Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hol b. sztam el? Nem értem...

Hol b. sztam el? Nem értem magamat.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


16 éves srác vagyok. Középsuliba járok, tizedik évfolyamon.

Azt vettem észre magamon, hogy lassan nem érdekel semmi, sz.rok az egészbe. Pedig tudom, hogy igazából érdekelnek azok a dolgok amikkel nem foglalkozok.

(Egyébként teljesen átlagos vagyok. Nem vagyok se testes, se vékony. Se ronda, se szép. Se gazdag, se szegény.)


Például ott van a tanulás. Tavaly simán ötös, négyes tanuló voltam. Mára ez odáig jutott, hogy eddig csak ketteseim vannak. És nem is lesz jobb. Pedig tudnám teljesíteni a dolgokat. Nem erről van szó. Egyszerűen nem érdekel, holott ott van a másik oldal, hogy igen, engem érdekel. Ez igencsak ellentmondásos, de így van. Magam sem értem amúgy. Pedig szeretnék bejutni egy jó egyetemre, de ez így nem fog menni. Ezt tudom én is. Nagy vágyam lenne bejutni a BME-re villamosmérnöknek. De ez így nem sikerülhet.


A másik, hogy a barátokat is hanyagolom. Néha lemegyek ugyan velük meginni ezt-azt, de inkább otthon vagyok, és csak létezem. Semmi normális dolgot nem csinálok. Semmit. Fekszem, és elvagyok. Nem is gépezek, TV-t sem nézek. Pedig régebben minden hétvégén elmentünk valahova. Nem volt olyan péntek, hogy suli után hazamentem volna. Csak szombaton 4-5-re értem haza. Tehát én nem voltam ilyen itthon ülős srác. Minden koncerten ott voltam amin tehettem. Most is mennék szívesen, de valami azt mondja, hogy nem kell. Nem szükséges. Semmi értelme. Senkit nem érdekelsz. Holott tudom, hogy nem hiába vannak barátaim. Mondom kicsit furcsa, én sem értem.


Ott a sport. Egyik barátommal eljártam thai-boxra. Imádtam. Baromi jó érzés mikor ott állsz egy nálad sokkal erősebb ember előtt, és hajrá. Mindent bele. Baromi jó érzés mikor érzed ahogyan ütnek, rúgnak, de csak beleröhögsz az arcába. Mondjuk az más kérdés, hogy nem az első edzésen röhögsz bele az arcába. :) Baromi jó érzés edzés után úgy hazamenni, hogy nem tudsz menni rendesen.

De sikeresen eltörtem a kezemet. Nem szoktam ilyet csinálni, de hülye módon egy falon vezettem le az agressziómat. Akkor tudtam meg, hogy az egyik barátom édesapja rákos, akivel rengeteget beszélgettem régebben.

Azóta mindenre hivatkozok, hogy mért nem járok. Pedig az életem volt. Hogy igen, hetente négyszer úgy kellett alakítanom az életemet.


Ezek csak példák voltak. Rengeteg ilyen "kis apróság" van még. Ez így folyamatosan alakult ki bennem, ez a sz.rok bele stílus. Szeretnék ezen változtatni. De nem tudom, hogy kezdjek hozzá. A barátaimat kezdem ellökni magamtól, stb. Nyárra csináltam egy kis programtervet, hogy ne legyek ilyen kis hülye. Nem tudom mikor fogom megunni, abbahagyni. Megpróbálom végigcsinálni.

- Angol tanfolyamra menni. Vagy valami más módon rendesen megtanulni az angol nyelvet.

- Elektrotechnikát, matekot, illetve fizikát fogok tanulni. Szépen a kilencedikes anyagoktól. Az elejéről.

- Eljárni hétvégente barátokkal, és csak hétfőn valamikor hazaesni.

- Megpróbálom egy lánnyal tisztázni a dolgokat.

- Végre megalapítani azt a bandát, amit tavaly szerettünk volna.

