Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindig a húgom a favorit, és...

Mindig a húgom a favorit, és mindig is így volt. Nem bírom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mindenki őt szereti jobban, mindenki szerint ő a jópofa meg a kis aranyos, én meg csak úgy vagyok. 2 év van köztünk, tehát az sincs, hogy ő még kicsi...

Én mindig segítek, ha megkérnek, a húgom csak ritkán.. Még is ő a jó.. Hogy van ez?


2010. jún. 1. 21:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sok szülő ilyen...nem lehet mit tenni, ez van :(
2010. jún. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hány évesek vagytok? Te fiú vagy lány?
2010. jún. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

mindketten lány

én 15

ő 13

2010. jún. 1. 21:56
 4/11 anonim ***** válasza:
Mondd el ezeket a dolgokat mindkét szülődnek! Hogy téged mennyire zavar ez a kivételezés! Ne duzzogj, hanem szépen értelmesen próbáld előadni a dolgot... Ne az jöjjön le nekik, hogy utálod a testvéredet. Mondd el, hogy semmi bajod nincs vele, csak vegyenek már észre téged is! :)
2010. jún. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nálunk dettó ugyanez volt. Most, hogy elköltöztem és a saját lábamra álltam, veszi észre anya, hogy valóban nem csinál semmit, de semmit a húgom.

Sokáig ettem magam, aztán annyiban maradtam, hogy igazságtalan az élet. Ezzel a helyzettel egyszerűen nem tudsz mit kezdeni, szívás elsőnek születni :S

Mert ugye ha szóvá teszed, még te vagy az irigy és rossz... próbáld meg szeretni a húgod, az segít ezen átlendülni, később meg jobb lesz, kitartás :).

21/L

2010. jún. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Utolsó, te hány évesen költöztél el otthonról?

2010. jún. 1. 22:12
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez ellen sajnos nem tudsz semmit se tenni. 17 éves lány vagyok, a hugom 16 éves. Én is úgy vettem észre mindig, hogy őt jobban szeretik, aztán ahogy egyre nagyobbak lettünk ő volt a "jó kislány" aki soha nem csinált semmi rosszat és én vittem el minidg minden balhét. A hugom sokkal több mindent kapott ...legalább is én így vettem észre. Amikor próbáltam megbeszélni ezt a szüleimmel akkor azt mondták, hogy csak féltékeny vagyok a hugomra és nincs igazam mert ugyan úgy szeretnek mint őt, ugyan úgy bánnak velem mint vele stb. Mindig is rá mondták, hogy ő a szebb, miylen jó humora van és ez engem nagyon zavart, engem sose dícsértek. Kb. 2-3 éve a szüleimmel oylan rossz volt a viszonyom, hogy hazajönni se volt kedvem, amikor itthon voltam akkor is vagy tvztem vagy számítógépeztem. Utánna megismertem a volt barátomat és annyira el voltam foglalva vele, hogy nem érdekelt a hugom, nem is beszéltem vele és azóta se beszélünk csak élünk egymás mellett úgy hogy nem is szólunk egymáshoz. A volt barátom amikor eljött hozzánk és megismerte a szüleimet akkor mondta hogy milyen kedvesek és aranyosak, és hogy nekem se kéne velük bunkónak lennem mert szeretnek engem. Kb. fél éve jó a kapcsolatom a szüleimmel, a hugommal nem foglalkozok és nem is érdekel. Anyum mostanába egyre többet mondta nekem hogy bezsélhetnék a hugommal mert miylen magányos szegény és elmehetnék a vele néha vásárolni...hát nekem őszintén semmi kedvem nincs hozzá. Szerintem próbáld meg hogy nem figyelsz a hugodra, csinálj úgy mintha nem is lenne. Foglalkozz a barátnőiddel, barátoddal és majd talán a szülők egyszer rájönnek, hogy kit lett volna érdemes jobban szeretni..:)
2010. jún. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

15 évesen költöztem el, de még 5 évig minden hétvégét a szüleimnél töltöttem, és a nyarakat is. Tavaly töltöttem először a nyarat az albérletben, és elkezdtem dolgozni (meg egyetemre járni mellette, brrrr...), szóval öneltartó lettem. Mivel napi 10-12 órát lehúzok, hétvégén ugye nincs erőm még utazgatni, ezért nem nagyon látogatom meg őket és a húgom kellene, hogy segítsen otthon.

Szóval az én esetem nem átlagos :)

15 és 20 éves korom közt szinte szóba sem álltam a húgommal. Utáltam, mert mindig ő volt a jó. Ma már borzasztóan bánom ezt, öt évet vett el a kapcsolatunkból. Most már nagyon jó barátnők vagyunk, de azért érződik a sok év kihagyás. Tudom, hogy nagyon lehet utálni ilyenkor a kicsit, de próbálj meg szeretettel közelíteni hozzá akkor is, ha nehéz, később nagyon bánni fogod az elvesztegetett éveket...

21/L

2010. jún. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

3 húgom van én voltam a legidősebb

az agyamra ment, hogy nekem kellett kiharcolni az első bulit, pasi ottalvást stb-t, ők meg szépen ráléptek a kitaposott útra, hogy hát a nővérünknek is megengedtétek

én voltam a nagy, a felelőségteljes a minden,csak nem aranyos....

aztán felnőttem és rájöttem, hogy én vagyok az ELSŐ. nem véletlenül lettem én az első szülött gyermek. Példával járhattam elől és sok pozitív visszajelzést kapok a hugaimtól, hogy ez vagy az milyen jó volt nekik.


És ahogy a szüleim velem voltak mindig a legkevésbé megelégedve, ahogy szétszóródtunk és a hugaimhoz hasonlóan elkezdtem járni a magam útját, már nagyon sok elismerést kapok tőlük is.

Vannak előnyei az első szülöttségnek hidd el, csak legfeljebb később érnek be :)

2010. jún. 2. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne hallgass azokra, akik azt mondják, hogy ne törődj a húgoddal. A testvér az testvér, a te véred. A barátok kicserélődnek, csak egy-két mostani barátod lesz 10-15 év múlva is a közeledben. A családod viszont megmarad. Most még rosszul érintenek ezek a dolgok, de később apróságnak fogod tartani. 32 éves vagyok, és pár éve derült ki a számomra, hogy a húgom mindig is irigykedett rám. Szerinte én többet kaptam, többet dicsértek, stb. Ezt én nem vettem észre, szerintem nem így volt. Egyszerűen sokkal szorgalmasabb vagyok, és szülői segítség nélkül végeztem el az általános iskolától kezdve mindent, gondolom, ezt értékelték a szüleim. Neki viszont segíteni kellett, én is sokat segítettem neki a tanulásban.

A saját "kudarcait" úgy élte meg, hogy bezzeg én vagyok a "sikeres". Szerintem valahol természetes a testvérek között a rivalizálás, mondjuk én ezt soha nem éreztem. De ezek gyerekes dolgok, és inkább védjétek, szeressétek egymást, ne hidegüljetek el egymástól pár vélt vagy valós sérelem miatt.

2010. jún. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!