sírt is tegnap, én csak segíteni szeretnék neki.

Fél, hogy ez is elmegy, mint a többi 3. pedig nem a házasságtól függ ez. Ja, és a férfi is tudott arról mikor a kapcsolatba lépett, hogy házasodni nem fog.


Szerintetek a barátnőmet miért akarják elvenni mindenáron?

És ha mégis azt mondja, hogy neki nem ez számít csak az, hogy együtt boldogan éljenek, azt miért nem értették meg?


2010. jún. 18. 12:28
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

14:10

Nagyon rosszul gondolod.

Az, ha megesküdnek, csupán annyit jelent, nem lehet csak úgy kitenni a férjét az utcára. Ugyanebbe a cipőben voltam. Tíz évig oda dolgoztam, átépítettük a házat. Rengeteg munkám, pénzem ment arra a házra, holott volt saját lakásom.A házasság garancia arra, a"feleség" nem akarja kijátszani a párját.

Mi harminc év után esküdtünk meg. Korábban azért nem, mert elveszett volna az özvegyi nyugdíj.

2010. jún. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
50%

Legyen boldog a barátnőd a házával, meg azzal a pénzzel, amit megspóroltak neki, hogy nem kell majd örökösödési illetéket fizetni.


-re válasz:


Ne haragudj, de nem egy csitriről van szó és gyereke is van, azokról kell anyagilag is gondoskodnia.

Ráadásul nem tudjuk mivel foglalkozik a férfi, hiszen még saját lakása sincs.

A nőről sem tudunk semmit, értelmiségi vagy mezőgazdaságból él, esetleg szakmája van, vagy gyári munkás?

Ezek mind számítanak.

2010. jún. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, azért kellett mert tisztán akarok látni, idegenek máshogy láthatják a dolgot.

A barátnőm hűséges típus és nem dobna ki senkit akivel kijön. Direkt azért részesítette előnyben az elváltakat, mert ők már egy rossz házassággal a hátuk mögött csak nem akarnak ismét házasodni.


A barátnőmnek nagy a háza, elfér ott a férfi is, tehát ezzel nem lett volna baj.

A barátnőm nem hitegette (mint általában a férfiak a nőket)hanem az elején kijelentette, hogy ő nem akar már férjhez menni.


Ami különösen fájó, hogy én régebben jártam a barátnőmnek az egyik exével, és nekem azt mondta, hogy neki nem számít a papír. Képzeljétek, mekkorát néztem, amikor kiderült, hogy őt megkérte (pedig én fiatalabb is vagyok 9 évvel és gyermekem sincs).

2010. jún. 18. 15:03
 14/21 A kérdező kommentje:

"Szerintem egy komoly férfi nem megy bele olyan kapcsolatba, amit a barátnőd elképzel."


Remélem ezt a nők is így gondolják fordítva, amikor egy férfi azt akarja hogy költözzenek hozzájuk.


Valószínű, hogy egyik párja sem szerette igazán a barátnőmet?

2010. jún. 18. 15:07
 15/21 A kérdező kommentje:

A barátnőm értelmiségi a párjának szakmája van.

nem értem, mert ha szeretné a férfi, akkor együtt maradnának, és boldogan élnének életük végéig! Nem akar a barátnőm már pasikat halászgatni, vannak gyerekei, van mindene. Már csak ő kell neki. De a házasság szótól sokkot kap szegény. ez van.:S

2010. jún. 18. 15:11
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

14:38 vagyok, 14:40 részére

Én írtam, a barátnő legyen boldog a házával.

Nem haragszom, de mi a pámmal ezen rég túlvagyunk. Mi ugyanolyan idősek voltunk, tehát nem csitrik. Mindkettőnknek volt gyereke, akikről gondoskodni kellett. Ilyen esetben nem számít kinek milyen végzettsége, szakmája van. Azt már korábban tisztázták.

Az anyai ösztönök miatt ilyenkor az első helyen a gyerekek vannak. Nagyon gyakran ennek az árát a férfivel fizettetik meg, a saját gyereke kárára. Az esküvő egy gesztus, hogy megbízhatunk egymásban.

Lehetne tanulni a természetből. A hattyúk egy életre választanak párt. Együtt építik fészküket. Mikor a „gyerekek” felnőnek, mennek a saját útjukra. Nem kell nekik utólag dugdosni semmit a zsebükbe. Ráadásul az ősök is külön oldják meg az életüket. És a legfontosabb, nem ismerik a bizalmatlanságot.

2010. jún. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

A barátnőm azért nem akar házasodni már, mert a férje tönkretette az életét. Testileg-lelkileg terrorizálta. Verte, alázta, nem akarok csúnya dolgokat ide írni, de még ki is használta. Ő egy életre retteg a házasság gondolatától! És én megértem! Én tudom miken ment keresztül.


Amúgy nem akarja kirakni a férfit, mert szereti!!! Ő nem az a típus! Őt nem bántja hogy a férfinak nincs lakása, mert ő egy családnak tarja már a párját, sőt férjemnek is hívja! Mindenkinek azt mondja, hogy "a férjem" így-úgy...stb.

Ja és azt akarja, hogy költözzön hozzájuk a párja egyik gyereke is. Nem hinném, hogy ez azt jelentené, hogy csak "úgy"van vele.

2010. jún. 18. 17:04
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

A barátnőd, már elsőre rosszul választott.(sajnos)

Szegénynek nem sikerült eddig egy életre szóló kapcsolatot kialakítani.Hol lehet a hiba? Akikkel megismerkedett, ugyanúgy csalódtak az életben, bizalmatlanok. Őket is megkel érteni.Szerintem a barátnőd nyugodtan megkérdezhetné a gyerekeit is ők mit tennének ilyenkor.Gondolom már nem olyan kicsik. Őket nem viselte meg a történtek? Gondolom, a háttérből anyukáék is súgnak.

Ez is meghatározhatja a barátnő hozzá állását

2010. jún. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

külön lakrészben laknak a szülei, azt nem tudom, hogy ők hogy állnak ehhez.

2-3-4 éves kapcsolatokban nem hinném, hogy az lenne a fő probléma, hogy ha nincs házasság akkor költözök el... merthogy gyereket egyikük sem akar, csak nyugalmat.

2010. jún. 18. 18:28
 20/21 anonim ***** válasza:

Elfogadom, hogy mindketten nyugalmat akarnak, a férfi is.

Esküvő nélkül, ha mondjuk tíz év múlva a barátnőddel történne valami, a párját a gyerekek két lábbal rúgnák ki, mint úgy általában. Ha megesküdnek, a gyerekeké az örökség, de a férjet nem tudják kitenni a haszonélvezeti jog miatt.

Én is azért esküdtem meg a feleségemmel, mert hozzám költözött. És nem szeretném, hogy a gyerekek két lábbal kirúgják, ha én előbb meghalok.Nálatok hasonlókról van szó.A barátnőd taktikázik a gyerekei javára.

2010. jún. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!