Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerelmes vagyok mit csináljak?

Szerelmes vagyok mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nem rég találkoztam valakivel aki elementáris hatással van rám. Szabályos személyiségfejlődésen megyek át azóta amióta ismerem őt. Régebben gyakran flörtölős voltam és nyitott, de az ő hatására, mivel beleszerettem teljesen visszavettem, visszafogottabb lettem. Féltem a kutyáktól éveken át és mivel ő kutyabarát, valahogy arra is képes volt hogy megszeretessem velem a kutyákat és le tudtam győzni a félelmemet. Amióta ismerem, rengeteg célt elérek, aktívan sportolok, korábban csak tervezgettem, de most kitartó vagyok. Annyira jó hatással van rám. És nagyon jó vele, csak az a baj hogy 20 évvel idősebb nálam (én 20 vagyok). Nekem úgy tűnik hogy nagyon kedvel engem, sőt szeret is, de nem merek belevágni ebbe a kapcsolatba mégsem, mert nem tudom mit lehet várni egy 40 évestől. Lehet hogy fondorlatos, több tapasztalata van mint nekem. Próbálom elhitetni hogy nem, ellenkezek saját magammal, hogy nem nekem való, egyszerűen szenvedek. Azt mondta hogy nagyon szeret, de éretlennek tart még a kapcsolatra és várnunk kellene ezzel még. Viszont elég nehezen bírom, annyira hiányzik. Már csókoloztunk, erősen átöleltük egymást, a fülébe szuszogtam. Nem tudom mi legyen. Sosem éreztem még ekkora szerelmet magamban, minden olyan könnyen megy, olyan hatalmasakat nevetek, étvágyam sincs, alig birok enni és aludni, talán most vagyok életemben először igazán szerelmes, soha nem éreztem ilyet. Egyenlőre azt csinálom, amit mondott : várok rá.Nem szeretném én kezdeményezni a dolgot, azt akarom ő keressen magától. Úgy érzem tele vagyok szeretettel, és van hogy elsírom magam. Teljesen kifordított magamból. Mit csináljak, szívem szerint elutaznék jó messzire és egyedül lennék, és átgondolnám. Félek hogy elvesztek minden kontrollt magam felett. Ugyanakkor néha meg el is lököm magamtól: múlthéten felhívott és nem vettem fel. Szerintetek ez a 20 év nagyon sok, anyám rosszul van tőle, apám nem tud róla, barátnőm hallani se akar róla, másik barátnőm se, és már jóformán mindenkinek azt mondtam hogy elmúlt bennem, hogy ne bántsák többet, és igy már senkivel sem beszélhetek róla. Nemrég feltámadt bennem, hogy naplót kellene kezdenem, amiben róla írnék, hátha igy jobban megismerném a valós érzéseimet. A kapcsolatunk tényleg nagyon különleges, ami még baj hogy neki már volt két sikertelen házassága, emellett sem tudok elmenni. Az is furcsa volt, ahogy az első randin mindent elmondott magáról, az előző kapcsolatait, a gyerekkori traumáit, ezzel sem tudtam mit kezdeni.
2010. jún. 16. 12:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
20 éves vagy, majdnem felnőtt pontosan látod a hátrányait a kapcsolatnak, de ha annyira szereted, ne harcolj ellene. (Persze csak ha nem nős) Idővel úgyis kiderül hogy életképes e a dolog, de ha bele sem vágsz talán életed végéig rágódni fogsz rajta, mi lett volna ha.... Én így jártam. A mai napig nem tudtam elfelejteni.
2010. jún. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%
Nem csodálom, hogy a szüleid kibuktak, apád lehetne...
2010. jún. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Végülis ebben az esetben teljesen mindegy, ki mit mond. Szerinted a dolog csodálatos, hát kövesd az ösztöneid. Lehet, hogy tévedsz, és csak sérülsz a kapcsolatban. Lehet, hogy vele leszel csak igazán boldog. Legyen ez kizárólag a kettőtök döntése.
2010. jún. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

hajaj!okos nem lehetek helyetted max szép :) köztünk 10év van, talán ez is sok, de mindenesetre sokkal kevesebb mint 20.a napló jó ötlet ird ki magadból az érzéseidet és olvasgasd! talán rájössz hogy csak valakit v valamit keresel benne vagy valóban szerelem ez.

nagyon boldog életet neked, bárhogy döntessz!

2010. jún. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
szép dolog a szerelem,de a biztos családi hátteret,a bnőimet biztos nem hagynám ott egy 40 éves pasiért aki az apád lehetne.És sztem neki teljesen más dolgok lesznek fontosak pár év múlva.Ő márgyereket akar,mire te még ki sem léptél az iskolapadból...
2010. jún. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

Szia.

