Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fura, hogy családja van?

Fura, hogy családja van?

Figyelt kérdés

Egy kis háttér:

21 éves lány vagyok, egyke, és az egyetlen családtagom anyu. Apám 1 évesen elhagyott, anyai ági nagyszülők azelőtt elhunytak, hogy megszülettem, apai nagyszülők sose kerestek. Nincsenek unokatesóim, lényegében nincsenek rokonaim. Van egy kereszttesóm, de ők az ország másik felén élnek, így szinte vele is 0 a kapcsolatom, inkább keresztanyu és anyu tartják a kapcsolatot.


Ezzel szemben barátom óriási családból származik, van két tesója (párom 25, ő a legkisebb 'gyerek'), tesójainak már saját családja van gyerekekkel: 2-2 gyerekkel. Van 6 unokatesója (valamelyiknek már szintén van családja gyerekekkel), élnek a nagyszülei, vannak kereszttesók. Röviden nagyon sokan vannak.

És összetartóak is, amolyan mintacsalád, rendszeres összejövetelekkel, nagy ünneplésekkel. Ezekre én is hivatalos vagyok, de egyszerűen annyira furcsán érzem magam. Mindenki kedves velem, de mégis annyira nehéz, mert szokatlan ez az érzés.

Nálunk sose volt ilyen, max a szülinapot ünnepeltük meg ajándékkal/tortával, de nem volt se karácsony, se húsvét se semmi.. mind ugyan olyan nap volt mint egy hétköznap, hiszen nem volt kivel nagy ünnepet rendezni.

Szerintetek ez idővel jobb lesz? Meg fogom szokni?


2018. júl. 1. 14:13
 1/3 anonim ***** válasza:

De jó ezt olvasni, hogy másnak is voltak ilyen tapasztalatai!


Én is egyke vagyok, csak anyummal meg nagymamámmal éltem, amíg nagymamám meg nem halt, és anyum súlyosan beteg lett, így gyámság alá kerültem. Nekem is mindig nagyon nagyon furcsa volt, ha találkoztam valakivel és azt hallottam, hogy standard vagy mostoha anyukája vagy apukája van, esetleg tesvérei, és otthoni családi dolgaikról beszéltek. Nekem 25-6 éves koromra sikerült nagyjából megszoknom, hogy most már nem csodálkozok rá ilyenekre, vagy arra, ha látok egy standard családot.


Nekem fiatalon a család jelentése átértékelődött tudat alatt. Ez nálam egy szorosan összetartó közösséget jelent, amit nem feltétlen köt össze vér szerinti kapcsolat.

2018. júl. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Metionin ***** válasza:

Ez valamilyen szinten természetes annak aki nem ezt szokta meg. Nálunk sem volt standard család, bár a szüleim együtt vannak de olyan mintha 3 idegen lakott volna egy házban, akikből az egyiket a másik 2 csinálta. Apai nagyszülők nincsenek, anyai egy mama van akit évente egyszer pár órára láttam, így felé sem alakult ki semmi kötődés. Rokonaink vannak de nem tartjuk velük a kapcsolatot. Amikor másoktól hallom hogy mekkora családi banzájok vannak, nekem ijesztőnek tűnik hogy úristen annyi rokon :D

Az is nagyon fura volt amikor először láttam normális családot ahol a család együtt eszik meg mennek nyaralni meg ilyenek. Nekem ez mind idegen és fura mert nem ebben nőttem fel és nem ezt érzem "biztonságosnak". Az első "családi" ebédem 19 évesen volt barátoméknál, komolyan rendesen ijesztő volt hogy annyi emberrel eszem és hogy közben beszélgetni kell velük.

2018. júl. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk hasonló, kivéve hogy nekem csak a két tesóm van. Néha fárasztó a párom nagy családja, olyankor nem megyek hozzájuk. De jó, hogy vannak.
2018. júl. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!