Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki nyisson a másik fele?

Ki nyisson a másik fele?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni,vagy jó ötleteket,mit csináljak,hogy a párom és a gyermekem között jobb legyen a kapcsolat? 8 éves gyermekről van szó,akinek az apjával 3 éve nem vagyunk együtt. Párom azt mondja ő nem tudja úgy szeretni pl átölelni,de engem ez bánt nagyon. Nem akarom hogy az apja legyen,mert van neki és tényleg minden hétvégén apával van. Csak hogy kicsit jobb legyen köztük a hangulat!
2017. nov. 27. 06:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%
Az a baj, hogy sok nő nagy tevedeseben van: nem kell, hogy a partner szeresse a gyereket, csak az kell, hogy kölcsönösen elfogadják és tiszteljek egymást. Pláne, ha az igazi apa is a képben van. Van, hogy olyan szerencséje van az embernek, hogy szeretik egymást. Az én férjem pl imádja a lányomat - a lányom viszont inkább csak kedveli őt és ezzel semmi baj nincs. Jó haverok, ha össze kell fogni ellenem, jól elszorakoznak kettesben is, a lányom szívesen fordul hozzá, ha gondja van, ha valamire szüksége van. Ehhez kellett az, hogy a lanyom megertse, a ferjem nem ellenség, anya partnere, neki nem vetélytársa, neki nem jut ezért kevesebb semmiből. A férjem nyitott felé: közös játék a Playstationon, vásárláskor titokban a kosárba csúsztatott édesség a gyereknek, jatszoterezes kettesben.
2017. nov. 27. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

Miért, most milyen mégis a kapcsolat kettőjük között? Mióta vagytok ti együtt? Mi a konkrét probléma mégis?

Ha tetszik-ha nem, a gyerek nem a pasié, ergó tényleg ne várd már el, hogy úgy szeresse, mit a sajátját. Alapvetően 2 idegen emberről van szó, akik vagy megtalálják a közös hangot és megkedvelik egymást vagy megmarad az udvarias 3 lépés távolság. Függ a személyigésüktől is, pl. én a távolabbi családtagokat sem szoktam ölelgetni vagy az aktuális párjukat.

2017. nov. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
49%

Ha látnám, hogy nem szimpi neki a gyerekem, nem tudnék vele élni.

Attól, hogy nem vér szerinti szülő, miért ne szerethetné? Hidd el, találsz olyan pasit, aki szeretni fogja a gyerekedet is.

2017. nov. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%
Egyedem begyedem, a nem szimpi és a nem szereti nem ugyanaz és nem kell, hogy csak azért, mert az én gyerekem, szeresse. Ok vadidegeneknek egymásnak, én vagyok az összekötő kapocs. Tisztelet kell, a többi csak extra. Anyóst se kell szeretni, a sogort se, a nagynénit se, csakazert, mert csaladtag. A szeretet nem kikenyszeritheto
2017. nov. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
16%

Négy és fél hónapos kapcsolat. Az előző pasi nem szerette a gyereket (7 éves kislány) talán még a sajátját sem igazán. Én imádom. 38 F Tanulok vele, hajat szárítok, fésülök, játszom vele. Nem is értem, hogy ezzel mi a gondja másnak. Szerintem ő maga nem is akar gyereket, csak egy akadályt lát benne.

Mégis mit vársz egy olyan embertől aki még egy gyereket sem tud szeretni? Csak dugni akar vagy tényleg veled pontosabban veletek lenni?

A gyerek közeledik felé, vagy ő sem akar vele lenni?

2017. nov. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
20%
Azt elfelejtettem, hogy gondolj bele ha minden nap együtt lesztek és ott lesz veletek a gyerek is, akkor majd mi lesz, hogy fog vele bánni, hogyha csak nyűgnek látja a gyereket?
2017. nov. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
54%

Persze, hogy nem tudja úgy szetetni.Nem az övé.Miért kéne ölelgetnie???

Nálunk is "mostoha" van, lányom 11 éves.Ha jóban van a párommal akkor ökölpacsi van nincs ölelkezés.

Általában jóban vannak persze vannak viták, perfliktusok.Ráadásul itt a gyerek apja, szinte napi kapcsolatban vannak, persze hogy az apját szereti a gyerek nem a nevelőapát. Az már bőven elég ha elférnek egymás mellett és nincsenek veszekedések.Ennyit kell elvárni szerintem mindkettő részéről.

2017. nov. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
55%

konfliktusok

Ja és még annyit, hogy nekünk született egy közös babánk.A párom is és a lányom is ugye egyértelműen imádják és úgy vettem észre ez mintha közelebb hozta volna őket egymáshoz.

Kérdező!A szeretetet nem tudod beléjük nevelni vagy kierőszakolni.Elégedj meg annyival ha jó a viszony és elfogadják egymást.

2017. nov. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 1,5 éve vagyunk együtt és fél éve lakunk együtt. Ő is akar gyereket!
2017. nov. 27. 19:39
 10/13 anonim ***** válasza:
34%

"Anyóst se kell szeretni, a sogort se, a nagynénit se, csakazert, mert csaladtag."

A felsoroltak legfeljebb rokonok és csak a tágabb értelemben vett családhoz tartoznak. A szűk család - akik együtt élnek, közös háztartásban - a pár és a gyerek. Nem jó tehát a példád.

A szeretetet persze, h nem lehet kikényszeríteni, ebben igazad van.

Ezért kell olyan férfit keresni, aki tudja szeretni a gyermeket is. Ismerek ilyen családokat, nem csak egy álom, amiről beszélek.

A kérdező helyében én mást keresnék.

2017. nov. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!