Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítség! Mit lehet tenni...

Segítség! Mit lehet tenni (drogok)?

Figyelt kérdés

Bőven nagykorú testvérem rendszeres droghasználó és még itthon lakik, a szüleim nem tudnak csinálni vele semmit (igen megvolt az 1001. szentbeszéd is, ordibálás ablaktörés, rongálás, XX ezer forintos kár, öngyilkossággal fenyegetőzés volt a reakció, pedig én hallottam a szülők mondanivalóját, semmi fenyegető nem hangzott el, sőt mindenben segíteni akartak) semmi nem használt. Volt albérletben is egyedül, majd félév múlva kiderült hogy se suliba se a (szintén nem létező) melóhelyére nem járt be, valamint rengeteg kis jeleket találtunk arra, hogy nem 1-2 gramm fogyott ott. meg azaz igen jellegzetes szag ami beivódott szinte a falakba is. És mikor mentünk hozzá meglepiben, akkor is a nevét sem tudta megmondani.

Kirakni nem merik, mert biztos betörne valahova és akkor rendőrség (az legközelebbi alkalommal már börtön lenne..) a panel nem működött, munkahelyre nem jár(t) be.

Aggódok, hogy egy koravén roncs lesz, aki 30 évesen veszi észre, hogy elszaladt mellette az idő és tönkreteszi magát és a szüleimen élősködik meg az idegrendszerükkel játszik.

Pedig tényleg egy jó képességű gyerek, intelligens, de ezekkel a dührohamokkal meg betépésével megkeseríti az egész család életét.

Mit tehetek? Hogyan térítsük észhez? Aki volt hasonló helyzetben mit tett?


2018. jún. 2. 22:42
 1/10 A kérdező kommentje:

szüleinken*

bocsánat, csak ideges vagyok.

2018. jún. 2. 22:44
 2/10 anonim ***** válasza:
Ugye nem mindegy, hogy mit is hasznal.
2018. jún. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Orvoshoz, addiktológiára kellene vinni, sok szervezet foglalkozik fiatalok rehabilitációjával. Sajnos ehhez azonban az ő együttműködése is szükséges, erőszakkal nem vihetitek el.


Van esetleg valaki a családon kívül aki tudna rá pozitív irányban hatni? Barát/barátnő?

2018. jún. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Betegség. Orvosi kezelést igényel. Nem lehet otthon barkácsolni. Az irányítás nem az ő kezében van, ez kémia.
2018. jún. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Szívja, nem lövi, én fűre gyanakszok, annak van ilyen fura szaga (ismerősön éreztem és mikor rákérdeztem azt mondta az és ez a szag is ugyanaz szinte).


Viszont van amikor teljesen cselekvőképtelen lesz, múltkor kigyújtotta az ágyat, és emeletes ágynál azért elég gáz, ha alszik feletted valaki. Viszont felfigyeltem arra, hogy olyankor olyan szagot nem érzek, csak égett szagot. Az meg szintetikusra utalna?


Önként nem fog menni semmire..

2018. jún. 2. 23:02
 6/10 A kérdező kommentje:

Pardon, elfelejtettem válaszolni, ne haragudj.

Nincsen senki, aki hatna rá.

2018. jún. 2. 23:06
 7/10 anonim ***** válasza:
kb. 20 éves sztori, de rokonságnál volt ilyen. Ott a srác már hazajárt lopni, eladta amit otthon talált egy kis drogért, a végén kitették otthonról. Azóta amúgy már saját házat vett magának, talpra állt, happy end.
2018. jún. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Van hassono tapastalat. Sajnos amig mgatol nem akar valtozni nem fog.

Ez egy fuggo eseteben fuggo gondolkodasmod, hogy o nem beteg, mindent meg tud oldani, amig ebben partnere akad az un. "orokos segito", addig ez egy ordogi kor lesz.

Hiszen mindg lesz, ai falaz neki, aki kihuzza a kakabol.


Altalaban csak akkor ternek eszhez, ha melypontra jutnak, olyankor muszaj nekik valtoztatni.


Ezert sajns legjobb, ha adtok egy utolso ultimatumot, majd azt betartva szepen hatraarc neki. Ha nincs kit lehuzzon, nem kap szentbeszedet stb. eselyesebb, hogy "tisztanak probal maradni".

A rendrsegtol meg nincs mtol felni. Elsore ugyis elterelest kap (kell mennie addiktologushoz stb.), ha nem tud toszta maradni csak akkor jon buntetoeljaras elso korben inkabb csak enzbirsag utana borton.

De es akkor mi lesz? Akkor e lesz semmi. Nem kisoru hgy fogjatok a kezet.


Keress videoklinikat, es azt a kisse orult pszichiatert csernus ezt a filmet minden ...gyerek szuleinek latnia kell cimmel...nezd meg.

2018. jún. 3. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

OFF: Mielőtt a sok nagyokos füves megérkezne, igen, a fűre is nagyon rá lehet kattanni, akkor is ha ahhoz nem egy spanglit kell elszívni, és nem is kettőt... Aki nem hiszi, nem találkozott még marihuánafüggővel! És igen, a fű hosszú távú használata is leépíti az embert...


---


Valóban annak az esetnek tűnik ahol ti kevesek vagytok. Viszont minden rehabilitációs program csak akkor működik ha ő is részt akar benne venni.


Azt nem értem a történetből egyébként hogy ha nem dolgozik, akkor honnan van pénze albérletre meg anyagra (meg úgy minden másra)? Szüleidtől?

2018. jún. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Szülőktől annyit nem kap.

Mi se pontosan tudjuk, hogy honnan.

2018. jún. 3. 13:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!