Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én elhatároztam magam, de...

Én elhatároztam magam, de félek, hogy ezzel rosszat teszek a családomnak. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Ma reggel arra ébredtem, hogy apósom éppen azt ecsetelte anyósnak, hogy én a férjemet a kutyámnak tekintem, a gyereket nem látom el, sőt koplaltatom, és hogy úgyis csak addig maradok vele, míg pénze van.

A helyzet az, hogy én hazajöttem anyukámékhoz a gyerekkel, és megmondtam a férjemnek, hogy nem vagyok hajlandó hazamenni, főleg így, hogy a szemembe meg teszik a szépet. Semmi gond a házasságunkkal, minden rendben lenne köztünk, de már idegileg nem bírom ezt, ami otthon megy. Ha úgy tartják jónak simán le ku....a anyáznak, csak mert nekik éppen nem jó ahogy és amit csinálok. Én vittem a háztartást, főztem, mostam takarítottam, a gyereket ellátom rendesen, ő az életem értelme, de nekik semmi nem jól. Úgy érzem nem bírom tovább. Eldöntöttem hazajövök a kicsivel, az ő érdekében, mert már komolyan attól félek, hogy kikészülök idegileg. Szerintetek jól döntök, higyjétek el, csak a gyereket nézem, azt, hogy szüksége van rám, és hogy mellette legyek. Nem akartam a férjem választás elé állítani, de nincs más megoldás, 10 év alatt mindíg én nyeltem, ő sem igazán állt ki mellettem, a terhességem alatt is egy kész pokol volt otthon a helyzet. Azóta meg még rosszabb. Ti hogy döntenétek egy ilyen kettős helyzetben. Az biztos, hogy a kicsit semmiféleképp nem hagyom!


2010. jún. 18. 09:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jól döntöttél.Erről nem tudok többet írni. A férjedé a következő lépés.
2010. jún. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

Mondjuk én először megbeszéltem volna a férjemmel és kerestünk volna valami megoldást, hogy elköltözzünk.

Nem egyik naprólamásikra állítanám kész helyzet elé.

És ő oda tud költözni most hozzátok? vagy ezzel őt ki is dobtad?

2010. jún. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
én biztosan nem laknék együtt egy családtagommal sem, annak soha nincs jó vége. én azt mondom, hogy menj. ha a párod/férjed szeret,akkor veled tart majd vagy legalábbis utánad megy. miért nem költöztük külön, hogy nyugodt életet éljetek? tudom hogy sokan rászorulnak de csak egy ideig. nekem rokonaimnál volt így, anyóshoz költözött. ott kettő kicsi gyerek volt, azért mentek oda a férjével együtt, mert az anyós nagyon aranyos. de aztán csak kiütköztek a dolgok,azóta lehordják egymást mindennek. ők fél évig bírták ott, azóta inkább albérletbe költöztek és meghúzzák magukat anyagilag. szóval menj, ne maradj ott, mert nem csak idegileg mész tönkre, de a házasságod is. minél hamarabb annál jobb. de ha hazamész egy idő után onnan is költözz el, mert ugyanaz lesz, mint itt. 28/l
2010. jún. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Először az elsővel értettem egyet, aztán mégiscsak igaza van a másodiknak! Bár már gondolom volt egy pár körötök a férjeddel..

Nálunk ugyanez volt, a terhességem egy kész pokol volt, az anyósóm pedig nem az apósomnak, hanem a féjemnek fúrt engem állandóan, ő meg bevett mindent. Most ott tartunk, hogy megvolt az első válóperes tárgyalás,várjuk a köv.időpontot, bár nálunk még más tényezők is szerepet játszottak. sajnálom, hogy a férjed nem áll ki Mellettetek.

2010. jún. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
De miért mondanak ilyet?Ilyet az ember nem talál ki csak úgy,nincs ennek véletlenül egy kis valóság alapja?
2010. jún. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
Miért nem lehet mindent megbeszélni?nem értem...anyósodék miatt felbontod a családi életedet???a gyerekednek nem cs anyára van szükség,beszéljétek meg a férjeddel minél elöb a problémáitokat és még melegében rendezzétek ha még van valami köztetek,ha kell ak menyetek albérletbe is mindegy cs együtt legyetek...a többit meg szard le,anyósék nem lesznek örökké...
2010. jún. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Bocsánat, kicsit félreérthető voltam. A férjem természetesen minket választ, és ez a helyzet nem újkeletű, csak ezt mindenképp szerettem volna elkerülni, hogy el kelljen költöznünk, mert már öregek, és azért nagy segítség volt, hogy ott voltunk. Mindig mikor szóba került a költözés, akkor könyörgőre fogták, hogy ne hagyjuk egyedül őket. De nem is tettek azért, hogy szeressünk ott lakni. Ez amúgy is ideiglenes helyzet lenne anyukámnál, és pont ő volt az, aki annak idején nagyon nem szerette volna, ha elmegyek innen, ő már akkor megmondta, hogy nem lesz nekünk ott jó. Sajnos igaza lett.
2010. jún. 18. 10:34
 8/16 anonim ***** válasza:

nem akarlak azzal piszkálni de el kell költözni!!!Hasonló helyzetbe vagyunk mi is,csak nálam a párom mellettem áll.Anyucikája meglepetésére.Nálunk volt minden én is voltam minden csak nagyságos kisasszony nem.

Most ott tartunk hogy költözünk,ma derül ki kapunk e hitelt a kiszemelt házra.

Már szánja bánja a párom szülei amit tettek de jobb lesz így.Anno apukám azt mondta jobb távolról szeretni valakit mint közelről utálni.

2010. jún. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Abszolút nincs valóságalapja a dolgoknak, mivel egy 75 éves emberrel alapjáraton nehéz kijönni, és még az élő fába is beleköt. Lelkem rajta, mindent megtettem hogy a kedvükre tegyek, de egyszerűen nem szeretnek. Ennyi az egésznek az alapja.Ennél többet már én sem tudok tenni, ha a fejem tetejére állok, akkor is én leszek a szar. De azt nem tűröm tovább, hogy míg a férjemmel soha le sem hülyéztük egymást (elvégre értelmes emberek vagyunk) ők az anyámat is szidhatják.
2010. jún. 18. 10:41
 10/16 A kérdező kommentje:

Kedves 10:38-as!

Most hívott a férjem, hogy apósom felhívta, szeretne bocsánatot kérni, és vár minket haza este. De ezt már nem lehet visszacsinálni. Már nagyon összetört a lelkem ahhoz, hogy hazamenjek, és a szemébe nézzek. Úgysem tudnék semmi jót mondani neki, és két hét után úgyis kezdődne előlről minden.

2010. jún. 18. 10:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!