Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én elhatároztam magam, de...

Én elhatároztam magam, de félek, hogy ezzel rosszat teszek a családomnak. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Ma reggel arra ébredtem, hogy apósom éppen azt ecsetelte anyósnak, hogy én a férjemet a kutyámnak tekintem, a gyereket nem látom el, sőt koplaltatom, és hogy úgyis csak addig maradok vele, míg pénze van.

A helyzet az, hogy én hazajöttem anyukámékhoz a gyerekkel, és megmondtam a férjemnek, hogy nem vagyok hajlandó hazamenni, főleg így, hogy a szemembe meg teszik a szépet. Semmi gond a házasságunkkal, minden rendben lenne köztünk, de már idegileg nem bírom ezt, ami otthon megy. Ha úgy tartják jónak simán le ku....a anyáznak, csak mert nekik éppen nem jó ahogy és amit csinálok. Én vittem a háztartást, főztem, mostam takarítottam, a gyereket ellátom rendesen, ő az életem értelme, de nekik semmi nem jól. Úgy érzem nem bírom tovább. Eldöntöttem hazajövök a kicsivel, az ő érdekében, mert már komolyan attól félek, hogy kikészülök idegileg. Szerintetek jól döntök, higyjétek el, csak a gyereket nézem, azt, hogy szüksége van rám, és hogy mellette legyek. Nem akartam a férjem választás elé állítani, de nincs más megoldás, 10 év alatt mindíg én nyeltem, ő sem igazán állt ki mellettem, a terhességem alatt is egy kész pokol volt otthon a helyzet. Azóta meg még rosszabb. Ti hogy döntenétek egy ilyen kettős helyzetben. Az biztos, hogy a kicsit semmiféleképp nem hagyom!


2010. jún. 18. 09:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

az én szüleim is anyukám anyukája miatt váltak el anno, csak ott fordított volt a helyzet.

apukám nem csinált semmit jól.

kicsi voltam még de nem tudom mennyire próbálták megbeszélni a dolgot.

de anyukámnál napi 10-12 órában mai napig ott van a mamám.

teljessen jól tetted a költözést

2010. jún. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Itt nem lehetett mást lépni. Az egészséged neked és a gyereknek fontosabb!
2010. jún. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Szerintem,még ha anyagilag megterhelő is,de menjetek albérletbe ,mert hosszú távon nem lehet idegileg kibírni,ha valaki folyton kötekedik,és a rosszat látja a munkádban.Inkább a szűkösebb élet,de legyen szabadság!Én ezt vallom.Nekem is sokkal jobb érzés,hogy úgy főzök,mosok,és vasalok,hogy senki nem talál benne kivetnivalót (érdekes módon a vőlegényemnek tetszik,ahogy vezetem a háztartást).
2010. jún. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Azt írod, hogy semmi gond a házasságoddal, aztán meg hogy 10 éve nyelsz és a férjed sem állt ki melletted, más házában laktok azért, hogy ők ne legyenek egyedül (miért? a te szüleid egyedül lehetnek?). Áltatod magad, ha azt hiszen, nincs gond a házasságoddal - még azok a házasságok sem teljesen gondtalanok, amelyek külön fészekben indulnak. Alap, ha valaki családot alapít, akkor saját házat, lakást teremt először hozzá.
2010. jún. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írod, nem ez az első eset. Ezért én nem mennék vissza, a bocsánatkérést elfogadnám, ami annyit tesz, hogy szóbaállok velük, meg megyek az unokával egyszer egy héten látogatóba. ennyi.


Próbáljatok meg külön költözni, a saját problémájukat meg oldják meg, vagy a férjed segítsen nekik alkalmanként, vagy menjenek öregek otthonába.

2010. jún. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, sokat segítettetek átgondolni a helyzetet, így nap végére tisztábban látok, le is nyugodtam egy kicsit. Mégegyszer köszi hogy leírtátok a véleményeteket, sokat számított hogy kívülállóként hogy látjátok a helyzetet. Köszönöm
2010. jún. 18. 16:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!