Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen a tanárom?

Miért ilyen a tanárom?

Figyelt kérdés

rosz embernek állitja be magát. mindig azt mondja ha mondják neki hogy rendes vagy nagylelkű.hogy ő az aki magáról állitja ezt hogy nem rendes stb. mindig gunyolodik.beszologat.feketehumorú.ritkán nevett szinte soha.


de ha órán kívűl beszélek vele akkor egészen más ! pont az ellentéte


2010. jún. 16. 18:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nézd. Én pedagógus vagyok, tehát közel elsőkézből nyilatkozom. A diákok előtt nem szabad elengedned magad, mint tanár/tanító. Akkor haver lesz, hamar elvész a tisztelet. Biztos érted, miről is beszélek. Emiatt órán bizony vissza kell fognunk magunkat, mert lehet, hogy egyébként haláli humoros vagy, de nem tanítási órára való az a viselkedés. Ezáltal kissé távolságtartóvá válasz, kialakul úgymond a tanítási stílusod. Ez lehet, hogy messze áll a személyiségedtől, de lehet, hogy ilyen stílusban tudsz hatékonyan tanítani. Akár hiszed, akár nem, én rengeteget nevetek mint magánember, állandóan vigyorgok, de órán én is megváltozom, mert muszáj.
2010. jún. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
de ha órán kívűl beszélek vele akkor egészen más ! pont az ellentéte
2010. jún. 16. 18:50
 3/16 A kérdező kommentje:
de csak ha más nem láthassa meg.pl ketten a teremben beszélünk teljesen más lesz. teljessen az ellentéte az órai viselkedésének
2010. jún. 16. 18:53
 4/16 anonim ***** válasza:
az első válaszoló ezt fejtette ki. tanárként nem bratyizhatsz, és hiába tűnsz ridegnek v akárminek, pedagógusként úgy a legnagyobb a hatásfokod. emellett amikor ketten vagytok, nem a tanítványaként, hanem magánemberként kezel. így a stílusa gyökeresen megváltozik, mert nem "szakmai" a viselkedése.
2010. jún. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nekem is mindkét gyermekem tanár, de hidjétek el nem irigylem őket, én biztos nem lennék. Sokat mesélnek, és én is tapasztalom, hogy nagyon nehéz dolga van egy mai pedagógusnak, tisztelet a kivételnek, egy gyereknek, tanulónak több joga van, mint kötelessége. A mi időnkben ha kaptunk egy fülhuzást, vagy egy nyakast a tanitónktól, még meg sem mertük mondani otthon, mert kaptuk volna a másikat, független attól, hogy kinek volt igaza. Megfigyelve a mai fiatalokat, egy-két fiatal csoportosan még elmegy, de ettől többen, már szinte kezelhetetlenek.
2010. jún. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
ma 18:55 igen de akkor ugymond álarcot visel a férfi tanárom.ha másképpen vielekdik velem órán kívűl.mint a töbiekkel.
2010. jún. 16. 19:11
 7/16 anonim ***** válasza:
szerintem a kérdező azt akarja magába beszélni, hogy a tanárja szerelmes belé...
2010. jún. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló tökéletesen leírta, hogy mi a helyzet.

Nem mellesleg sosem tudhatod, hogy másokkal mennyire közvetlenebb a kapcsolata tanítási időn kívül. Az, hogy sok gyépés jár hozzátok, és csak a tanár rossz oldalát látják, mert tanítani akar (tanítási stílus), nem jelenti azt, hogy csak veled lesz kedves-aranyos stb.

Nekem is voltak olyan tanáraim, akik órán hihetetlenül szigorúak voltak, sosem mosolyogtak, mégiks, ha óra után benn maradtak a teremben, a fogyatékosabbja meg kivonult, akkor ő is egészen megváltozott.

És éln is osztom azt a véleményt, miszerint, ha a tanár és a diákok között kialakul némi haverság, akkor oda a tisztelet (kivételek vannak persze, de nem sok).

2010. jún. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Hát te full hülye vagy.Az első világosan elmondja te meg értetlenkedsz.


A tanár=tisztelet, ha leveti az álarcot a pór nép előtt akkor bratyiznak vele és lőttek a tiszteletnek a fegyelemnek.

Az,hogy előtted leveti nem azt jelenti,hogy szerelmes beléd,hanem azt,hogy megbízik benned!!!

2010. jún. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Első lennék!

Igen, ez egyfajta "álarc", bár nem egészen nevezném annak, hiszen ez is a személyiséged része. Csak hogy elképzeld, én világéletemben bármikor leültem játszani a gyerekkel, meséltem nekik, bármikor meghallgatom a mondanivalójukat, de ha éppen tanítok, akkor én is elég szigorú leszek (azt mondják, szigorú, de igazságos vagyok), szinte rám se ismernél. Ez pont amiatt van, amit fent írtam. Így tudom megtartani a tiszteletem, így tudok jól együttműködni 30 gyerekkel. Ha leállnék beszélgetni és hülyéskedni velük, kb. 2 perc alatt felbomlana úgy a rend, hogy az óra "elszállt", azon az órán nincs már tanítás. Néha lehet ilyet is, de első az, hogy az órán elmagyarázzam a tanulnivalót és amit lehet megtanítsak.

2010. jún. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!