Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van és minek kell nekik...

Miért van és minek kell nekik táblagép a mai fiatalságnak? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Idősebb tesómnak 3gyerekének van egy táblagépe és a legfiatalabb 5éves! És ők játszanak rajta pl. Angry birdst, lego Ninjaszart, és youtubeon néznek meséket és hülyeségeket. Minek kell nekik? Amikor annyi idős volam mint egy alsós, én csak néha számítógépeztem (102kiskutya,Re-volt,Sims stb) de nem volt tab, se telóm. És meg voltam nélkülök 16évesig.

Most 19/F vagyok. És ezeket nem értem. Ti ezekhez mit szóltok? Nem lennének meg nélkülök? Válaszokat előre is köszi.



2018. ápr. 5. 18:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%

Miért ne?

Most nem értem, mi a problémád azzal, hogy valaki így tölti el az idejét?

Az egy másik kérdés, hogy egy 3 éves gyereknek a drágalátos szülei a kezébe nyomják a tabletet, mert nincs idejük vele foglalkozni, de ez már nem a gyerek hibája.

2018. ápr. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
47%
Kisgyereknek semmiképp sem adnám a kezébe, több kárt okoz mint hasznot. Tizenévesen engedném, de csak korláttal.
2018. ápr. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%
Amikor én gyerek voltam, táblagép max. a Star Trekben volt... :D
2018. ápr. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Na erről beszélek én is! :D én is amikor éltem 2007/2013ban nem használtam tabbot. És a dokumentum filmben is mondták, hogy a főnök izé vagy ki neki van :) de nekem sajnos nem volt, csak kaki pcm :)
2018. ápr. 5. 18:35
 5/18 anonim ***** válasza:
83%

Amikor én voltam gyerek, akkor nem volt számítógépünk sem. Kint bicikliztem, kutyaszart égettünk, és a patronos pisztolyainkkal kergettük az őrületbe az öregasszonyokat.

Fejlődik a technika, nekik már ez jelenti a szórakozást, nekünk anno meg más, ez van. Egyébként ha lenne gyerekem, én se adnék a kezébe tabletet, kizavarnám a francba bújócskázni.

2018. ápr. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%

Amikor te alsós voltál, a táblagép nem volt szaréhugyé'

A kislányom (3éves) napi egy órát játszik rajta, színek-számok-formák, és könnyű logikai feladatokat, néha puzzlet.

A nagy (7éves) szintén neki való játékokat, tananyaghoz kapcsolódó feladatokat csinál rajta.

Mikor én voltam alsós, még mobilja se volt az átlagembereknek, sőt, 5 éves voltam, mikor lett vezetékes telefonunk.

Nagymamámnak füzete se volt, palatámlán gyakorolták az írást.

Ez van, a technológia fejlődik, ha ésszel van használva, akkor hasznos.

2018. ápr. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
77%
Régen teknő volt ma mosogép.Te teknővel fogsz mosni? Postagalambot használsz? Nem. Senki se fog visszafelé haladni a fára,a világ feljődik szerencsénkre. A szülőknek meg könnyebb a tabot a gyerek kezébe adni mint foglalkozni vele sajnos. Nekem a családom a világ tájain van,csak igy tudunk napi kapcsolatban lenni,erre pl kifejezetten jó egy tab,de nem kell túl esni ebben se,minden a mértkről szól,az eszköz ott gond ahol a családtagok e mögé bujnak h ne kelljen kumunikálni egymással,meg a gyerekkel foglalkozni érdemben,nesze tab nézzé rajta bármit addig se zavarsz,ez erről szól. 19 évesen inkább csajoznod kéne,élni az életedet, mint ilyeneken agyalni. :D
2018. ápr. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

De még van időm :D

És a kutyafos égetés ojan, mint a South Parkban volt? Vagy jobb? És én is 10éve ha jól emlékszem több szabadlevegőn voltam mint a gépemnél :)

2018. ápr. 5. 18:42
 9/18 anonim ***** válasza:
70%

Sokat segítaHET az iskolában, a tanulásban. De ehhez nagyon megfontoltan, tudatosan kell kezelni. Nálunk a 7 éves, aki már tudott olvasni ez tablet alapján tanulta meg a kertben elő madarakat. Több mint 20 fajt ismer fel hang vagy látvány alapján.

5 évesen a varázslatos iskolabuszt és a hol nem volt, volt egyszer az élet sorozatból tanultakat a felnőttekkel beszélte át.

Játszott néhány játékkal is, de mindig a házi munka és a házi feladat után.


Ehhez mérhetetlen idő kell.

Én most reggel 5 kor indulok munkába és most vagyok fel úton hazafelé. Nincs ilyenkor már sok erőm a gyereknek elmagyarázni, min-hogyan csináljon. Szerencsére van, aki óvodában és iskolában is tudja ezt tanítani, de ők ritkák.


Akinél még anyu és nagyi sincs, mert dolgozik mindenki, hogy legyen pénz fűtés mellett kajára és tankönyvekre, ruhára, ott még ennyi energia sem jut. Ott a tablet egy fokkal jobb a tévénél, ahol gyűlölet tanul a magyar tévéből.


Tudom, hogy valaki most megsértődött, de nem volt szándékomban.

2018. ápr. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
53%

És meg voltam nélkülök 16évesig.


Kár, hogy neked nem volt, mert szuper nyelvtani gyakorló játékok is vannak, akár könyvet is olvashatsz rajta, ami meg segítség lenne abban, hogy össze tudj hozni egy értelmes mondatot.

2018. ápr. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!