Kérdezted, hogy a 20 év sok-e? Nem akarlak megbántani, de szerintem sok az a 20 év. De ez ki is fog derülni.Nem lebeszélni szeretnélek, mert nyilván ez a te döntésed. Bár próbáld meg a szüleidet is nézni, nem véletlenül vélekednek úgy ahogy.

Most szerelmes vagy, de a szerelem elmúlik, és tegyük fel leszel 30 éves és nem biztos, hogy kívánni fogsz egy 50 éves embert.

Úgy látom, hogy kicsit meg vagy zavarodva, nem tudod, hogy mi a helyes, nem látod át a helyzetet, mert nagyon szerelmes vagy. Elgondolkodtató egyébként a két sikertelen házasság is.

Én nem mennék bele ebbe a dologba, de ezt mondom 33 éves fejjel, lehetséges, hogy 20 évesen ugyanebben a szituációban mást gondoltam volna.

Kérdéseidre, kétségeidre nagyon nehéz válaszolni, mert ebben mindenképpen te tudsz csak dönteni, és a jó döntés az lesz amit te hozol. De szerintem helyezd mérlegre a kapcsolat mellett és ellen szóló érveket.

2010. jún. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Azt a részét nem értem a dolognak, mikor írtad, hogy most azt csinálsz, amit Ő mondott: vársz rá.

Miért kell rá várnod? Talán házas vagy van gyereke vagy ilyenek? Mert ahogy leírtad, hogy nem tudod mit csinálj, abból azt szűrtem le, hogy Neki kellene várnia rád, merthogy nem tudod mit tégy. De mégis te vársz rá? Majd ezt létszi fejtsd ki bővebben.

És szerintem is sok a 20 év. Tudom, hogy amikor ezt kimondja valaki, akkor nagyon rosszul esik. Tudom, mert én is egy hasonló helyzetben vagyok jelenleg. És mikor megkérdezem a nővérem, hogy szerintem sok-e a köztem és az általam áhított ember között a korkülönbség, tudom, hogy azt fogja mondani, hogy igen, mégis megkérdezem, és reménykedem, hogy nem. Pedig tudom.

És egyébként így, kívülállóként nézve a helyzetet, belátom, hogy az én esetemben sem lesz/ nem lehet jövője a dolognak. Tudom, hogy rossz, de csak egy dolog van, ami ezt orvosolhatja, az idő. Legalábbis nekem az segített.

2010. jún. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ne a 20 évvel foglalkozz.A szerelem nem jó matematikus.Éld meg , mert nem biztos, hogy újra rátalálsz.Húsz éves vagy , már nem éretlen kislány.Ne az elvárásokat számítgasd, mert ez a szerelem halála.Ha véget érne, akkor még mindig ott a tudat, hogy volt. De kihagyni? életed végéig bánnád, lehet, hogy egy korban hozzád illő férfi oldalán.
2010. jún. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

És még annyi, hogy a 2 gallyra ment házasság szerintem is elgondolkodtató. Meg az, hogy már az első randin kiadta magát neked. Tudom, hogy rózsaszín köd meg minden, de próbáld meg egyszer úgy nézni a helyzetet, mintha kívülálló lennél. Te mit gondolnál, miért adja ki magát ilyen könnyen? Mert én most azt gondolom hogy azért, hogy elhitesse veled, hogy megbízhatsz benne.

De persze lehet, hogy nem így van. Ez csak akkor derülhet ki, ha a dolgot több szemszögből is megvizsgálod.

Akárhogy is döntesz, légy boldog!

2010. jún. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én meg azt mondom,hogy ne foglalkozzál a korkülönbséggel.Ha úgy érzed össze passzoltok,megértitek egymást,akkor kit érdekel hogy 20 évvel idősebb!?És persze így látatlanban úgyis szinte mindenki azt fogja tanácsolni,hogy úristen 40 éves... De lehet valaki 40 évesen is fiatalos(mind gondolkodás,mind öltözködés terén),és lehet az ellenkezője is.Nekem az első barátom amikor 16 voltam akkor volt 29.Egyáltalán nem ütközött ki semmiben,hogy 13 évvel idősebb volt nálam.7 évig voltam vele.A mostani párom 11 évvel idősebb nálam,nagyon jól megvagyunk,van két csodálatos kislányunk már,és fel sem tűnik egyikünknek sem a korkülönbség.

Szóval szerintem saját magadban tisztázd ezt le,hogy mit szeretnél,de ha csak ennyi az akadálya,hogy idősebb,ahhoz hogy boldog legyél,akkor ne variálj hanem vágj bele! :)

2010. jún. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!