Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van és minek kell nekik...

Miért van és minek kell nekik táblagép a mai fiatalságnak? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Idősebb tesómnak 3gyerekének van egy táblagépe és a legfiatalabb 5éves! És ők játszanak rajta pl. Angry birdst, lego Ninjaszart, és youtubeon néznek meséket és hülyeségeket. Minek kell nekik? Amikor annyi idős volam mint egy alsós, én csak néha számítógépeztem (102kiskutya,Re-volt,Sims stb) de nem volt tab, se telóm. És meg voltam nélkülök 16évesig.

Most 19/F vagyok. És ezeket nem értem. Ti ezekhez mit szóltok? Nem lennének meg nélkülök? Válaszokat előre is köszi.



2018. ápr. 5. 18:19
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Utolsó: a hejesírás köjv nem kel ;) tutyok írni. A többieknek pedig köszönöm a választ! :)
2018. ápr. 5. 18:51
 12/18 anonim ***** válasza:
88%
Ahogy ezt te sem érted, hasonló módon a te gyerekkorodban sem értették a nálad idősebbek, hogy az akkori gyerekek miért ilyenek. És majd a mai gyerekek is mondogatni fogják, hogy bezzeg az ő idejükben még csak tabletet kaptak 5 évesen. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy normális dolog az, hogy egy 5 éves tableten játszik, de eltorzítja a képet az, ha a saját gyerekkoroddal hasonlítod össze.
2018. ápr. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
77%

Negyediken lakunk panelba.

Ha most ott élnénk, többet tableteznének a gyerekek. :D

Bolti eladó vagyok így hálégnek a bevásárlás munka közben megvan. Összeszedem a csajokat négykor, fél öt, mite hazaérünk. Vacsit kell főzni, mosni, mosogatni... De menjünk le játszóra...

Hát meg a fiszt!

Itt falun kihajtom őket az udvarra, ha jóidő van. Szeretnek kint lenni, nincs ezzel gond. De ha car az idő, ittbent kell lenni, és a fejemen pörögnének!

Hétvégén kertészkedünk, vagy programot csinálunk.

A tablet hétköznap és betegség idején isten ajándéka a túlhajszolt egyedülálló anyukáknak! (Mint én)

2018. ápr. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
81%
Miért ne? A világ fejlődik és teljesen logikus, higy egyre több eszközt használunk egyre fiatalabb kortól. Lehetne még most is lóháton járni, de egyszerűbb, gyorsabb és kényelmesebb az autó, a repülőgép. Lehetne továbbra is a postára járni telefonálni bedobos telefonokon, de sokkal jobb, hogy van mobiltelefon. Internet nélkül islehetne élni, egyetemi diploma és nyelvtudas nélkül is, de ha van rá lehetőség p, miért ne éljünk vele? A gyerek tanul a tabletet használva. Külföldön teljesen normális, higy már az általános iskola kezdeten is bevonjak az oktatasba, a végén még már szinte csak azon dolgoznak
2018. ápr. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
30%
Uuuuuu valakinek elgurult a piros pacsi tablettája....
2018. ápr. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
26%

Változik a világ.

Mindenki maga dönti el,hogy mit vesz a gyerekének.Attól h neked nem tetszik,nincs tabod v nem telik rá az nem jelenti h más ne vehetné a gyerekének.Nem a te dolgod/ próblémád

2018. ápr. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
63%

Mikor én voltam gyerek, akkor csak TV-müsor volt, (két adó összesen), és azt sem nézhettük, csak este, ha a szülök megengedeték. Zenét a rádióban lehetett hallgatni, vagy egy-egy (hagyományos) lemezt is le lehetett játszani, de csak felügyelettel, mert hamar tönkrement a lemez.

Ezután - középiskolában - nagy szám volt, amikor megjelentek a kazettás magnók, de a többségnek nem volt.

Nekünk volt vezetékes telefonunk, de a legtöbb osztálytársnak nem (az osztályban 34 föböl 4 családnak volt csak)


A gyerekeim már jóval több csatornából válogathattak, és tuzenéves krotól volt saját TV-jük a szobákukban.

Késöbb, középiskolában lett számítógép az iskolában és hetente lehetett internetezni is egy-egy órát (mert többet nem bírt a rendszer). Nekik a zenekazetta természetes volt, újdonságban a CD számított, meg az idöközben elökerült videómagnók.

Az ö korosztályukban a családoknál megszokott volt a vezetékes telefon, és a régi, nyomkodós mobilok is feltüntek, de nagy szám volt, ha egy gyerek (14-16 e´ves kro fölött) kapott egyet valami alkalomra.


Az unokám kezdettöl ismeri a számítógépeket, az internet, a DVD meg CD természetes számára, és iskolás kora óta van tablettje, mert az kell a tanuláshoz, illetve sok házifeladathoz az internetet is kell használniuk. Ma a mobiltelefon teljesen mindennapos, már gyerekeknek is kell, és az okostelefon az általános, mert sok elönye van.


Szerinted lenne értelme, ha ahhoz ragaszkornék, hogy csak úgy élhessen, ahogy én éltem gyerekkoromban? Vagy hogy csak olyasmiket használhasson, amit annak idején én?


A technikai fejlödés VAN, és azt mindenkinek el ekll fogadnia, mert különben lemarad és teljesen tájékozatlan, maradi lesz.

Elég szomorúnak tartom, hogy te, ilyen fiatalon sem vagy képes a haladásra, és legszivesebben lemaradnál mindenröl.

2018. ápr. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
19%
A fiatalságot azért kétfelé venném. Ilyen 10éves korig szerintem teljesen felesleges okostelefont, tabletet venni a gyereknek, sőt sztem káros is, hogy ennyire online vannak és ezt bambulják. Sem a szemüknek nem jó, sem az egészséges fejlődésüknek nem. 10 év fölött már, persze, azután, hogy a szülő rendesen elmagyarázza a gyereknek, hogy mikor mennyit érdemes használni, nem az ördögtől való, főleg hogy már a sulikban is kérnek gyakran online megoldott házit. Ráadásul a tablet elég sok mindenre használható, hasznos dolgokra is, nemcsak arra, hogy nézzük a youtube-on a legújabb tinivideóst meg játsszunk Angry Birdst. Pl. kiválthatja az e-könyv-olvasót is.
2018. ápr. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!