Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nyithatok húgaimnak bankszámlá...

Nyithatok húgaimnak bankszámlát a gyámjuk tudta nélkül?

Figyelt kérdés

A gyámjuk nem az anyjuk és a gyerekek árvaellátását és a családit is magára költi el. Ritka pénzéhes az utolsó 5ft-ost sem a gyerekekre költené. Ezért nem akarom hogy tudjon arról hogy a tesóimnak pénzt gyűjtök. Hogy tudom megkerülni a gyámot(nagyszülő)hogy ne férhessen hozzá ahhoz a pénzhez semmilyen indokkal?

Vagy gyűjtsem magamnál a pénzt?


2018. márc. 7. 05:35
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
10%

Szuperül tudsz másolni, kedves utolsó. És akkor olvasd el a második mondatát annak, amit bemásoltál.

Teljesen felesleges amúgy a "száj"tépés, mivel NEM tudjuk, mennyi árvaellátást kapnak a gyerekek. Ha netán a 60%-os mérték 50-60 ezer Ft (vagy akár több), akkor az a két gyerekre máris 100-120 ezer és nem pedig 50, ami a MINIMUM ellátás.

Nem igazán értem, hogy miért a kérdezőt oltjátok, aki láthatóan jót szeretne a tesóinak. Továbbra is azt tudom tanácsolni, hogy járjon utána, hogyan vehetné a gyámságot felettük, ha valóban úgy érzi, hogy a gyerekek hiányt szenvednek bármiben is.

2018. márc. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
52%

Kedves utolsó. Csak halkan jegyzem meg, hogy a kedves kérdező, mint nagykorú testvér simán lehetett volna gyámja a testvereinek. Nem az.

Ezen kívül a mai világban a 120 se egy hatalmas összeg, amiből mondjuk Guccira futná. A nagyszülő a gyám, esélyes, higy szinten nyugdíjas, nem valószínu, higy milliós keretből gazdalkodna

2018. márc. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
16%

Nyissatok együtt diákszámlát, ha elég idősek (mikor én voltam kamasz, 14 volt a korhatár, mostanság nem tudom, van-e gyerekszámla). Ha ez kivitelezhető, akkor tudsz nekik zsebpénzt utalni, amihez csak ők férnek hozzá.


Ha szimplán gyűjteni szeretnél a jövőjükre, akkor csinálj valamilyen lekötést, nézz körbe, mi a szimpatikus (lakás, vagy csak szimplán kamat miatt), és jelöld meg őket kedvezményezettként.


Egyébként, ha állami gondozásban vannak (hivatásos nevelőszülőknél), akkor a családi pótléknak pl. csak kis részét kapják meg, a maradék eleve megy tartalékszámlára, amit majd 18 évesen életkezdésiként megkapnak, hasonlóan az intézetis gyerekekhez.


Ha van rá lehetőséged, akkor a helyedben magamhoz venném őket.

2018. márc. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
A nagyszülőnél vannak, utolsó. Emellett kiskorú csak szülő/gyám engedélyével nyithat bankszámlát, ehhez a személyes jelenléte is szükséges
2018. márc. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
51%

Amíg a kérdezö nem mond konkrét összegeket, addig csak találgatni lehet, mert az árvaellátás mértéke igen nagy határokon belül mozoghat.

Illetve az sem mindegy, mennyi idösek a gyerekek, mert két 6-8 éves jóval keveseebb költség, mint két 14-16 éves, szóval ez is lényeges lenne.


De ettöl függetlenül, a teljes árvaellátás és a családi pótlék a legtöbb esetben közel sem fedezi a gyerek költségeit, szóval az kizárt, hogy nem költenek belöle a gyerekekre.

2018. márc. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

#22: Befejeznéd már az én vegzálásomat is? Köszönöm!


Viszonylag(!) ritka testvérek között a 20-30 éves korkülönbség, ezért elképzelhető, hogy amikor a szülők meghaltak, a legidősebb testvér még szintén kiskorú volt, vagy nagykorú, de még tanult és nem rendelkezett saját jövedelemmel, ezért nem lehetett őt kirendelni gyámnak. Azóta úgy veszem ki az írásából, hogy már dolgozik, van saját jövedelme, és most megtehetné, hogy jobb életet biztosít a testvéreinek. Miért kell ezért őt hibáztatni?

2018. márc. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!