Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim napi szinten veszeke...

A szüleim napi szinten veszekedtek egymással nagyon durván, nagyjából 13 éves koromtólbl. Én 27 éves létemre rettegek a párkapcsolatoktól, nem is volt még soha emiatt. Volt még valaki hasonlóan? Mit lehet ezzel kezdeni?

Figyelt kérdés

Már nem lakom otthon jó ideje, de nem változott semmi párkapcsolat-félénkség ügyben.


Minden egyes nap szorongással és sírással telt annó nálam.

Pluszban, a veszekedések mellett anyám folyton megprobalt a pártjára állítani, sokat szidta nekem apámat, meg napi szinten rajtam töltotte ki a veszekedésekből fakadó frusztráltságát. Bármiért képes volt belem kötni meg megverni. Talán még ezek fontosak a történet szempontjából...


2018. ápr. 7. 13:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én azt javaslom, menj pszichológushoz! Nem szégyen az, ha ilyen traumatizált gyerekkort az ember nem tud egyedül feldolgozni. A szüleink adják a mintát a párkapcsolatokhoz való viszonyulásunk, a másik nemmel való működésünk kapcsán, és teljesen érthető, hogy ilyen módon hagyott benned nyomot az ő problémás házasságuk.


Ha nyitottak rá, esetleg családterápiával is próbálkozhatnátok.

2018. ápr. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Pszichológus. Ennyi, ő segít rendbe tenni a dolgokat. :)
2018. ápr. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló volt nálam is a helyzet, persze nem tudhatom veled pontosan mi történt, de nálunk is mindennapi volt a verés,veszekedés, megalázás. Ennek ellenére én már ezen tulléptem, párkapcsolatom is van,nem rugózom a múlton! Neked sem kellene, mert változtatni már nem tudsz, egyedul a jövődet tudod alakitani, és nem kellene, hogy ez befolyásoljon! Mikor fogsz végre élni? Ha nem most, akkor mikor? Csak ezeken gondolkodj el, és keress egy szakembert, mert valószínűleg szükséged van rá! Ajánlom továbbá Feldmár András könyveit, nekem picit segítettek másképp látni a világot :)
2018. ápr. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!