Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Köteles vagyok-e idős szülőmet...

Köteles vagyok-e idős szülőmet magamhoz venni?

Figyelt kérdés
Az anyám 81 éves, egyedül él, napi szinten többször járok hozzá. 3 hónap múlva nyugdíjas leszek. Özvegy vagyok, de 8 éve élettársi kapcsolatom van. Az anyám szerint nekem őt kellene ellátnom, nem a páromat kiszolgálnom. Köteles vagyok szerintetek magamhoz vennem vagy hozzáköltöznöm ha lebetegszik és van más megoldás pl. otthon. Nem ő hanem a nagymamám nevelt, ő apám mellett pasizott, csak kiszolgáltatta vele magát.
2018. jan. 13. 19:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Idősotthon, ápoló, stb. Csak időben el kell kezdeni szervezni, sok helyen várólisták vannak például.
2018. jan. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Te is tudod a lehetőségeket. Idős szülőt vagy a rokonság ápol vagy öregek otthonába kerül vagy fogadnak hozzá ápolót.
2018. jan. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Nem ő hanem a nagymamám nevelt, ő apám mellett pasizott, csak kiszolgáltatta vele magát.- örüljön a mama, hogy egyáltalán látogatod.
2018. jan. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Nem, én nem is venném, söt már rég nem tartanék fenn vele semmilyen kapcsolatot.
2018. jan. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
dehogy vagy köteles. ha nem tudja ellátni magát, ott az idősek otthona, ezért találták ki. ha el tudja látni magát, akkor nincs szüksége arra, hogy te lásd el őt. éld a saját életedet
2018. jan. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%

Mindenki eldöntheti,hogy azanyut,aput szeretné-e gondozni

vagy egy korrekt helyre bejuttatni,ahol biztonságban van.

Az állandó orvosi felügyelet kincset érő,mert sokan nem tudnak napi szinten elmenni a szülőhöz bevásárolni ápolni

őt,őket.

2018. jan. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy köteles egyátalán .
2018. jan. 14. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Megérdemli? Nem. Akkor? Nem is értem a kérdést.
2018. jan. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Biztonságban az idősek otthonában, ez jó! :D te se jártál még egybe se vagy legalábbis nem nagyon láttál bele a működésükbe. Ja és megsúgom h ott nincs orvos. A kérdésre válaszolva, nyilván nem vagy köteles, de ezt te is tudod, csak azért írtad ki a kérdést h tudd mennyire ítélnek el miatta az emberek. Az én mamám magához vette dédmamámat aki sem régen sem most nem érdemelte meg. És mamámnak is van élettársa. Nem hal bele abba h velük él és elérakja a kaját, viszont sok ember szemében nagyot nőt. De mindegy, te már úgyis eldöntötted h bedugod a szociba. Bocsánat, a halálgyárakba.
2018. jan. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
88%
9-es: sok család életét tönkreteszi az ilyen helyzet, válás is lehet a vége és a család idegbeteg vagy depressziós lesz a gondozott miatt. Nagyon nem csak arról szól, hogy valaki üldögél a nappalidban, és elé teszed a kaját. Ha nálatok így volt, az baromi nagy szerencse. Mások életét ez a helyzet évtizedekre megkeseríti.
2018. jan. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!