Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Tiara névről?

Mi a véleményetek a Tiara névről?

Figyelt kérdés
Ha lesz egy kislányunk különleges nevet szeretnénk neki. Olyat, ami a mi betűinkből kirakható. Ez csak nekünk fontos, ezzel is jelezve, hogy kettőnkhöz tartozik jelképesen. A Tiara-ra gondoltunk. TI(bor) és A(nd)R(e)A nevekből. Ti mit gondoltok erről? Lehet becézni is, pl Tia,Tira, Tiácska, hasonlít a Kiara névhez, ami szintén tetszik, de ez a (fent említett szempontok miatt) jobban
2010. jún. 10. 12:00
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Túl különleges, talán csúfolni fogják érte.
2010. dec. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
minden névnek van eredete, valamilyen jelentése.ez a név nem ad okot csúfolkodásra és a kislánynak sem kell szégyenkeznie, ha ezt a nevet adják neki a szülei.
2010. dec. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
az utolsó nem tudja mit jelent a szó.
2010. dec. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Nincs benne az utonév könyvben majd kérvényezni kell amúgy klassz név.
2010. dec. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Szerintem is szép volt, amíg meg nem tudtam, hogy ez a pápa kalapja.
2010. dec. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Az olvasászavar is megváltoztatta a szememben az Alexia nevet. Most inkább viccesnek tűnik.
2010. dec. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

20:13-as miből gondolod, hogy nem tudom a jelentését??

nem csak írni, olvasni is tudok....

2010. dec. 2. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:

Szia! Bizonyára már megszületett a kislányka.:) Az enyémet is Tiarának fogják hívni. Szerintem ez a név kevésbé gúnyosítható a gyerekek körében. Az én neven Diána és a Dia miatt évekig hallgattam a diavetítő, diafilm, enciklopéDIA gúnyolódásokat... A Tiara mára tényleg a női fejdíszt jelenti. Mint ahogyan a Körte nevű nőnek a neve pedig a körte gyümölcsöt. Ha én kisgyerek lennék előbb gúnyolnám őt ,,körtefának" mint ,,tiara fejdísz"-nek a másikat. Egyébként én úgy választottam nevet, hogy leültem az utónév naptár elé amit letöltöttem és minden nevet megpróbáltam kifikázni:D Hát mondanom se kellett hogy leszűkült a kör 10 db névre:D aztán ezekből lett mégkevesebb... Biztos nem adnék Erzsike nevet se (Bözsi) a lányomnak. A mai világban ezzel a névvel gumicsizmácska kiscipőt kéne felraknom rá:D

Természetesen nekem a jelentése miatt is tetszik a név. A szobácskája alapból disney hercegnős motívum lesz a falon is. Arról nem is beszélve hogy rengeteg lesz a korona motívum:) Hiszen ő lesz az én kis hercegnőm...

2011. jún. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
Az én kislányom is Tiara :) Amerikába el terjedt név :) november 5 a névnap ott, itthon sokan , augusztus 12 dikèn tartják :) A név jelentése előkelő ! Tárgyilagos neve , fej dísz !
2017. jan. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!