Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem vesz az apám komolyan?

Miért nem vesz az apám komolyan?

Figyelt kérdés

24 éves lány vagyok, a szüleim elváltak. Apám eljár látogatni, de többnyire ilyenkor is csak anyámmal beszélget, hozzám egyszer jön csak be, akkor is pár percre, meghallgatja, hogy mi volt, csinál egy félmosolyt, hogy "hehe, komolyan?", de féllábbal már megy is ki közben. Ha vmit akarok neki mondani, azt is csak futólag hallgatja, ha leültetném, hogy most komolyan szeretnék beszélgetni, akkor elvicceli, nevetgél, hogy hűű de komoly valaki, na mi lehet már olyan fontos, mond 1-2 mondatot, és többet nem, áll fel, akkor is, ha szinte meg se beszéltük, mert neki ez a válasza és kész. Mindennel ez van. Anyám is jön ilyenkor, szól, hogy ne nyúzzam őt. Tényleg, pár mondattal több már nyúzás lenne, persze.

Anyámmal teljesen komolyan tud beszélgetni, meghallgatja, ad a véleményére, nekem meg szinte soha semmiben. Nem vele nőttem fel, gyerekként is felsőbbrendűsködött velem, kamaszként meg egyenesen utáltam, ha bele akart szólni, hogy mit tegyek és mit ne, hiszen nem ő nevelt, néha beesett az észt osztani, nekem ugyan ne tegye. Egyszer emiatt meg is ütött.

De még most sem vesz komolyan. Anyám véleménye gyerekként és most is az volt, hogy védjem meg magam, ő ugyan nem szól apámnak. Én meg hiába védem meg magam, ha szinte kinevet.

Telefonban ugyanez van, egy hónapban egyszer felhív, míg anyámat minden héten. Akkor is csak igen-nem, aztán leteszi. Én így meg nem hívom. Miért lehet ez?


2010. jún. 14. 00:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
A saját szüleidnek negyvenévesen is kisgyerek leszel.
2010. jún. 14. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ennek több oka is lehet.

Kezdjük az elején!

Lehet, hogy nem volt előtte féfi példa. Ezért nem igazán tudja, hogyan is kell kezelni egy "gyereket". Függetlenül a korodtól.

A másik lehetőség, hogy tényleg nem vesz komolyan.

Néz végig magadon: ha csupa rózsaszín meg csilli - villi ruha van rajtad akkor nagyvalószínűséggel ez (is) a dolog nyitja. Egy 8 éves forma nőt eléggé nehéz komolyan venni. Lehet, hogy te is csak poénkodni szoktál, ami miatt máskor nem vesz komolyan. Ok lehet még az iskolai teljesítményed is. Ha pl.: Ő vörösdiplomát kapott 8abból is 3-at, természetesen az ELTE-n) te pedig "csak" egy szakközépbe jártál akkor ezt a különbséget, akarja érzékeltetni

Vagy csak spontán egy arrogáns f@sz.

2010. jún. 14. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

00:52-nek

persze, hogy a gyerekük marad!

De engem már 15 évesen is komolyan vettek. Soha sem kezeltek le vagy valami. Azért ha valakinek 24 évesen nem adssz a szavárá ott már tényleg gondok vannak.

2010. jún. 14. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Az első menjen a fr.ancba. A másodiknak mondom,hogy gyerekük igen,de nem KISgyerek. Szerintem. Harmadik: sose hordtam rózsaszínt,szinte divatos ruháim sincsenek,nem festem magam,csak szempillaspirált használok,kitűnővel érettségiztem egy erős gimiben hat éve,most 3 szakot végzek. Mondjuk pasik terén szerencsétlen vagyok,az tény,ezért még szűz is vagyok,és ezt tudja. Volt egy komolyabb kapcsolatom,azt a fiút nagyon szerette,sőt ő mondogatott olyanokat,hogy feküdjetek már le. Ennyi. Nem tudom,miért ilyen velem.
2010. jún. 14. 01:02
 5/14 anonim ***** válasza:
63%
Lehet, hogy neki a szüzeség elveztésében áll a felnötkor. Fogalmam sincsen. Akkor vagy ez, vagy az első vagy a harmadik :)
2010. jún. 14. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Bár az is lehet, hogy nemakarja, hogy felnőjél. Végülis lehet, hogy ő mindíg a KISlányának akar tekinteni. Ha tetszik ha nem :)
2010. jún. 14. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Az fa.sza akkor.
2010. jún. 14. 01:14
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Lúzer vagy bocsi de ez van.
2010. jún. 14. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
25%

Hmmm. Lehet, hogy nőiesedned kéne.

Irány a pláza!

Körömlakk, szempilla spirál, rúzs. Szoknya, tűsarkú.

2010. jún. 14. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Miért vagyok lúzer szerinted? Miből gondolod?
2010. jún. 14. 02:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!