Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért huny szemet édesanyám...

Miért huny szemet édesanyám inkább, mintsem szembe nézne a dolgokkal?

Figyelt kérdés

Mindjárt 18 vagyok (novemberben)...van egy kapcsolatom, már több mint egy éve...édesanyám még mindig problémát csinál abból, ha elakarok menni a barátommal bulizni (fél évben egyszer) ilyenkor megszabja h "na fiam ekkor ekkor itthon vagy"...vagy ha a barátom nálunk van(nagyon ritkán kb 2 hetente), állandóan nyitogat a szobába különböző ürügyekkel, képes beállitani az órát h lássuk mennyi az idő,megkérdi mikor van már vége a filmnek stb stb... a múlt héten mentek falura, és csak akkor maradhattam itthon ha nem alszom otthon, hanem átmegyek nagymamámhoz...nemtudom elképzelni miért nem maradhattam volna itthon? illetve tudom, de az ő szemszögéből nem. Ha rákérdezek annyi a válasza hogy ha nem tetszik akkor megyek vele. nem gondolja hogy már tul vagyunk két három puszin a barátommal? (amúgy nem feküdtünk le, de messze nem azért mert anyukám nem tartaná helyesnek...) Nem gondolja anyukám hogy szeretjezni nem csak este lehet? amúgy meg nem lenne normális 18 évesen?...abszolút nem lehet vele ilyensmiről beszélni...olyan tabu...s ez olyan rossz nekem...:( de felhozni sem hozhatom mert...hm...

nemtudom mit tehetnék


2008. okt. 23. 21:20
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Hát,nem vagy könnyű helyzetben,ha ennyire konzervatív anyukád.De szerintem ez már azon a határon is nagyon túl megy.Meg tudlak érteni,mert az enyém is hasomló volt.A szex nálunk is tabunak számított,soha nem számíthattam rá e téren fiatal koromba,pedig lett volna sokszor sok kérdésem,amire jó lett volna,ha tőle tudom meg a választ.

De szerintem anyukád hiába dugja homokba a fejét,ne hagyd.Akkor is ültesd le beszélgetni,ha ez számára nem tetsző,vagy kellemetlen.Ha pedig sehogysem hajlandó,akkor csak közöld vele azt az egyszerű tényt,hogy felnőttél,ha tetszik neki ha nem akkor is.Nem szabhatja meg,hogy mikor mehetsz el otthonról,hogy kivel,hogy mire érjél haza.Nem avatkozhat a barátoddal való kapcsolatodba,sőt neki mint anyának a jótanácsaira kellene,hogy számíthass,nem a tiltásaira.Mondd el neki nyíltan,hogy szeretitek egymást a barátoddal,és előbb utóbb le fogtok feküdni is egymással,mint ahogy ez egy egészséges párkapcsolatba lenni szokott,és ezt ő nem akadályozhatja meg.Saját magát teszi nevetségessé a viselkedésével.Mi az,hogy nem alhatsz otthon egyedül?Ez röhejes.Miért nem?És az is természetes lenne,ha a barátod is ott aludna nálatok,méghozzá veled egyágyban:)))

Azért próbáld meg vele veszekedés nélkül megbeszélni,hátha mégsem reménytelen.De mindenképpen legyél határozott,ne hagyd már kisgyerekként kezelni magad.


Sok szerencsét hozzá,minden jót,a barátoddal pedig sok boldogságot nektek.

2008. okt. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Ha o behunyja a szemet es te nyitottabb vagy akkor kezdd el te a beszelgetest. Tudod nem vagyunk egyformak.

Viszont o teged nagyon felt!

Valakinek lazabbak valakinek konzervativabbak a szulei.

Egyaltalan nem kell hogy 18 evesen a baratoddal lefekudj, lesz meg eleg idod ra!

Azt soha ne felejtsd el hogy mindenki mondhat barmit az anyukad akarja neked mindig a legjobbat, es egy edesanya szereti, vedi, ovja a gyereket meg akkor is amikor nem 18, hanem 68 eves!

2008. okt. 24. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%

Legjobbat? A lófaszt. Ez egy mese, hogy a szülők mindig a legjobbakat akarják, amivel a naív gyerekeket szokták riogatni.

Az igazság az, hogy anyád túl ostoba és gyáva ahhoz, hogy szembenézzen a valósággal, hogy felnőttél, szabad akaratod van és túl silány ember ahhoz, hogy belássa azt, hogy az ő feladata lett volna régesrég elbeszélgetni az egész szex és fogamzásgátlás témájáról. Ne sajnáld, hogy nem így történt, mert úgy sem tanulhattál volna sokat egy ilyen embertől.

Ha nem tudod vele megbeszélni a problémáidat, akkor a legjobb amit tehetsz, hogy kész tények elé állítod és kiállsz magadért, az igazadért és mindazért amiben és akiben hiszel.

2008. okt. 24. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%
Az elöttem szóló átesett a ló tulsó oldalára és durva a megfogalmazása is (ez nem sértés ez az én véleményem).Én a helyedben keresnék egy nálad idősebb rokont vagy barátot aki segítene neked , a kérdéseidre válaszolna és anyuddal is beszélhetne...Nekem 3 pici gyerekem van és mindig próbálom szem elött tartani hogy mi az amit az én szüleim a nevelésünkel kapcsolatban elrontottak , én azt a hibát próbálom elkerülni . Anyud prűdsége pedig nem tudhatjuk , hogy miből ered .
2008. okt. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

azért harmadik válaszadó, kisit tényleg túl lőttél a célon. NEM ÉN PONTOZTAM LE az embereket

Nem kérdés az hogy édesanyám szeret, csak ebben a témában valahogy sehol semmi...

köszi a válaszokat, én biztos vagyok benne ezt a hibát én nem követem el:) üdv

2008. okt. 24. 14:03
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ki kéne deríteni, hogy féltés motiválja-e (ez esetben könnyebb lesz megoldani a problémát) - vagy irigység, amiért ő nem tudta/nem merte fiatalon "kiélni magát" - utóbbi esetben a szülők próbálják a gyerekeiket is korlátozni, holott nekik is szar volt úgy.

Amúgy meg azt lehet korlátozni, aki hagyja magát - ha szép szóval nem lehet megbeszélni, nem kell vakon szót fogadnod, otthon gubbasztanod, ha nem enged, stb. Mondd meg neki, hogy hová mész, és kb, mikor érsz haza, de nem kérdő, hanem kijelentő mondtaban. Nem "elmehetek?", hanem "elmegyek". Legrosszabb esetben felpofoz, és/vagy kiabál, na és? De nem veheti el Tőled azzal, hogy elmentél oda, ahova akartál.

Ami a szexet illeti, kérj tőle tanácsot pl. fogamzásgátlás terén - csak belátja, hogy nem kéne idő előtt nagymamává válni, és segíteni fog. De nem árt, ha jól ismeri a barátodat, és ha lehet, az ő szüleit.

2008. okt. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia:)

A barátomat ismeri, a szüleit még nem...

nagymamám még rosszabb volt vele azt tudom, hogy az esküvője előtt kérdezte meg anyukámtól h van e valami kérdése:P szóval, ez áll a háttérben szerintem...:(

köszi a válaszod

2008. okt. 24. 14:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!