Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám megütött, részeg volt...

Anyám megütött, részeg volt nekem meg felrepedt a szám. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2017. dec. 21. 22:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
30%

"Ugye tudod, hogy egy alkoholistával nem lehet ilyen szépen kávézgatva beszélgetni?? "


1) Azt tudom (számodra fontos lehet a tudás, az ismeret bizonyítása), hogy egy részeg ember nem azonos egy alkoholistával. És az egy soros a történetből nem tudjuk, hogy a kérdező anyja alkoholista-e. Lehet, csak részeg és józanul máshogy fog gondolkodni. És ha látja, hogy figyelnek rá, akkor megnyílik.


2) Nem ismersz, nem tudod, hogy én mit tudok. Bár nem kérdezted, de szükségét fejezted ki annak, hogy van-e tapasztalatom alkoholistával. És van. Én azt tudom, hogy egy alkoholistával nővel pont így beszéltem egy másnap és utána 2 hét múlva kezelésre járt és támogattuk, majd 1.5 évig józan volt.


3) Részeg emberek (láttam már párat) nem mindig vannak tudatuknál. Tanúja voltam, amikor a részeg haverom meg akarta fogni az úton közlekedő a buszt, hogy zsebre tegye - majdnem öngyilkos lett. De józanul lehetett vele beszélni, hogy tudja-e, mit tett és, hogy hova vezet, ha újból ilyen szituációba kerül és nem lesz ott valaki, aki elrántja a busz elől. Semmire nem emlékezett. Nem tudhatod a kérdés kiírásából, hogy mivel van dolgod.


4) Te élből elutasítod, hogy mindkét fél meghallgatása és azt követő értelmes beszélgetés segíthet.


Azt is észre vettem, hogy vannak, akik nem akarja meghallgatni, ami valóban történt és nem akarja meghallgatni mindkét fél mondanivalóját. (Ez itt is visszaigazolódott.) A kérdező nem írja el a történetet. Nem ismerjük a hátterét az eseménynek, nem ismerjük az elfogulatlanul megfogalmazott eseményt, nem ismerjük a leíró személy gondolatait, érzéseit. Nem ismerjük, ő mit tett és mik voltak a következményei.


Enélkül az ismeret nélkül javasoltam egy általános probléma megoldást, olyanokat feltételezel, amiket nem ismersz a történetből.

2017. dec. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%
Olyan bájosan írogattok itt novellákat az ilyen kamukérdésekhez...
2017. dec. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
0%
Nekem anyam neha hetvegen iszik 14 vagyok olyankor apam megy a varosba vasarolni keg ezek es olyankor mavyon bavagyok szarva most us ez van es felek nagyon
2017. dec. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
54%

ma 08:45

na okoska.. Én csak megjegyeztem, hogy egy alkoholistával nem ülsz le szépen beszélgetni. Ahogy egy részeggel sem. Mert a részeg már nem is emlékszik arra mit művelt, az alkoholistát meg nem érdekli, hogy te éppen megszeretnéd kérdezni mi volt a gondja.

A tanácsod esetleg a csirkeólban a tyúkok használhatják, hátha a kakas észhez tér. De sem egy részeg sem egy alkoholista nem fog szépen kávézgatni.

Amúgy nem kérdeztem, hogy van tapasztalatod részeggel vagy alkoholistával, mert nem érdekel az élettörténeted.

Ennyi.

2017. dec. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
33%

Megerősítetted, hogy nem érdekelnek az emberek.

Akkor minek válaszolsz egy emberekkel kapcsolatos kérdésre? :)

2017. dec. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
20%

Most nézem, hogy tévedtem, hiszen te nem is a kérdésre válaszolsz, csak próbálsz replikázni a hozzászoktatásaimra, de nincs önálló gondolatod.

Kíváncsi vagyok, te milyen megoldással állsz elő hasonló helyzetben.

2017. dec. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!