Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nyithatok húgaimnak bankszámlá...

Nyithatok húgaimnak bankszámlát a gyámjuk tudta nélkül?

Figyelt kérdés

A gyámjuk nem az anyjuk és a gyerekek árvaellátását és a családit is magára költi el. Ritka pénzéhes az utolsó 5ft-ost sem a gyerekekre költené. Ezért nem akarom hogy tudjon arról hogy a tesóimnak pénzt gyűjtök. Hogy tudom megkerülni a gyámot(nagyszülő)hogy ne férhessen hozzá ahhoz a pénzhez semmilyen indokkal?

Vagy gyűjtsem magamnál a pénzt?


2018. márc. 7. 05:35
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
42%
És akkor mindjárt rájönne mire elég az árvaellátás meg a családi- miközben két gyereket nevel ÉS dolgozik hogy ne kerüljenek az utcára.
2018. márc. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
76%
Számlákkal igazolnia kell a gyámnak a gyámhatóság felé, hogy mire ment el a pénz. Ezt biztosan tudom, mert a családban van ilyen.
2018. márc. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
44%

Az árvaellátás MINIMUM összege 24.250 Ft. Ennél azonban nagyságrendekkel magasabb is lehet, amennyiben az elhunyt szülő(k) nagyon magas jövedelemmel rendelkeztek haláluk előtt. Én bizony pályafutásom során láttam már 80 ezer forint feletti árvaellátást is, mivel ez pontosan úgy néz ki, hogy az árvaellátás az elhunytnak az elhalálozás időpontjára számított nyugdíja 30%-a, de nem lehet kevesebb 24.250 Ft-nál. Több viszont jócskán.


A kérdésre válaszolva: gyámhatóságnál jelentsd a gyanúdat, ők pedig kötelesek kivizsgálni. Ha nagykorú vagy, kérd, hogy nálad helyezzék el a tesóidat.

2018. márc. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Egyik szülő sem él már.. így már alapból mindkét gyerek dupla árvaságit kap. Plusz a családi. Nem albérletben vannak így "csak" a rezsit meg az otthoni étkeztetés van, mivel az iskolában ingyenes étkezésre jogosultak mert el lett intézve. A gyerekek semmi költőpénzt nem kapnak(ami lehet nem is baj, én sem kaptam annak idején).

Lavorban fürdenek.. a hétvégén nálam aludtak de olyan koszosak és büdősek is voltak hogy egyből küldtem őket fürdeni és kimostam a ruhájukat.

Ezek miatt nem tudom hova kerül a pénz. Amikor megyek látogatóba akkor mindig megpróbálnak pénzzel lehúzni hogy nekik semmire nincs pénzük. De cigi és kávé mindig van.. már ha észreveszem és nincs idejük eldugni a szekrénybe.

Amikor ugye ott vagyok akkor vásárolok azért, de nem szívesen, persze a tesoimtól nem sajnálom csak engem se húzzanak le pénzzel.

És igen elgondolkodtam hogy magamhoz veszem a tesóimat mert nem tudom mire megy a pénz..

2018. márc. 7. 11:57
 15/26 anonim ***** válasza:
43%

Nem tudom, mekkorák a gyerekek, de szerintem nagyon el vagy tévedve, hoyg mennyi a költség rájuk.


Ha gondolod - és elég idös vagy -, akkor vedd öket magadhoz, de aztán ne lepödj meg, ha sokkal többet kell rájuk költeni, mint amit most gondolsz!

2018. márc. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
49%

Nézz utána, mert hiába nem él egyik szülö sem, nem dupla árvaellátás jár, hanem csak az az egy, amelyik magasabb összegü - azaz az után a szülö után, akinek magasabb lenne a nyugdíja.


Szóval eléggé el vagy tévedve, mielött összevissza vádaskodsz, elöször nézz utána a dolgoknak.


Vagy tényleg vedd magadhoz öket, csak utána ne csodálozz, ha amit utánuk kapsz, nem elég rájuk.

2018. márc. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
42%
Utolsó, rosszul tudod. A teljes árvaellátás összege magasabb. Alapesetben a nyugdíj 30%-a, ha mindkét szülő meghalt, akkor 60%-os mértékben állapítják meg. Tehát tulajdonképpen dupla összeg.
2018. márc. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
34%
Akkor olvass utána, direkt megkérdeztem egy szakügyvédet!
2018. márc. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell utánanéznem. 21 éve foglalkozom nyugdíj-megállapítással, azon belül pedig már párezer árvaellátást is elbíráltam. Ügyvédek a nyugdíjhoz hozzá sem tudnak ugatni. Tapasztalat.
2018. márc. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
44%

"Milyen mértékű az árvaellátás?


Az árvaellátás gyermekenként annak a nyugdíjnak (vagy öregségi nyugdíjként számított összegnek) a harminc százaléka, ami az elhunytat halála időpontjában megillette, vagy megillette volna.


Hatvan százalékos mértékű árvaellátás illeti meg azt a gyermeket, akinek mindkét szülője elhunyt, vagy akinek életben lévő szülője megváltozott munkaképességű."

 


[link]


Ettől függetlenül ennyiből nem lehet eltartani két gyereket

2018. márc. 8. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!