Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor lesz már vége? Miért...

Mikor lesz már vége? Miért nem hagy békén?

Figyelt kérdés

Korábban már irtam ki ide kérdést,de nem igazán oldódott meg a helyzet...

A problémám a következő. 2 év 3 hónapja vagyok együtt a barátommal.Sajnos van közöttünk 80 km. Mostanában 2 hetente szoktam elmenni, pár napra, Pénteken megyek általában, és Vasárnap jövök, de most holnap megyek haza.És most is nagymamám kiabált velem a telefonba, hogy tegnap felhivtam ugye, holnap megyek haza a reggeli busszal, mert ma lesz szinház a faluban.És ma mondtam neki,hogy a delessel megyek haza, mert későn lesz vége. És nekiállt kiabálni velem, hogy nem szégyellem magam, hogy ennyi ideig ott vagyok valakinek a nyakán, mert, hogy én visszaélek a vendég szeretetükkel.Állandóan magyarázom, hogy nem zavarok, mindig szivesen látnak, segitek is mindig barátom anyukájának, szeretnek, és én is szeretek ott lenni.De mamám, hogy akkor se illik. De könyörgöm! Nem vagyunk 14 évesek! Mindketten elmúltunk már 20 évesek is. Apu is azt mondja, hogy ne foglalkozzak vele...De kikészit már idegileg. Olyan nagy baj, hogy 2 hetente eljövök? Szerintem nem. Otthon nem nagyon megek sehova, sokat beszélgetünk. Lehet azért ilyen, mert már idős?)76 éves amúgy.Ne foglalkozzak vele? Engedjem el a fülem mellett?Az utazást amugy a saját pénzemből finanszirozom.Mi lenne a megoldás?


2010. jún. 6. 19:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
OLvastam már a kérdésed.Nem értem miért rágódsz ezen ennyit:)Ne foglalkozz vele és kész.Az idősek teljesen másképp látnak mindet.
2010. jún. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

ne foglalkozz vele!

az idősek már csak ilyenek, tudom nekem is ilyen mamám, rosszul esik amit mondd de próbálok rá nem is nagyon figyelni :)

2010. jún. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszi. Barátom is meg anyukája is mindig ezt mondja, hogy ne rágódjak már ezen..
2010. jún. 6. 19:11
 4/10 anonim ***** válasza:

Azt írod, hogy apukád kiáll melletted, és ide leírtál pár jó érvet is. Mondd el ezeket neki, tedd hozzá, hogy ha valóban úgy lenne, ahogyan ő mondja, akkor eszed ágában sem lenne ott "lógni", de hál'istennek minden rendben, és ne ő akarja már megítélni azt a helyzetet, amibe bele se lát. Megkérdezhetnéd tőle azt is, hogy az ellenségessége esetleg valami másnak köszönhető-e, mondd el, hogy rosszul esik, mert alaptalan.

Apukád álljon ki melletted, amúgy meg igen, ez valszeg generációs ellentét. Ha esetleg nem lehetne a nagyi lelkére beszélni, és kiáll a véleménye mellett, akkor meg hagyni kell, hadd mondja.

2010. jún. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia! Miért kell hívnod a nagyidat??? Olvastam az előző kérdésed, s akkor is az volt a véleményem, hogy teljesen felesleges vele foglalkoznod. Öreg, ahogy a gondolkodása is. Fel a fejjel! :O
2010. jún. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Tényleg nem szabad foglalkoznod vele, egyszerűen amiatt van, mert már idős, és nehéz elfogadnia, hogy változik a világ. Amikor ő ennyi idős volt, akkor valószínűleg ez tényleg nem volt megengedhető, és nem nézétk volna jó szemmel, sőt már eleve az is megbotránkoztató lehet számára, hogy ott alszol a barátodnál, annak ellenére, hogy már felnőtt vagy, de ugye nem vagytok még házasok. Fogadd el őt így. Te vagy a fiatalabb, rugalmasabb gondolkodású, hallgasd végig ha mond valamit, de tudd be ennek az egészet. A generációs különbségeknek. És ne rágódj rajta, ne vitázz vele ezen. Ő már nem fog megváltozni, és nem fogod tudni neki elmagyarázni, hogy rosszul látja a helyzetet. Szerintem nem éri meg a veszekedést sem, meg azt sem, hogy kikészülj idegileg.

2010. jún. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Szerintem se kell vele foglalkozni.Az enyém is ilyen.Ő képes volt megkeresni amikor a barátaimmal voltam,este8 órakkor,és totálisan leégetett előttük.Értem jött,hogy most már menjek haza fele.Na,ez a ciki.
2010. jún. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek aki válaszolt.Nagyon sokszor beszéltem már vele erről, felhoztam azokat is, amiket mondtatok nekem, de mindig ugyanaz, hogy nem illik, mert nem az a baj, hogy elmegyek, hanem ennyi ideig.Összeköltözni egyenlőre még nem tudunk, de majd annak is eljön az ideje.Apu is mindig mondja, ne foglalkozzak vele, mert mama mindig mondja apádnak szóltál , hogy elmész? És apu mindig mondja, nem érdekli mikor megyek.Ha nem zavarok, menjek nyugodtan.Most már lassan az lesz, jobban szeretek itt lenni, mint otthon.Szerintem is az a baja, hogy idős, és hogy az ő korában máshogy volt.Köszi még egyszer!
2010. jún. 6. 19:31
 9/10 A kérdező kommentje:
19 27 es. uuu... Egyszer meg apu véletlen benyitott ránk, és 2 napig hallgattam mamámtól, hogy fuu milyen gyalázatos vagyok, mert megtalálta a gumit. Mi legalább védekezünk...
2010. jún. 6. 19:32
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha kiabálni kezd, tedd le.
2010. jún. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!