Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért alakulhat ki rivalizálás...

Miért alakulhat ki rivalizálás testvérek között?

Figyelt kérdés
2018. febr. 10. 08:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez kortól függő.Például én és a kisebbik testvérem 15 és 17 évesek vagyunk,de már egészen kicsi (5-6 éves) korunk óta rivalizálunk,mert a szüleink vele jobban törődbek,ő ezt kihasználja.Viszont minden szempontból (nagyon csúnyán fogalmazva,ls ezt kérlek ne értsétek félre) én vagyok a jobb,önállóbb,okosabb.Ezért olyan 2 éve a szüleink figyelméért versengtünk.Aztán rájöttem,hogy mindig ő fog nyerni,tehát felhagytam ezzel.

Úgy gondolom,hogy felnőtt korban talán pénzen,erőfitogtatáson,esetleg szerelem miatt alakulhat ki rivalizálás.

2018. febr. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Az idióta szülő miatt.
2018. febr. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az Előttem szólókkal. Leginkább a szülő miatt alakul ez ki.
2018. febr. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sok dolog egyszerre. Szülők, iskola, társadalom, és ösztönök.


A gyerekek, emberek ösztönösen is rivalizálnak. Amin nem segít, hogy a szülők is ráerősítenek, "bezzeg a Danika" meg hasonlókkal. A tanórákon is osztályozunk, kategóriákba sorolunk embereket. A tornaórán is mindent "mérnek" a magasságot, súlyt, ki a gyorsabb ki a jobb.


Utána még ki is alakul az emberben egyfajta egó. Az egész társadalmi felépítésünk arról szól, hogy ellenség a másik, verseny van a munkában, társkeresésben, mindenhol.

2018. febr. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Saját magam nézve, ha fizetésemelést kap egyik ismerősöm, akkor én bennem is ott van a kisördög, hogy "nekem is kellene tenni valamit".
2018. febr. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a szülők miatt, hogy nem veszik észre, hogy egy érzelmi zsaroló, empátia nélküli here, aki anyagilag kihasznál mindenkit. Ez nem is inkább rivalizálás, hanem utálat sajnos. Érdekes módon a rokonság tisztán látja a helyzetet, de rájuk sem hallgatnak. Nekem akkor alakult ki főként ez az utálat, amikor a szüleim megpróbálták lenyomni a torkomon, hogy így kell elfogadnom, mert a testvérkém, és mivel nő vagyok, ezért többet kell eltűrnöm, hiszen a "fiúk már csak ilyenek". Hát nem ilyenek a fiúk, a férfiismerőseim zöme normális.

Most viszont szívnak vele keményen. :(

2018. febr. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez a szülő hibája. Nem tanítja meg a gyerekeket arra, hogy örüljön a testvére sikerének és támogassák egymást.
2018. febr. 11. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

#7 Általában nagyon nem erről van szó XD

De gondolom te nem tudod, hogy az milyen bosszantó, hogy amikor neked semmit nem segítenek a szüleid, merthogy "elég okos vagy, megoldod te azt egyedül is", a kistesódnak pedig, amikor ugyanabba a korba ér kinyalják a seggét, mindent megoldanak helyette, a szájába rágjám az egész problémájának a megoldását, majd közlik neked, hogy "nézd meg már de ügyes!"

Ő pedig örül, mint majom a farkának, és te hiába dolgoztál többet, ő 0 önálló munkával aratja le ugyanazt a sikert, amiért te egyedül megszenvedtél...

Neem, egyáltalán nem bosszantó XD

2018. febr. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8-as! Ahogy kirajzolódott előttem a véleményényed lényege (és talán a jellemed is), azt kell mondjam, hogy a leírtak után meg se lep, hogy így viszonyulnak hozzád! XD
2018. febr. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9-es!A 8-asnak nagyon is igaza van!Nem tudom van-e kisebb testvéred,de ha nincs,akkor megmondom:a világ legiritálóbb dolga ez!Még ha nem is családon belül történi,akkor is maradandó sérelmet okoz,ha te a lelked kidolgozod,és egy vállveregetést,vagy annyit se kapsz érte,miközben a kiskedvenc helyett megcsinálják,aztán megdicsérik milyen marha ügyes.Ilyenkor üvölteni tudna szerintem bárki dühében.
2018. febr. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!