Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerelmes vagyok mit csináljak?

Szerelmes vagyok mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nem rég találkoztam valakivel aki elementáris hatással van rám. Szabályos személyiségfejlődésen megyek át azóta amióta ismerem őt. Régebben gyakran flörtölős voltam és nyitott, de az ő hatására, mivel beleszerettem teljesen visszavettem, visszafogottabb lettem. Féltem a kutyáktól éveken át és mivel ő kutyabarát, valahogy arra is képes volt hogy megszeretessem velem a kutyákat és le tudtam győzni a félelmemet. Amióta ismerem, rengeteg célt elérek, aktívan sportolok, korábban csak tervezgettem, de most kitartó vagyok. Annyira jó hatással van rám. És nagyon jó vele, csak az a baj hogy 20 évvel idősebb nálam (én 20 vagyok). Nekem úgy tűnik hogy nagyon kedvel engem, sőt szeret is, de nem merek belevágni ebbe a kapcsolatba mégsem, mert nem tudom mit lehet várni egy 40 évestől. Lehet hogy fondorlatos, több tapasztalata van mint nekem. Próbálom elhitetni hogy nem, ellenkezek saját magammal, hogy nem nekem való, egyszerűen szenvedek. Azt mondta hogy nagyon szeret, de éretlennek tart még a kapcsolatra és várnunk kellene ezzel még. Viszont elég nehezen bírom, annyira hiányzik. Már csókoloztunk, erősen átöleltük egymást, a fülébe szuszogtam. Nem tudom mi legyen. Sosem éreztem még ekkora szerelmet magamban, minden olyan könnyen megy, olyan hatalmasakat nevetek, étvágyam sincs, alig birok enni és aludni, talán most vagyok életemben először igazán szerelmes, soha nem éreztem ilyet. Egyenlőre azt csinálom, amit mondott : várok rá.Nem szeretném én kezdeményezni a dolgot, azt akarom ő keressen magától. Úgy érzem tele vagyok szeretettel, és van hogy elsírom magam. Teljesen kifordított magamból. Mit csináljak, szívem szerint elutaznék jó messzire és egyedül lennék, és átgondolnám. Félek hogy elvesztek minden kontrollt magam felett. Ugyanakkor néha meg el is lököm magamtól: múlthéten felhívott és nem vettem fel. Szerintetek ez a 20 év nagyon sok, anyám rosszul van tőle, apám nem tud róla, barátnőm hallani se akar róla, másik barátnőm se, és már jóformán mindenkinek azt mondtam hogy elmúlt bennem, hogy ne bántsák többet, és igy már senkivel sem beszélhetek róla. Nemrég feltámadt bennem, hogy naplót kellene kezdenem, amiben róla írnék, hátha igy jobban megismerném a valós érzéseimet. A kapcsolatunk tényleg nagyon különleges, ami még baj hogy neki már volt két sikertelen házassága, emellett sem tudok elmenni. Az is furcsa volt, ahogy az első randin mindent elmondott magáról, az előző kapcsolatait, a gyerekkori traumáit, ezzel sem tudtam mit kezdeni.
2010. jún. 16. 12:39
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Már megbocsáss, de ez nem szerelem.

Egyrészt, aki szeret, az előtt tudsz önmagad lenni, hiszen olyannak szeret, amilyen vagy - te meg kifordultál önmagadból.

Másrészt szeretni csak azt lehet, akiről tudod, milyen, ismered tetőtől talpig, te viszont csak találgatsz ("lehet, hogy fondorlatos"), mondd csak, kibe vagy szerelmes, abba, akit elképzeltél magadnak?

Harmadrészt a szeretet azt jelenti, hogy a legjobbat akarod a másiknak. Már ne is haragudj, de ez a pasi csak hiteget "várj rá" címszóval. Ha igazán szeretne, akkor nem kérne ilyesmit, hanem belátná, hogy neked nélküle a legjobb, és elengedne, hogy éld az életedet. A szeretethez ugyanis az elengedés is hozzátartozik.


Ezeket nem a korkülönbség miatt írom, azt lesz*rom.

2010. jún. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Az a húsz év nagyon sok, de most nem tűnik annak. Egy negyven éves férfinak már berögzült szokásai vannak, és nem is biztos, hogy tudja követni egy 20 éves életritmusát. Az, hogy elmondta az életét, az szerintem nagy bizalomra vall, és "fair" játékra. Az pedig, hogy nem tudtál ezzel mit kezdeni, azt mutatja, hogy tényleg éretlen vagy hozzá.

Nem akarlak megbántani, de amikor azt mondja, hogy szeret, nem azt érti alatta, mint te. Valószínűleg nem szerelem ez a részéről, hanem csak annyira elbűvöli az, hogy egy fiatal nő szereti, hogy ezt a szót használja.

A napló nagyon jó ötlet, akkor, ha visszaolvasva nem szörnyülködsz magadon, hanem inkább jól átgondolod. Lehet, hogy sikerül lehűteni magadat ezzel. Nehéz szerelmed van...

2010. jún. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!