Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt csak 18 évesen lehet...

Ezt csak 18 évesen lehet megcsinálni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Néztem pár videót amiben 2-3 haver egy házban lakik és nekem is előjött ez az érzés hogy én is szeretnék ilyet csinálni hogy 1-2 barátnőmmel vagy haverommal legyek egy házban, igen tudom hogy látszatra könnyű meg minden, tudni kell főzni, takarítani,stb... Meg ugye pénzt is kell keresni... És mi egyéb dolog... Ezt csak 18 éves koromban lehetne megcsinálni, mivel a szüleim felelősek értem? Jelenleg 16 éves lány vagyok.

Normális választ szeretnék kapni!



2017. nov. 12. 13:44
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Igen, 18 éves korod után lehet megcsinálni, akkor már nem a szüleid felelnek érted, hanem te, saját magadért.
2017. nov. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Koleszos lehetsz. Vagy lakhatsz lakótársakkal akár most is, ha szülők beleegyeznek és anyagilag is ellátnak, de erre kicsi az esély.

18 után már csinálhatod. Viszont azzal vigyázz, hogy a haverok, barátok ha már egy fedél alatt laktok, lehet teljesen másképp viselkednek, mint amilyennek megszoktad őket, és nagy tragédia is lehet a vége.

És azt is vedd figyelembe, hogy lehet, a haverjaid sem biztos, hogy összeköltöznének veled.

2017. nov. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
18 éves korodTÓL. Sokan csinálják így (pl. egyetmisták, vagy bárki aki spórolni akar) hogy összedobják többet a pénzt az albérletre, és lakótársakkal élnek együtt.
2017. nov. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2017. nov. 12. 14:01
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
Igen, csak akkortól..de 18 évesen honnan gondoltad megkeresni az albérlet és a megélhetés költségeit? Mert nem sok esélyed van normális munkát kapni végzettség nélkül
2017. nov. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

Középiskolásként már lehetsz kollégista, ha nem a városodban tanulsz és nem megoldható a bejárás. Egyetemisaként pedig pláne. Egy átlagos család gyerekekének (ha együtt nevelnek a szülők, mindenki dolgozik és viszonylag jól keresnek, senki nem beteg stb.) szinte kiváltság, ha bekerül a kollégiumba mert gólyaként ez leginkább a szociális helyzeten múlik, de olyan feltételek vannak, hogy az valami hihetetlen... Nyilván ez intézmény függő, ha sok hely van vagy kevesebben jelentkeznek, akkor könnyebb, de nagyobb egyetemeken ez problémás szokott lenni. Úgyhogy rengetegen mennek albérletbe, hiszen más választásuk nincsen, de a magas albérlet árak miatt egyedül nem nagyon tudják ezt megtenni, így összeköltöznek haverokkal, barátokkal, hogy osztozzanak a költségeken.


Egyébként a legtöbb egyetemistát a szülő támogatja anyagilag, ő fizeti az albérletet stb. Tudom, hogy itt a gyakorin ez nem divat és a 18. szülinap után le kell lépni otthonról és teljesen önfenntartónak kell lenni, de attól még a való életben hála istennek még nem olyan elterjedt ez a mentalitás...Az ismertségi körömben, barátaim között egytől-egyig így van (nálunk is), a szülő tart el, hiszen egyedül 18 évesen végzettség nélkül, egyetem mellett ezt máshogyan nem igazán lehet kivitelezni. Maximum, olyat ismerek, aki egyetem melett diákmunkázik és az ott megkeresett pénzéből besegít a szülőknek, de sokaknak ez sem megoldható mert nem tudják összegyeztetni a munkát és az egyetemet. Ugyanakkor az, hogy valaki teljesen független és egyedül él, eltartja magát, dolgozik és közben tanul, az nagyon ritka, inkább levelező tagozat mellett szokás.

2017. nov. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
64%

Pár éve én is ezt akartam csinálni néhány haverral... ketten leszarták, a harmadik meg a nagyijához költözött.

Nem akarlak elkeseríteni, nem biztos, hogy te is így járnál, de ahogy előttem is írták, vedd figyelembe, hogy a haverjaid nem biztos, hogy veled akarnak összeköltözni! Persze nagy buli meg minden, de van sok hátulütője is!

2017. nov. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
69%

"Néztem pár videót"


Talán először fel kellene ébredni!

A valóság kicsit sem azonos a videós mesékkel!!

Majd te is rájössz idővel, hogy senkivel sem könnyű együtt élni, és ezeket a dolgokat -többek között- finanszírozni is kell.

2017. nov. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!