Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Névváltoztatás. Szerintetek...

Névváltoztatás. Szerintetek melyik jobb?

Figyelt kérdés

Nyári/Nyàry


Utóbbi nem cignyos?


2018. júl. 2. 08:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Jobb lesz az sima i-vel, hidd el nekem. Az én vezetéknevemben kettő y is van, ne tudd meg, amúgy sem egyszerű hangzású és még soha senkinek nem sikerült helyesen leírni, miután lebetűzöm sem. Már tolom oda valamelyik iratomat automatikusan, amint visszakérdeznek, mert állandóan visszakérdeznek.
2018. júl. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Jól szavaztatok, i-vel jobb! Egyszerűbb, jobban néz ki, és nem kell mindig hozzátenni, hogy "ipszilonnal".
2018. júl. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
73%

Csatlakozom az ipszilonos nevűek táborához, akik szerint kitolnál magaddal ha Nyáry lennél. Lengyel (vagy valami szláv) eredetű de félig magyarosan írt, elég hosszú nevem van -szky végződéssel. Hogy ezt hányszor írták hányféleképpen rosszan...voltam már -ski, -sky, és -szki is, és az első felében is cserélgettek össze betűket bőszen, úgyhogy most már úgy szoktam adatfelvételnél kezdeni hogy 'Jó napot kívánok, XY vagyok, betűzzem?'

Kell ez neked?

2018. júl. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

y-al végződik a nevem és hozzá kell tennem,hogy y-al.

A poén ,hogy az esetek a papírjaimat is hiába adom oda pl bankszámlanyitás és ilyenek simán i-vel írják és akkor kezdhetünk neki újra. A gáz szolgáltatónál is hiába reklamáltam meg többször is hónapokon keresztül,csak nem érdekelt senkit,aztán már engem se.

2018. júl. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!