Ebben az esetben örökölnek a felnőtt gyerekek az apjuk,
illetve a nagyanyjuk után? ( Én egy rokon vagyok, aki
sajnálja őket. )
Figyelt kérdés
Első házasságból származó gyerekek. Apjuk azóta élettársi kapcsolatban él, van egy fia ebből a kapcsolatból. Élettársának lakásában élnek, ami egy lepusztult lakás volt (nő örökölte) amíg unokatesóm fel nem újította teljesen saját pénzből úgy érezte ennyivel tartozik a nőjének. Aztán ezek után, szintén saját pénzből (ezt biztosan tudom) vett egy házat amit szintén átalakít. Eszméletlen mennyit dolgozik rajta. A (régi) gyerekeivel semmilyen kapcsolatot nem ápol sőt még a nagyanyjuktól (a férfi anyja) is ki vannak tiltva. Mondja: mert ilyenek-olyanok csak örökölni akarnak stb. Az élettársa sokkal fiatalabb nála. Én azt hiszem az Ő háttérmunkája áll a dolog mögött. A fiuk akkor lett amikor unokatesóm végzett a lakásfelújítással és megvette a nagyon drága helyen álló házat. A lakást majd albérletbe adják ki. Közel az idő, hogy a fiatal nő (19 év van köztük) luxusfeleség legyen.Unokatesóm Ausztriában dolgozik, azért van sok pénze. Én sajnálom a gyerekeit, szinte gyűlölettel beszél róluk. Megteheti (valószínű a nője hatására) hogy majd semmit sem fognak örökölni, illetve a most 91 éves nagymama után sem?
2018. máj. 21. 16:52
1/6 anonim válasza:
Ha a szóbanforgó apának nem lesz papíron igazolható vagyona elhalálozásakor, akkor nem lesz mit örökölni egyik gyerekének sem. Ha a nagymamának sem lesz papiron igazolható vagyona elhalálozásakor, akkor ott sem lehet örökségre számítani. Minden csak megfelelő előzetes ügyvédi papirmunka kérdése.
2018. máj. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
2/6 anonim válasza:
A 91 éves nagymami után a gyerekei fognak örökölni, ha élnek még. Ha valamelyik gyereke már nem él, akkor annak a gyerekei. Tehát ebben az esetben, mivel él még a fia, ezért (és akkor is él, amikor a nagyi elmegy), akkor ő örököl és nem az unokák.
Az unokatesód meg ki tudja játszani az öröklést, ha időben kapcsol és lepapírozza (pl eltartási szerződés) vagy van kitagadás is, de bizonyos esetekben jár köteles rész a gyerekeknek papír ellenében is.
Hogy jutott ez eszedbe egyébként, hogy ki hogy fog örökölni?
2018. máj. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
3/6 anonim válasza:
Az unokatesód a kérdésben szereplő apa? Mert nem tudom követni mindenhol a sztorit.
2018. máj. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
4/6 anonim válasza:
Elképesztő, hogy mindenki az örökség miatt aggódik már akkor, amikor a leendő örökhagyó még ereje teljében van. Mire meghal, talán nem is lesz vagyona, talán a leendő örökös(ök) előbb fog(nak) meghalni, talán addigra nem is lesz szükségük az örökségre, mert lesz saját vagyonuk. Teljesen felesleges ezen agyalni.
2018. máj. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
5/6 A kérdező kommentje:
Igen 2-ews az unokatesóm a szóban forgó apa. Hogy hogyan jutott eszembe ez. Úgy hogy tegnap nagy ellenszenvvel szóba hozta a (volt) gyerekeit. Meg hogy nem fognak ám semmit sem kapni, tudja, hogy a nagyanyjukkal is (az Ő anyjával)azért szeretnének kapcsolatot mert érdekből. Szóval senki más nem csámcsog a majdani öröklésen mint pont az én kedves unokabátyám. Engem meg felháborít ez! Kedvelem a (volt) gyerekeit. Meg szerintem az élettársa van rá hatással.
2018. máj. 21. 19:47
6/6 anonim válasza:
Na, most összeállt. Ha a nagyobb gyerekei most még nappalisok és 25 év alattiak, gyerektartást/rokontartást kell kapjanak az apjuktól, ez egy.
Kettő az öröklés: a Ptk szabályozza az öröklést, eszerint jelenleg 30% a köteles rész, tehát ha olyan végrendeletet ír az apa, hogy a 2 gyereke semmit ne örököljön, akkor is jár a köteles rész, ami a rájuk eső rész 30%-a.
Ez pár éve még 50% volt, csak megváltoztatták. szóval az apa életében még többször is változhat ez a jogszabály.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!