Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi van az anyámmal, mert már...

Mi van az anyámmal, mert már kezd egy kicsit furán viselkedni?

Figyelt kérdés
Kb 2 napja volt 1 nagyobb balhénk. 17 éves vagyok és középsulira járok ami elég nehéz de megteszek minden tőlemtelhetőt hogy jobb jegyeim legyenek de csak közepesen megy. Az anyum kitalálta hogy túl sokat netezek (5 órától- fél nyolcig , fél 9 ig de csak akkor ha végeztem a tanulással) és nincs elég időm a tanulásra, nem sportolok.(vot 1 pár sport amivel kitöltöttem a szabadidőmet, de mindegyiket kritizáta és addig csinálta amíg befejeztem mindet). A gépet csak naponta 2 órára kapcsolhatom be és hetente 1x nem szabad bekapcsolnom és ha be akarom kapcsolni arra is engedélyt kell kérnem és ha olyan kedve van akkor nem kapcsolhatombe. Tegnap már volt olyan is hogy már elmult 9 óra és nem mehettem tusolni mert ez a büntetés arra hogy nemtudom beosztani az időmet. A vacsit még kiharcoltam magamnak. Kitalálta azt hogy naponta 1 kéne bicajoznom vagy friss levegőn lennem.Másnap találkoztam a volt barátnőmmel akit már 2 éve nem láttam és kimentem vele 1 fé órára és csak sétáltunk egyeta parkban. Erre az volt a válasza hogy nemszóltamneki hogy kimegyek (pedig 2x is szótam neki) és azt vágta a fejemhez hogy közösűlni mentem a csajjal a parkba, amin nagyon felkaptam a vizet de nemszóltam. A legutosó húzása az volt hogy azt mondta hogy összepakolja a ruháimat és mehetek lakni a nagyihoz.
2008. okt. 23. 19:49
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Hát nekem ebből az jön le, hogy most kapott észbe, h jah hoppá, mindjárt felnő a ygerek és még nem is neveltem, hát nehogymá'... Vagy eddig is voltak ilyen szankciói? Tulajdonképpen én sem tudom hova tenni. Kérdezd meg apukád, nem tud e valamit, anyudról, nem történt-e vele vmi mostanában. Beszélgess anyuddal is róla.
2008. okt. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor szokott ilyen lenni ha valamelyik idióta barátnője jól áttmosta az agyát, de enyire még nem fajult el a dolog. Sőt nem is járok discóba vagyis fél évente 1x, nem vagyok minden 7végén részeg nem drogozok és nem fexek le fűvel-fával.
2008. okt. 23. 20:18
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

Hm...anyukák tipikus esete. vagy nem tudom mennyire tipikus de nálunk is hasonló a helyzet...

Én nagyon jó suliban kb 4. tanuló vagyok, szóval egy szava sem lehet ilyen szempontból. Segitek neki, eljárok vele vásárolni, amit tudok megteszek, mégis egy időben (kopogjak nagyot mert mostanában nem) állandóan bennem lakott...van egybarátom akivel minden nap igényeltem kb 1 órát sétálni, ezt sosem volt képes lenyelni...de nem csak ezt, minden fájt neki amikor szórakozni mentem...szerintem az a bajuk hogy féltik a pici lányaika a kudarctól, netán irigyek, mert ők már nem mehetnek...fogalmam sincs, mostmár ezt le kell nyelni, addig mig otthon laksz, ha már nem laksz otthon ez csak akkor fog váktozni, üdv 18 éves lány

2008. okt. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30%
A leírtak alapján anyukádnak adok igazat. Nem igaz, hogy mindent megteszel azért, hogy jobb tanuló legyél. Azt írod, hogy csak akkor ülsz le a géphez 2,5-3,5 órára, ha már végeztél a tanulással. De ha csak közepesre tanultad meg, akkor még marhára nem végeztél. Ha a netezés helyett tanulnál, akkor 4-5-ös tanuló lehetnél. Az anyukád csak aggódik a jövődért, és igaza van.
2008. okt. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
36%
nincs semmi ,ez termeszetes, kedi erezni h lassan elvesziti a kontrollt feletted, velem is ezt csinalta anyukam ,csak alj szembe vele es allj ki az elveid mellett ,elobb utobb beletorodik, soha ne csinald amit mondd elvegr mar 17 vagy ,lenyugszik majd meglatod
2008. okt. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Figyusz az anyukad erted a felelos, hidd el o csak jot akar neked. Majd idosebb korodban ezt pontosan meg fogod erteni, akkor amikor majd lesznek csemeteid, es igenis NEKED kell parancsolni nekik.

