Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ebben a helyzetben?...

Mit tegyek ebben a helyzetben? (lent)

Figyelt kérdés

anya és a nevelőapám 3 éves koromtól vannak együtt.van egy nővérem,és a közös házasságukból született öcsém.

a nevelőapám folyamatosan csalta anyut a kapcsolatuk elején,akkor is ,amikor anyu a tesómmal volt terhes,innentől kezdve nagyon megromlott a házasságuk.kész katasztrófa.nevelőapámat édesapámként tiszteltem kicsi koromtól,de valamiért ő nem szeret engem,pedig nem csináltam ellene soha semmi rosszat,csak mivel én voltam anno a legkisebb mikor összejöttek és édesapámtól akkor vált el anyu,akkor kezdtem az ovit...stb.helyzetek,ami egy kisgyereket nagyon megvisel,anyu nagyon odafigyelt rám mindig is,de sosem kivételezett velem,apa mégis ezt mondja.a nővéremmel jól kijön,(mert tetszik neki úgy,mint nő),az öcsémet pedig imádja,hiszen az övé.engem viszont kimondottan utál,mindig rajtam vezeti le a feszültségét,nemegyszer megütött,(nemcsak engem,de többnyire ez volt jellemző),anyával rengeteget veszekszenek,ő már nem szereti anyut,csak kényelmes neki ez a kapcsolat,anya viszont még mindig szerelmes,és nem válik el,mert az öcsém nagyon apás.

nem tudom már mit tehetnék,2 éve lelkileg úgy kikészített,hogy majdnem meghaltam,azóta sem vagyok lelkileg rendben,sokszor jártam a sulipszichológusnál is.annyira rossz ilyen feszültésgben élni,pedig tényleg rendesen tanulok,mindent beleadok,ami tőlem telik,nyáron nyelvvizságázok(nekem lesz elsőnek az évvfolyamunkon)nem csavargok,nem diszkózok és mégis nagyon csúnyán viselkedik velem,mindenért engem hibáztat,szerinte miattam ment tönkre anyával a házasságuk,teljesen kiborulok lelkileg.

A barátom nyújt nekem támaszt mindenben,ha Ő nem lenne nekem,már nem tudom,hogy mi lenne velem.

mit tegyek,hogyan csökkenthetném otthon a feszültséget?

bocsi,hogy hosszú lett,köszönöm,aki elolvassa.

17 éves lány


2010. máj. 30. 20:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Ahoyg leírtad a kérdésed,illetve a "történeted", az jött le nekem,h egy értelmes és elkeseredett lány vagy... Egyértelműen nem te rontottad el ezt az egészet,így sajnos én nem látom,h ezen te tudnál segíteni így családon belül...

A mostoha apád egy romlott ember,már ne haragudj,h ezt mondom,de sztem így is lesznek,akik rosszabbul fognak fogalmazni. Én a helyedben átgondolnám,h mi lenne,ha elköltöznék,amikor eljön az az idő,h megtehetem, de minél hamarabb. Ha eddig a mostoha apádnak nem változott meg véleménye rólad,nem is fog... Sajnálom,h nem tetszett a válaszom,de nekem ez tűnik egy logikusabb,bár nem azonnali megoldásnak...:/ a Másik,h a helyedben nem figyelnék oda a mostohaapádra... Mert ha azt figyeled,hogyan kar megbántani téged,csak még rosszabb lesz,de ha elengeded a füled mellett,lehet,h máris könnyebben tudod kezelni a dolgokat...

2010. máj. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod .tudom,hogy nem kellene magamra vennem,amit mondd,de nagyon nehéz,annyira rosszul esik.

a párom 15 évvel idősebb,megtehetném,hogy elköltözök,de amíg nem dolgozok,vagy legalább az érettségim nincs meg,addig nem szeretnék elköltözni.

anyával viszonylag jó a kapcsolatom,kiáll mellettem apával szemben,de a viselkedését ő sem tudja megváltoztani.

