Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pszichológushoz menni valaki...

Pszichológushoz menni valaki más helyett?

Figyelt kérdés
Egy közeli hozzátartozómnak vissza-visszatérő fura kirohanásai vannak, pl mérgében leönti valakit vízzel vagy földhöz vág valami törékenyt kisgyerek jelenlétében. Lehet hogy mániás depresszió, vagy paranoia az oka, mellé krónikus (régóta tartó és súlyos) vashiány. Az illető mások előtt megőrzi a normális látszatot, de otthon sokat sír, a családon belüli kapcsolatok nem fényesek. A problémát nem hiszem hogy felismeri, inkább mindenki mást hibáztat. Egyébként értelmiségi nő. Hogyan vegyem rá, hogy kezdjen magával valamit, ha köztünk sincs túl jó bizalmi kapcsolat?

2018. máj. 9. 11:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő nem ismeri be, hogy gond van, akkor sajnos sehogy sem fogod tudni rávenni.
2018. máj. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%

Én nem gondolnám, hogy depressziós. Inkább azt, hogy képtelen az indulatait kezelni. Elvileg ez is tanulható, csak ő ugye nem is érzi hibásnak magát, tehát neki semmit sem kell változnia.

Ismerős..... :DDD

Erre szoktam mondani, hogy egy makarenkói pofon kellett volna neki gyerekkorában és megtanult volna viselkedni.

Szerintem a házastársnak van a legnagyobb mozgástere: neki kell kikényszerítenie az illetőből a normális viselkedést. Az abnormális viselkedést nem szabad elnézni!

Ha a házastárs sem bírja már cérnával, és nincs tartós javulás, akkor meg válni. Mondjuk, ha az illető nő, akkor nagy eséllyel nála maradnak a gyerekek, akármilyen hisztis, így ők még jobban ki lesznek szolgáltatva az anyjuknak. Nagy eséllyel így is úgy is tönkre lesz téve a lelkük, szegényeknek.

2018. máj. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát a mániás depressziót meg honnan hoztad ki? Az még véletlenül sem ilyen :)


Szerintem te, hacsak nem vagy közeli hozzátartozó, sokat nem tudsz tenni. Ahogy Goldmund mondja, esetleg férj tud ráhatni, méghozzá erős kézzel. Én sem szűrném le ebből, hogy bármiféle mentális betegsége van, lehet ez sima hisztéria is ,nem tudjuk, milyen problémái vannak úgy általában.

A pszichológus jó ötlet, de eleve úgy kell hozzáállni, azért menjen el, hogy a lelkét egy kicsit helyretegye, nem azért, mert őrült. Talán akkor kapható lesz rá.

2018. máj. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Depresszió meg vashiány nem okoz dühkitöréseket. Ha ön- és közveszélyesen viselkedik, akkor elvitethetitek...
2018. máj. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azért gondolom, hogy mániás depresszió, mert hullámzóan jön elő ez a probléma, van, hogy több hónapig semmi, aztán pár hónapig megint romlik a helyzet.
2019. jún. 3. 14:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!