Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet, hogy a párom megrögzött...

Lehet, hogy a párom megrögzött hazudozó?

Figyelt kérdés

Hónapok óta gondolkodok rajta, hogy vajon tényleg létezik-e olyan, hogy valaki megrögzött hazudozó. Hogy szinte szüksége van arra, hogy hazudozzon, és látszólag teljesen lényegtelen dolgokban kamuzik.


Ilyen az én barátom is. Az utóbbi időben vettem észre, hogy jelentéktelen dolgokban kamuzik állandóan. Valójában semmi haszna sincs belőle, tehát nem fontos dolgokban füllent, hanem egy-egy történeten megváltoztat ezt- azt és úgy meséli el nekem. Persze valahogy mindig kiderül, hogy nem mondott igazat, és az elején még szóltam neki, hogy ne csinálja többet, mert így lehetetlen benne megbízni, de sorra kapom rajta újabb hülyeségeken. Ezt már az anyja is észrevette. Egy csomószor előfordul, hogy azt mondja megy valakihez, és nem oda megy(x barát helyett a város másik végébe y baráthoz). Hogy az x órás busszal jön, közben nem is azzal. Hogy eladta a telefonját és abból vett akármit. Közben megvan a telefonja. Hogy elkísérte anyuját közértbe, közbe nem. Hogy füvet nyírt, közben nem is. És még sorolhatnám.

Mit tegyek? 1,5 éve vagyunk együtt.

22L


2010. máj. 31. 12:51
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Hát bennem megfordulna az is, hogy mit csinál Ő abban az időben amit "hazudik"...Pl mondtad hogy ezzel az órás busszal jön, közben meg a másikkal.
2010. máj. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
Én sosem tudnék ilyen emberrel együtt lenni, főleg nem szeretni.
2010. máj. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Léteznek ilyen emberek, én többet is ismertem sajnos. Pl a volt főnököm hazudozott folyton, akkor is, ha nyugodtan igazat is mondhatott volna, akkor sem lett volna semmi. És én tartottam a hátam a hazugságai miatt... Szerintem aki alapból ilyen, sosem fog megváltozni.
2010. máj. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet sajnos, én is ismerek ilyen embert.
2010. máj. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
igen lehet, én is ismerek ilyet. Ez még semmi amit leírtál, akit én ismerek az a szeretteiről is képes kitaláni, hogy ilyen -olyan betegsége van, pedig nincs. Mondjuk magáról is kitalálta már,hogy agy daganatos. Szóval sok ilyen ember van,aki nem bírja hazugság nélkül. Ez az illető is megcsinálta,hogy azt mondta otthon van,közben a tesójánál volt.Szóval kis és nagyobb dolgokban is képesek hazudni. Az nem számít nekik,hogy te pontosan tudod,hogy nem mond igazat,inkább felháborodik.Mondván legjobb védekezés a támadás. De hogy ez mire jó? Ezek az emberek képtelenek változtatni ezen,sajnos. Szerintem ez valami betegség náluk.
2010. máj. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

a hazudozás fő hajtóereje a megfelelési kényszer. amikor valaki úgy gondolja, hogy az igazsággal együtt nem elég jó, nem tud megfelelni olyan valós vagy legtöbb esetben VÉLT elvárásnak,aminek meg szeretne feleni (akkor is,ha senki nem vár tőle ilyesmit)

a fiúnak masszív önértékelési zavara van, ez mutatja,hogy jelentéktelen dolgokban hazudik, tehát a legtöbb elvárás,aminek megfelelne, az az ő vélt elképzelése.


két dolgot tehetsz:

- gondold át,hogy örökké hazudni fog. és gondold át, hogy így is szeretni tudod-e? ha igen,szeres ezzel együtt és egy idő után nem hazudik majd neked

- hagyd ott, nem vagy pszichoterapeuta, keress érettebb személyiségű férfit

2010. máj. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, megrögzött hazudozó. Ezen sajnos te nem tudsz változtatni. Valamiért örömét leli benne, ha valótlanságokat állít, az persze nem fog soha kiderülni, hogy mit élvez benne ennyire. Mondjuk én tudtam anno, hogy az én szerelmem miért hazudik annyit. Egy ideig elhittem az összes baromságot, amit mondott, de aztán jobb lett a kapcsolat köztem és az anyja közt és a legtöbb dologra így derült fény. Pl.: azt mesélte, hogy őt soha nem szerette senki, még (nem tudom milyen) versenyen is egyedül volt és ő nem kapott semmit. Aztán az anyja mesélte, hogy ott volt az egész család, videóztak és kapott ajándékot is a kitartásáért....stb És így lassan összeállt a kép, miután pár hasonló kamu kiderült, hogy rettentően szereti magát sajnáltatni és akkor érzi jól magát, ha ő a "sanyarú sorsú srác" akit szeretni kell... Nevetséges. Ráadásul az bosszantott a legjobban, hogy miután kiderültek a hazugágai, akkor is letagadta őket és a végsőkig kitartott az idi*óta meséi melett. Pedig volt, hogy konkrétan be tudtam bizonyítani, hogy hazug, de ő akkor is tagadott. :S:S:S Az a baj, hogy ezzel nem lehet semmit sem kezdeni, vagy elfogadod olyannak, amilyen, vagy szakítasz vele, de abban ne is reménykedj, hogy meg fog változni.
2010. máj. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen barátom,fél évig bírtam,te nagyon ügyes vagy...Nem vagyok egy naiv típus,DE FÉL ÉVIG HAZUDOTT A KORÁRÓL!Utána derült ki,hány éves valójában.Nem is gondoltam,hogy hazudhat ilyenről,mert mi értelme?

Nem akarlak elkeseríteni,de ezt nem fogod bírni sokáig,hiszen ilyen emberben nem lehet megbízni,és mivel az őszinteség a kapcsolat egyik legfőbb alapja...

2010. máj. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Elkeserítő mennyi hasonló dolgot írtatok. Köszönöm a válaszokat!

Azt hiszem akkor ezt alaposan át kell gondolnom, hogy érdemes-e folytatni.

2010. máj. 31. 16:00
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én barátom azt hazudta,mikor először együtt voltunk,hogy már volt nővel,és a sztoryt is hozzá költötte,meg mesélt az állítólagos barátnőiről.Természetesen én voltam neki az első,és senkivel sem járt előttem.Ez ártatlan dolog volt,megfelelési kényszer okozta.Aztán jött,hogy kitalált otthoni sztorykat,hogy jobb színben tüntesse fel a családját annál,mit amilyen valójában.Szintén megfelelési kényszer.Ezzel s m ártott végül is.Aztán jött az együttélés,a számlák ki vannak fizetve,minden rendben,természetesen volt elmaradás pénzügyileg.Válasz:nem szeretett volna felidegesíteni,és félt a véleményemtől.A múltjáról körítéses sztorykat adott elő,aminek az elemeit filmekből vette.Rögtön észrevettem.

A páromnak ki kellett nőnie a gyerek korszakából,és súlyos önbizalomhiánya,önértékelési zavara,valamint megfelelési kényszere is volt.Arról sosem hazudott ,hol volt vagy miztt csinált,de ilyenekről gyakran.Én amondó vagyok,ha valaki ilyen kicsit sérült személyiségű,és enyhék,ártalmatlanok a füllentései,lehet rajta segíteni.Mondjuk tény,hogy nem mindenki bírja velük.Én el is mondtam neki,hogy mellette állok és szeretem,de ha erről nem szokik le,nagy baj lesz.Már nincs vele probléma,hiszen eddig is feltűnt,ha valami sántított,most már ilyen dolog nincs nála.

2010. máj. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!