Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ilyenkor? Sürgős

Mit tegyek ilyenkor? Sürgős

Figyelt kérdés
A lányom most fog 9. osztályba menni.Az apjától elváltam,és 10 éve egy kani garas gyerektartást nem fizetett.Elég nagy bajba vagyok mert az iskolakezdés nagyon sokba fog kerülni és jelenleg nem állunk jól anyagilag.Azon gondolkodom hogy bírósághoz fordulok.De viszont nem szeretném,hogy börtönbe kerüljön.Sajnos részeges és nem lehet vele beszélni.Ti mit tennétek?
2010. jún. 7. 21:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Van olyan, hogy az állam megelőlegezi a gyerektartást. Aztán behajtják rajta. De ha ennyire rossz a helyzet, mit törődsz te az exeddel? Kutyakötelessége lenne fizetni.
2010. jún. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kötelessége fizetni, és nem fogják börtönbe csukni emiatt.
2010. jún. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Börtönbe nem zárják, de a bíróság mire döntést hoz lehet, hogy neked már késő. Nem tudsz esetleg a munkahelyeden kamatmentes munkáltatói kölcsönt felvenni? Kisebb összeget rövidebb időtartamra. Több cégnél is van ilyen szerintem. Vagy ahol van szakszervezet, ott néha ők is tudnak segíteni. Semmiképpen ne menj Provident és ehhez hasonló heti behajtású hitelcégekhez, mert mindenedet elveszítheted. Egyébként meglehetősen sokáig vártál, hogy a problémára megoldást találj, célszerű lett volna már az első gyerektartás nélküli évet követően lépni valamit.
2010. jún. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

fel kell jelenteni...az államtól kérni a megelőlegezést...6 hónapra visszamenőleg kérheted a gytartást a exférjtől...de ha megvan az eredeti bírósági határozatod, akkor elég elküldeni a munkahelyére a számlaszámoddal, ahová a pénzt kéred (ha van munkahelye)


és simán lesittelik, ha többször feljelented, hogy nem fizet

2010. jún. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ettől nem kerülne börtönbe.


S gyerektartás viszont A GYEREKNEK jár, nem neked. Nem veled szemben volt disznó, hanem a gyerekével. és sajnos visszamenőleg nemkövetelheted rajta. Viszont ha 10 évvel korábban ébredsz, akkor már 10 éve letilthatnák a fizetéséből...


Én bizony letiltatnám itt és most, mert a gyereknek az a pénz JÁR.

2010. jún. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja igen, azt nem írtam, hogy visszamenőleg csak 6 hónapra követelheted a gyerektartást, 10 évre sajnos nem.
2010. jún. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!