Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek egy ilyen...

Mi a véleményetek egy ilyen "apáról"? Mit tanácsolnátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Adott egy 23éves anyuka, egy 32éves apuka, és két kisgyermek, 2 és 3 évesek. 7évig tartó kapcsolat. Aztán apuka megbolondul, elkezd csajok után koslatni, és agresszív a gyerekekkel és az anyukával. Fizikailag és érzelmileg egyaránt terrorban tartja őket.

Majd egyik nap elköltözik....becsajozik, de visszajár a családhoz, üvöltözni, kajálni, erőszakoskodni, közben nem érdekli, hogy a két kicsi megsínyli ezt.

Elveszi az anyuka bankkártyáját, amire a gyest+ a családit kapja, megfenyegeti, hogy megöli, ha bármit mer tenni. A pénz jó részét elkölti, néha kaját visz a családnak, de ennyi. Annak a nagyrészét ő eszi meg.

Fenyegetőzik, ordít, verekszik, és ha kénye kedve úgy tartja, ott alszik....

Közben barátnője van, akivel mézes mázas....mindent megvesz neki. A gyerekek 1db ruhát nem kapnak, mások levetett gönceit hordják.

Az anyukának nincsen segítsége, nem tud hova menni, a gyámhatóság nem tesz semmit.

Az anyuka idegileg kikészült, félti a gyerekeit. A rendőrség nem tud mit csinálni, amíg kórházba nem kerül valaki, vagy meg nem hal!

Egy új párkapcsolatra esély sincs, hogy egy új férfi elmenekítené őket, hisz apuka jön, szó nélkül. Ha ott találna valakit, tuti végzetes lenne....


Mit tennétek az anyuka helyében?


Nem rólam van szó, hanem a szomszédomról. Nagyon sajnálom őket, és nem tudom,mit tudnák segíteni, tanácsolni neki!


Légyszi korrekt válaszokat!


2010. jún. 7. 12:37
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Mért nem válik el? Mert fél! Hiába adja be a válópert, az évek is lehetnek! Addig nyugodtan odajárhat, ráadásul a fele ház az apáé! Így joga van bemenni!

Nem a családra írtam, hogy tehet róla az apa, hanem a barátokra!

2010. jún. 7. 12:51
 12/22 anonim ***** válasza:
ja már látom, csak a barátokat marta el....Dehát sehol szülők, testvérek, rokonok?? Tudom gáz a helyzet, meg sajnálom szegény nőt, de hasonló ismerősöm nekem is volt, és tehetetlenségébe nem fordult semerre se, pedig mindenki mondta váljon, ha csak a nyugalom marad neki, már azért megérte. Ha szívén viseled a sorsát, beszélj vele, aztán esetleg meg is szervezheted hogy vigyázol a gyerekekre, míg elmegy a bíróságra.Valahogy előre kell lökni, mert magától nem fog mozdulni....
2010. jún. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

A szülei meghaltak évekkel ezelőtt, a tesója pedig nemrég egy balesetben. :-(

Én is gondoltam rá, hogy vigyázok a kicsikre, apum pedig elviszi a bíróságra. Beszélek is vele, meg ezt a távolságtartásit megemlítem neki!

2010. jún. 7. 13:00
 14/22 anonim ***** válasza:

Hozzátok nem mehetne, így lenne aki megvédené és oda a férj sem mehetne be mert ha megteszi apukád hívhatja a rendőrséget.

A családit és a gyest kérheti postára mondjuk a ti címetekre.

Amúgy ez egy ördögi kör és könnyű azt mondani, hogy váljon el mint ha az egyik napról a másikra menne!

Én apám is ilyen volt ( ha ezt apának lehet nevezni), de őt utasította a bíróság hogy hagyja el a házat és csak a részét kapta meg mikor eladásra került. Igaz ennek már több mint 15 éve, de ezt soha nem fogom elfelejteni :(((

2010. jún. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

pedig valami szerveztt segítség kellene

a NANE esetleg

hogy legalább addig segítsenek eljutni a nőnek,hogy eljusson a bíróságra.

Ha megüti a férj,azonnal fel kell vetetni egy orvossal látleletet.ez nagyon fontos!

a helyzete nem kilátástalan, egyszerűen az agresszor férje úgy szétdúlta az önbecsülését,hogy nem hiszi el magáról,hogy képes ebből kiszállni.

Azt,hogy a gyámhatósűg nem tesz semmit, azt nem értem. Ennél kisebb dolgokban is eljártak pikk-pakk

esetleg bemehetnél te is a gyámügyre feljelentést tenni,mint szomszéd, hátha azzal nyomatékosítanád az intézmény dolgozóiban,hogy ez nem tréfa....

2010. jún. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
sztem elkénne menni a rendörségre és elintézni a távolságtartást vagy felkeressni egy ügyvédet és +beszélni vele majd egy dugi kamerára felvenni amit az apuka csinál!!!!sztem csak 1tipp amugy félig meddig apu is ezt csinálja!!!
2010. jún. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

a dugi kamerával csak az a baj,hogy í bíróságon nem lehet felhasználni,hacsak a "bűnös" bele nem egyezik abba,hogy lejátszák

az enegdélye nélkül nem

azért kell az orvosi látlelet

tapasztalat sajnos

2010. jún. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Szóval...hozzánk nem tud jönni,mert összvissz két szoba van, egyik az enyém, egyik apumé, aki 70éves. Ő elég rigolyás, szóval ebbe nem menne bele. :-(

Az egyből ügyvédhez menni....szóval mint írtam, egyetlen fillérje sincs! 10ft sem! Az a beteg állat ennyit sem hagy otthon nekik! A kicsikkel bármi lehetne, gyógyszerre sincs!

És ugyanez a látlelet...itt pénzbe kerül....

A Nane-t egész délután próbáltam elérni, de nem vették fel. Még majd próbálom.

A családvédelmi és a gyámügy itt egyben van, vagyis egyetlen egy személy! Egy nő! Semmit nem csinál, pláne nem avatkozik be, hiszen terhes, félti magát és a gyerekét is.

2010. jún. 7. 19:50
 19/22 A kérdező kommentje:
Ja..hát én szóltam a gyámügynek...vállat vont a csaj. Itt (egy kis falu) ez másképp megy. Mindenki mindenkinek a valakije...itt mással nem foglalkoznak
2010. jún. 7. 19:51
 20/22 anonim ***** válasza:
Hogy vannak, sikerült valamit intézni?
2010. jún. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!