Kulonben igaza van, igen menj sportolj, olvass es menj el konyvtarba is. Tudom hogy 24 orat lehet a neten logni, hidd el hogy nagyon sokan fuggok is, de vannak mas dolgok is nem csak ez a ku....... internet!!!

Legyel nagyon jo es fogadj neki szot, o nagyon szeret teged, es hidd el hogy nem konnyu gyereket nevelni, plane nem Magyarorszagon. En hal Isten kulfoldon elek.

Minden jot Neked, es ne veszekedj!!!

2008. okt. 24. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt mostanában szülői értekezlet a suliban? Vagy esetleg találkozott anyukád valakivel, akinek hasonló korú gyereke van, mint te? Engem a szüleim engedékeny és szeretetteli légkörben neveltek, mivel alapból kötelességtudó voltam, soha nem neveltek direktben, nem csesztettek házimunkával, egyéb feladatokkal. De akárhányszor összefutottak az osztálytársaim szüleivel, és kiderült, hogy azok keményen be vannak fogva otthon, két-három napig nekem is ki kellett mennem a konyhába, amikor anyukám főzött. Aztán persze ment minden tovább a régiben.
2008. okt. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem értem a többi válaszolót, ez 17 évesen már kissé túlzás.


Ez rosszmájúság, megbízhatatlanság, kiszolgáltatás. Az ilyen szülő megérdemli, hogy egyedül maradjon, mert SENKI NEM ÉLHET VISSZA A HELYZETÉVEL, pláne nem a saját gyerekével szemben, és pláne nem ilyen ellentmondásosan. Ez annak a kiváló módja, hogy egy tehetetlen felnőttet neveljünk a gyerekből, és még epilepsziára való hajlamot is kialakítsunk benne, pont ez a kor az, amikor ez ilyen alapon kialakulhat, és abból NINCS visszaút.


17 évesen a gyermeknek JOGAI VANNAK. 16 éves korától félig nagykorú, és a szülő felelőssége az, hogy ezt a gyermek felelősen élje meg, tehát senki nem jöhet azzal, hogy "de én tartom el", mert miért nevelte úgy, hogy el tudja magát tartani 18 éves korára...


16 éves korától a fiatalkorúnak szabad iskola- és lakhelyválasztási joga van, ez törvényadta jog, ami egyben azt is üzeni, hogy osztani kell neki némi szabadságot is, miközben a szabadság törvényszerűen felelősséggel jár.


Kedves Kérdező, most vagy elnyomnak és egész életedben az ebből származó bénultságtól fogsz szenvedni, vagy elkezded megalapozni, hogy a saját lábadra állhass. Meg kell tudnod határozni, hogy milyen irányban fogsz továbbtanulni érettségi után, és meg kell alapoznod az ennek megfelelő érettségit (megfelelő tantárgyakból, megfelelő eredménnyel). Ehhez kérd tanár segítségét, segíteni fognak.


Ezen kívül menj be a helyi Gyermekvédelmi Szolgálathoz és kérd a tanácsukat. Az ő feladatuk a gyermekvédelem, és szükség esetén a Gyámügyhöz küldik az ügyet (ott még nem tartasz, csak tájékoztatlak arról, amit tudni kell). Megteheted azt is, hogy csak egy levelet írsz nekik, melyben leírsz mindent, ráírod a faxszámukat, postacímüket, és ezt odaadod egy barátodnak azzal, hogy

ha szólsz, küldje el. Ez egy adu a kezedben, melyet egy adott szituációban kijátszhatsz, ha anyukád megint nem tisztel meg annyival, hogy legalább tartja magát ahhoz, amit mond.


Merthogy a gyermeket is tisztelnie kell a szülőnek, nem csak a gyermeknek a szülőt.


És tanulj, tanulj, menj tovább, mielőtt késő lesz és anyád nyakán maradsz, aki egyre inkább el fog nyomni, még harmincévesen is, méghozzá azon az alapon, hogy a nyakán maradtál.

2008. okt. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"mert miért nevelte úgy, hogy el tudja magát tartani 18 éves korára... "


mert miért NEM nevelte úgy... bocsi

2008. okt. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!