Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem érti meg a párja?

Miért nem érti meg a párja?

Figyelt kérdés

Az egyik legjobb barátnőmről lenne szó. Ő 38 éves 2 gyerekkel és egy nagy családi házzal, amit a szüleitől örökölt (ők is ott laknak).

A barátnőm elvált rég, és ő eltervezte, hogy soha sem fog újra férjhez menni, de azért párkapcsolatot igényelne, mert egészséges, fiatal nő, nem akar egyedül megöregedni.

Sajnos ő nagyon szerencsétlen a szerelemben, mert mindegyik párja elhagyta az utóbbi 12 évben volt neki 3 férfi (akik szintén elváltak, gyerekekkel).

Mindegyik férfi normális volt, jól elvoltak, és mindegyik férfi odaköltözött a barátnőmhöz.


Aztán mindegyik férfi házasságot akart a barinőmtől, amit ő visszautasított,bár, már a kapcsolat elején kijelentette, hogy ő többet férjhez nem megy (nem is kell mert van gyereke is), tehát neki tényleg nem a papír számít! Hanem a boldog párkapcsolat.

Aztán erre mind a 3 férfi elhagyta:(


Most ez van a mostanival! A mostani párja is 2,5 éve náluk lakik, nagyon jól megvannak! Boldogok! Ez a férfi is kérdezgette múltkor az esküvőt, puhatolózott, a barátnőm köpni-nyelni nem tudott...annyira szereti ezt a férfit...de házasodni nem akar már. A férfinek is van gyerekei (három, a volt feleségével élnek). Tehát közös gyereket ők nem akarnak. Akkor minek a házasság?


A barátnőm sírt is tegnap, én csak segíteni szeretnék neki.

Fél, hogy ez is elmegy, mint a többi 3. pedig nem a házasságtól függ ez. Ja, és a férfi is tudott arról mikor a kapcsolatba lépett, hogy házasodni nem fog.


Szerintetek a barátnőmet miért akarják elvenni mindenáron?

És ha mégis azt mondja, hogy neki nem ez számít csak az, hogy együtt boldogan éljenek, azt miért nem értették meg?


2010. jún. 18. 12:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%
hát ilyen valóban nem sok van, h a férfi erőlteti a házasságot, nem is értem már nem annyira fiatalok, h a szülők nyomatnák a témát.....szerintem ha valaki szeret valakit, akkor megérti, ebben az esetben csak papír....lehet a bnő háza miatt akarták?.....egyebet nem tudok elképzelni.....
2010. jún. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%

szia!


Ha VALÓBAN szereti a párja, be fogja látni. Azért ne menjen férjhez a barátnőd, mert ráerőltetik.


Egyébként gonosz dolog, de elgondolkoztam azon, ha már 3an is el akarták venni, annak nem lehet-e az az oka, hogy a szép nagy családi ház?! Most lehet hogy ez körmönfontnak hangzik, de a mai világban ....

2010. jún. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem a pénzéért akarják elvenni. Abban bíznak, hogy házastársként rá tudják venni dolgokra, pl. tulajdoni rész átiratására stb. Ki tudja?

Ha a barátnőd meghal és az új férj be van jelentve a házba, akkor úgy tudom, hogy nem lehet csak úgy kirakni a házból.


Engem nem akart ennyire elvenni senki, 40 év körüli férfiak nem lesznek ennyire szerelmesek.

Nagyon vigyázzon velük, és ne menjen újra férjhez.

Ha házasok, akkor a közösen szerzett vagyon is osztódik a gyerekek között, túl bonyolult.

Maradjon csak élettárs minden férfi.

2010. jún. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
73%

A mai kor alapvető párkapcsolati problémája a külön vagyon. Rengeteg fiatal párkapcsolati gondját okozza, hogy az ősök anyagilag is gondoskodni akarnak a csemetékről. Azt a családi házat a szülők miért íratták a lányukra, hiszen még élnek. Haláluk után úgyis a barátnőd örökölte volna. Normális párkapcsolatban a párok együtt akarják megoldani lakhatási problémájukat. Szerintem egy komoly férfi nem megy bele olyan kapcsolatba, amit a barátnőd elképzel.

Legyen boldog a barátnőd a házával, meg azzal a pénzzel, amit megspóroltak neki, hogy nem kell majd örökösödési illetéket fizetni.

2010. jún. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
A házasság valakinek papír, valakinek pedig az a lépés, amit akkor teszünk meg, ha valakivel életünk végéig tervezünk. Ha megkérném a páromat, és nemet mondana, vagy kifejtené, hogy számára ez semmit nem jelent, én is elhagynám. Miért? Mert számomra az a 'nem' azt jelentené, hogy azt a bizonyos lépést nem akarja megtenni, és be akarja biztosítani magát arra az esetre, ha mégsem jön össze a kapcsolat, és így könnyedén léphetne ki a kapcsolatból. Nem lenne 100%-os a bizalma a közös jövőnket illetően, és ezzel értelmetlenné tenné az egészet. És különben is, hogy néz ki az, hogy "53 éves vagyok, ez itt a barátnőm..."
2010. jún. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
szerintem is a pénz miatt akarják elvenni. meg mi az hogy mindig őhozzá költöztek a pasik. én biztos nem engedtem volna oda őket, nekem ez fura.
2010. jún. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Sokan gondolják úgy, hogy a házasság nem csak egy papír, hanem egy fogadalom, ami arról szól, hogy az egész további életemet a másikkal képzelem el. Rendben, a barátnőd elvált, valószínűleg nincsenek jó emlékei a házasságról. Tökéletesen meg lehet érteni.

Azt viszont már tényleg nem értem, miért nem hajlandó többéelköteleződni senki felé? Vagy 12 év alatt sem sikerült kihevernie a válást, vagy kicsinyes sértettségében elhatározta, hogy ő aztán ezentúl senkit nem enged magához olyan közel, hogy az ugyanúgy elbánjon vele, mint a volt férje.

Azt gondolom, hogy ha az én férjem mondta volna azt a kapcsolatunk elején, hogy ő aztán soha, semmilyen körülmények között nem fog elvenni, akkor abban a pillanatban én is szedtem volna a sátorfámat, és keresek egy olyan férfit, aki hajlandó kijelenteni a törvény előtt, hogy ő engem élete végéig párjának tekint. Számomra fontos az, hogy megbízhassak a páromban, és ha ő azt mondja nekem, hogy "bocsáss meg, de vedd tudomásul, hogy nem tartalak elég értékesnek ahhoz, hogy elvegyelek", akkor ott oda minden bizalom.

2010. jún. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Bezzeg ha egy nő írná ezt akkor drukkolnátok hogy hagyja el, mert a párja nem szereti igazán ha nem akarjas elvenni! Persze egy nő simán csináűlhatja a férfival... Kedves kérdező a barátnőd önző, hogfy elvárja hogy szeressék, legyenek vele, és mindent csináljanak úgy ahogy neki jó és az ő vágyuk ne teljesüljön. Nem kötelező a házasság de akkor ne sírjon hogy otthagyják.
2010. jún. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Gondolom, a ház felére pályáznak.
2010. jún. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Baátnőd is megérthetné, bár ritka az ilyen, de a pasi ha el akarja venni bizonyára igazán szereti... és szörnyű lehet megélni egy ilyen visszautasítást.

Nem kell nagy lagzi, vagy ilyesmi...

2010. jún. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!