Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 31 éves vagyok, és 5 éve élek...

31 éves vagyok, és 5 éve élek élettársi kapcsolatban. Ettől még nem vagyok asszony, vagy igen?

Figyelt kérdés
2010. jún. 1. 15:47
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
29%

Utolsó! Régen a szüzesség elvesztése a nászéjszakán történt :)

Nem hallottátok még lakodalomban éjfélkor az asszony lesz a lányból zenét? Pont arra utal, hogy ez volt a lányság utolsó napja, mostmár férjhez ment, asszony lett.

2010. jún. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
23%
Csak a férjezett nő lesz asszony, ha mondjuk a 16 éves húgomnak van egy barátnője arra azt mondanád, hogy asszony? Egy kis logika azért kéne, de nem baj. A lényeg az hogy nem vagy asszony.(egyenlőre)
2010. jún. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

43 éves vagyok,20 éve élek együtt a párommal, 3 gyerekünk van.

Azért kétlem,hogy leány lennék.

2010. jún. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
46%

16.40:de feleség sem vagy....kor ide,vagy oda...

Az asszony megszólítás az a férjezett nőknek ját(egyébként a tisztelet jele).Azok a nők,akik jegyben jártak-tehát nem vették el még őket-azok a leányasszonyok(más néven menyasszony).

Az egyéb kategóriájú nők voltak az ágyasok.

Kicsit off,kicsit nem:

A mai világban,mivel a nők nagy része ágyasként viselkedik,nem kell csodálkozni,hogy azt megillető bánásmódban részesül.

2010. jún. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
68%

A szűz lányból nő lesz hivatalosan, ha elveszti a szüzességét, -nem asszony.(Régen még lehetett,a mikor nászéjszakán lett egyszerre nő meg asszony) . Az asszony a nő házassági "titulusa". Fiatalok körében meg félig vicces elnevezése a barátnőnek.

Bejegyzett élettársi kapcsolatban sem "asszony" a női pár neve, hanem élettárs. (Kovács Béla és élettársa ,Kiss Jolán)

2010. jún. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
49%

Te lánynak érzed magad? Vagy fiúnak? Esetleg pöttyös világoskék búgócsigának?

Feleség nem vagy. Asszony (ha jól sejtem) igen.

2010. jún. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Én 30 éves vagyok, és 4 éve élünk együtt, nem vagyok már lány, nem vagyok asszony, nem is akarok, én nő vagyok!
2010. jún. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Csak kiegészítésnek: a franciánál 26 éves kor után kijár a madame, akár férjezett, akár nem.

És nálunk, ha egy nő levelet kap mondjuk hivatalos helyről, akkor Tisztelt Aszonyom a megszólítás, akár van férje, akár nincs.Minden nagyfejű gondolkozzon már...

2010. jún. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
*Tisztelt Asszonyom*
2010. jún. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Nem Tisztelt Asszonyom a megszólítás...engem például hölgyemnek írtak meg, ami tényleg felháborított, hogy "úrnő"...szóval ennyit az illemekről meg az illemtudó hivatalokról.
2010. jún. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!