2010. máj. 30. 20:36
 3/10 A kérdező kommentje:
:(((
2010. máj. 30. 20:36
 4/10 anonim ***** válasza:
Nincs mit,mert vmennyire át tudom érezni,h ez neked milyen rossz...És megértem,h nem szeretnél így elköltözni,h nem fejeztél be legalább egyvalamit,és nincsen egy fix kereseted. De azért ha a párod beleegyezik,és az édesanyád is benne van a dologban,sztem ezt a dolgot meg lehetne előlegezni kicsit...:) Úgy értem,mikor már azon vagyh munkát keress,vagy még érettségi előtt egy negyed-fél évvel...És így kicsit talán neked is nyugodtabb lenne ez az időszak is,és kiszakadnál abból a környezetből,amit a mostohaapád miatt nehéz elviselned. És még amit mondtál,h nem szeretnél mindezek előtt elköltözni...Ezeket is nemsokára meg tudnád oldani...:) Persze lehet,h nagyon könnyelműen mondom,ne haragudj,csak úgy érzem,ez egy olyan dolog,amivel lehetne magadon segítened..Első válaszoló
2010. máj. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azt nem írtad, hogy anyukáddal meg e beszélted ezt a dolgot.Még nagyon fiatal vagy ahhoz, hogy különköltözz meg még tanulsz is de lehet, hogy ez lenne a megoldás, hogy megnyugodj. Én is hasonló cipőben jártam, járok. Anyuék is mindig sokat veszekedtek, veszekednek:megcsalás stb és amikor kicsi is voltam mikor el kezdték rögtön rohantam ki az udvarra mert nem bírtam hallgatni őket és volt úgy hogy anyuval egész éjjel apu elől menekültünk mert nem is tudom mi lett volna. Már vagy 8 éve nem lakok otthon, férjhez mentem de minden hétvégén haza járok, hogy megnézzem mi van velük. Szerintem ez a dolog egy egész életre kihat és nem lehet elfelejteni. Végüis csak azt akartam ezzel mondani neked, hogy sajnos türni kell egy darabig aztán egyszer minden "jóra" fordul.Kitartás!
2010. máj. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2. válaszoló vagyok ismét: ha idősebb a párod mint te biztosan meg tudjátok oldani a helyzetet és hozzáköltözhetsz. Az én párom is 11 évvel idősebb nálam és a mai napig nagyon nagyon szeretem, szeretjük egymást és nagyon megértő. Szerintem merj lépni!
2010. máj. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Az ilyen viselkedési gondok, amivel a mostohaapád is rendlekezik általában az önutálatból erednek. Pl. nincs valami hézag neki a munkahelyén? Nem érzi úgy, hogy semmit nem valósított meg az életéből? Hogy bármit csinál, az szar lesz, stb. Meg kellene értetned vele, hogy a család azért család, hogy együtt álljanak a problémák elé, stb. De általában az emberek 15%-a képes megváltozni, és csak egy keveset. Azt meg ne hagyd, hogy megverjen, mert ez bűncselekmény, és csak táplálja a köztetek feszülő szakadékot. Az is lehet probléma, hogy anyukád elsődlegesen mindig anya volt, és csak aztán szerető, így a mostohaapád kitúrva érzi magát, rád pedig versenytársként tekint.
2010. máj. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm mindenki válaszát.

anyával beszéltem erről már sokszor,és mikor apa veszekszik velem vagy megakara ütni,akkor kiáll mellettem,de apát is szereti,meg engem is,tőle elválni nemfog,én meg nem költözhetek el egyenlőre,mert nem engedné,a barátommal jó a kapcsolatunk nagyon,mindenben támogat,de nem szeretnék neki teher lenni,majd ha lesz saját keresetem,akkor jöhet a költözés.ofőm ajánlotta,hogy mehetnék kollégiumba,de anya azt sem engedi.

az utolsó válasz is nagyon hasznos volt,illik apára,de nem értem,hogy mért pont velem kell így viselkednie.az egyik előző kapcsolata is azért ment tönkre,mert csak az egyik gyerekét viselte el az exének.

2010. máj. 30. 20:59
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy annyira jó a nővérednek, hogy mint nő bejön a nevelőapádnak...
2010. máj. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
de,tényleg nagyon jól kijönnek egymással,túlságosan is,és ezt anya is tudja...
2010. máj. 31. 16:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!