- Ha épp nem tanulok, nem buliba vagyok, akkor sportolni szeretnék. Mondjuk csak a kondimat szeretném visszakapni végre.


Nem tudom mennyire kivitelezhető. Kíváncsi leszek. De, ha így nem is, akkor hogyan? Semmi ötletem nincsen. Ezeken kívül.


2010. jún. 6. 10:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tudod mi a probléma és azt is tudod,hogy old meg!És ez nagyon jó.Ami nálad van az csak egy kis hormon változás.Ha nem hagyod,hogy feléd kerekedjen a tinédzser érzés akkor nem lesz semmi baj.

Ezen túl kel esni és túl kell élni.Mindenki így volt.Én pl. ki sem mozdulam otthonról.Csak suliba mentem máshova nem.

A lényeg,hogy amit elterveztél TARTSD IS BE!!!!Magadért csinálod és nem másért!Ezt ne feledd!Nem mindegy,hogy egy multi cégnél robotolsz 40 évesen a semmiért vagy saját céged van és havi több 100.000-et viszel haza!

NEM MINDEGY!Ezért se hagyd el magad!Vegyél fáradtságot és állj neki tanulni.Ne hagyd,hogy a barátaid eltávolodjanak tőled!


Sok sikert.A megoldás kulcsa nálad van csak használd!

2010. jún. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szia. Lehet, hogy elfáradtál? Pedig amiket leírtál, azt mind-mind csináld meg és élvezd ki, hogy még ilyeneket megtehetsz. Nem mentem középisi után fősulira, egyéb okok miatt. Azóta 12 évet dolgoztam, és ez idő alatt elvégeztem egy fősulit és egy egyetemet, most pedig szülni szeretnék. Úgy érzem magam, mintha már lassan nyugdíjba mennék, annyira elvagyok fáradva. Bárcsak ott tarthatnék még ahol Te!Szóval: BAROMIRA ÉLVEZD, HOGY FIATAL VAGY!!!!!
2010. jún. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

ne aggódj, ez a te korodnak a teljesen normális velejárója, ilyenkor alakul ki az identitás, tök evidens, hogy tépelődsz egy csomó dolgon, hogy megrendülnek az eddigi gondolataid, hogy újak jönnek, akár teljesen ellentétesek is

elvégre erről szólna a serdülőkor, tehát no para ! sőt azt mondom, természetes !

2010. jún. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez a kamaszkor barátom, nincs veled semmi baj. Nagyon jól látod az egészet. Mást én sem tudok tanácsolni, mint azt, hogy mindenképpen tartsd magad az ütemtervhez. Akkor is, ha aznap éppen élni sem lesz kedved! Evés közben jön meg az étvágy, ahogy szokták volt mondani. Egy dolog viszont nagyon fontos: ne hagyd, hogy a barátaiddal odáig fajuljon a helyzet, hogy tönkremenjen a barátság! Legyen bármi az ára, de a barátaidat mindenképp tudd magad mellett, mert az nagyon sokat fog segíteni a későbbiekben. Ebből a lelkiállapotból ugyanis nagyon könnyen kialakulhat egy "lúzer" érzés, egy depressziós állapot, amikor már azt fogod hinni, hogy te semmire sem vagy jó, senkinek sem kellesz. Nem szabad, hogy idáig fajuljanak a dolgok! Szurkolok neked, fel a fejjel!

Egy szintén 16 éves srác anyukája

2010. jún. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyszerű ötleteid vannak, ha ezeket megcsinálod, biztosan nem fogsz unatkozni, és hasznosan telik el az időd is. Szoritok, sikerüljön. Vágj bele! Néha mi is vagyunk ugy hogy semmi sem jó, semmi nem stimmel, az ember egyedül akar maradni. Jó dolog, hogy Te legalább keresed a megoldást, és látod magadban is a hibát. Gratulálok!
2010. jún. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!