Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy érdekeljem...

Mit csináljak, hogy érdekeljem az anyámat?

Figyelt kérdés

Hogy néha megkérdezze hogy vagyok...Ha beszélgetni szeretnék, ne vágja rám az ajtót folyton,hogy tv-t néz.

23 éves vagyok, még tanulok. Nem tudom miért, de a felőle irányuló érzéketlenség, érzelemmentesség az évek során egyre erősödik. Gyerekkoromban közel sem hiányzott ennyire az anyám szeretete, mint most.Hiába vannak nagyon jó barátaim, ezt nem tudja pótolni semmi. Fáj, hogy nem érdeklem őt.


2010. jún. 13. 21:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Mesélj neki arról, hogy XY barátnőd mennyire jóban van az édesanyjával, mindent megbeszélnek. Mondd el neki, neked ez mennyire hiányzik, pedig nagyon szeretd őt. Kérdezd meg, ha téged baj érne, hogyan élné meg. Hátha feltámad benne az igazi anyai érzés. Ne hagyd, hogy ez így maradjon!
2010. jún. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Mond el neki,amit érzel! Az őszinte érzelmek mindig jó hatással vannak a kapcsolatokra...

Lehet,hogy anyukád azt hiszi,hogy minden rendben van. Amíg nem beszélsz vele,nem fogja tudni,hogy Te hogy érzel... :)

2010. jún. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
A fenti valaszok mellett esetleg a mamaddal is beszelhetnel, hogy mit gondol errol, vagy megkerdezhetned anyukadat, hogy neki milyen volt a kapcsolata az o anyjaval. Nalunk is az volt a baj, hogy az en anyukamnak rossz volt a kapcsolata a szuleivel, es ezt kivetitette rank is, de szerencsere miutan ezt felismertuk es megbeszeltuk, tobbet figyeltunk egymasra.
2010. jún. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%
Menj be utána a szobába és húzd ki a tv vezetékét a konnektorból,és akkor mond el neki amit akarsz.Jól gondold át a mondanivalódat és zúdítsd a fejére,ne hagyd hogy beléd fojtsa a szót,ha megpróbálja emeld a hangerődet.
2010. jún. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ülj le vele beszélni. Kérdezd meg, hogy miért ilyen, amilyennek érzed. Mondja el.

És ha nem oldódik meg a helyzet, mihelyst lesz alkalmad (nagyobb leszel, munkahelyed lesz, stb) költözz el tőle. Nekem egy barátnőm vált alkoholistává a szülei (jobban mondva a lekezelő, lenéző, flegma, érzelemmentes, bántó anyja) miatt. És hiába könyörög neki mindenki, hogy menjen el otthonról, már nincs ereje és mindennap végigéli, hogy baszogassák (most már természetesen okkal, a piálásai miatt). De vajon mit követhetett el még gyermekként?

2010. jún. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!