Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Árvasági elbírálás és folyósítás?

Árvasági elbírálás és folyósítás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nekem az lenne a kérdésem, hogy miután beadtam minden papírt a NYUFI-nak onnantól számítva kb mennyi idő míg ezt elbírálják és utána mennyi idő mire kapok határozatot ill. mikorra számítsak az első utalásra?? Segíctségeteket előre is köszönöm!


2010. jún. 7. 11:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A NYUFI egy rémálom.Nekem rehabilitációs járadékot intéztek,a papirok beadásától számítva 30 nap az ügyintézés ideje,amit egy alkalommal még 30 nappal meghosszabbíthatnak.A határozat kézbesítése után kb 15 nap,mire pénzt kapsz.Tehát legjobb esetben 2 hónap,de nekem 5 hónapig(!) tartott.Addig egy fillért nem kaptam.Folyamatosan hívni kell őket és a nyakukra járni!
2010. jún. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nekem alig 1 hónap volt. Lehet szerencsés vagyok, reméljük te is. :)
2010. jún. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

A NYUFIG egyáltalán nem rémálom. Ha minden be van adva, és a megfelelő nyomtatványon, akkor elég gyors az intézkedés.


Amúgy az ügyintézés határideje a kérelem beérkezésétől számított 22 munkanap, amibe nem számít bele a hiánypótlás ideje (ha szükséges).


Válaszolónak: A rehab járadékot nem hiszem, hogy ott igényelted, inkább a lakóhelyed szerinti Nyugdíjbiztosítási Igazgatóságnál. Ők hozzák meg a határozatot és küldik meg a NYUFIG-nak, ők pedig folyósítanak.

2010. jún. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

HA minden jól megy, 3 hét alatt simán kaphatsz határozatot.

Pár nappal utána utalás, aztán attól is függ, hogy posta viszi, vagy számlára megy.


Nem azért tart ennyi ideig, mert mindenki kávézgat, hanem mert annyi az igény!

2010. jún. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ja és attól semmi sem intéződik gyorsabban, ha valaki állandóan odatelefonál. Sőt, csak idegesek lesznek az ügyintézők...van elég munkájuk. :)
2010. jún. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Remélem így lesz, habár már a NYUFIG már lebombázott x millió papírral, de reméljük ez nem tolja ki az időt :)
2010. jún. 8. 07:48
 7/16 anonim ***** válasza:

Milyen papírok?


Segítek szívesen.

2010. jún. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Először ugye amit a www.onyf.hu-ról lehet letölteni formanyomtatványt küldtem el. (köszönhetően az önkormányzatnak és az okmányirodának nem teljesen kitöltve és felesleges papírokkal) Ezt még a regionális nyufinak küldtem majd utána kaptam egy újabb nyomtatványt amit a pestinek kellett elküldenem.
2010. jún. 9. 08:10
 9/16 anonim ***** válasza:

Csak a tisztánlátás kedvéért :)


A NYUFIG-ból 1 van. Országos hatáskörű szerv, mindenkinek a nyugdíját/járadákát folyósítja, és nyugdíjas jogán hozzátartozói ellátást állapít meg.


Ezen kívül vannak a Regionális Nyugdíjbiztosítási Igazgatóságok a kirendeltségekkel, amelyek nyugdíjakat/járadékokat és nem nyugdíjas utáni hozzátartozói ellátásokat állapítanak meg. Majd megküldik a határozatokat a NYUFIG-nak, ami folyósítani fog. :)

2010. jún. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
HA telefonálsz a NYUFIG-ba (az igbejen rajta van a szám) kérjed a Hozzátartozói Igényeket Elbíráló Osztályt. Tudnod kell az elhunyt törzsszámát, így meg tudnak nézni a gépben dolgokat (mikor érkezett be, levelezés van-e, vagy már megállapították).
2010. jún. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!