Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen jogai vannak egy 18...

Milyen jogai vannak egy 18 éves lánynak?

Figyelt kérdés

Szólval,2 hét múlva 18 leszek.A családommal nagyon rossz a viszonyom mindennapos veszekedések stb.

Azt tervezem ha betöltöm a 18at akkor elköltözök itthonról a barátomékhoz.A szülei ajánlották fel.

És ha most én 18 évesen elmegyek itthonról annak lehetnek következményei?(úgy értem rendőrségi ügy)A szüleim feltudnának jelenteni engem vagy a barátomékat?


2010. máj. 30. 18:12
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Kérdező, teljesen megértelek, barátom van majdnem ilyen helyzetbe, olyanokat szokott megkapni az anyjától h bár meg se születtél volna stb.... ezt a kérdést én tettem fel még múltkor, itt is javasolták páran hogy menjen költözzön mert csak romlani fog ez a helyzet... sajnos van helyzet amin nem lehet javítani, amíg nem ismertem barátom helyzetét, nem így gondoltam, mert én is szoktam vitatkozni szüleimmel, belegondolni h de jó lenne néha elköltözni, de ez a fajta helyzet sokkal rosszabb.....



http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2010. jún. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

Hát igen:SBiztos nem csak én vagyok így:S

A barátom szüleinél max csak 1 évig laknánk.Addigra a sulit is kijárom és én is munkába tudok állni remélem.

De itthol már nem bírom tovább.4 éve szenvedek, elég volt.

2010. jún. 1. 17:31
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy elmehetsz-e, nem szorosan a 18. életévhez kötődik, ugyanis rendelkezel a szabad tartózkodás és helyváltoztatás jogával akkor, ha ki tudod fejezni, hogy valóban szabad akaratodból mentél el ill. meg tudod indokoli (ez nem azt jelenti, hogy meg kell győznöd a hatóságot, hanem hogy ha megkérdezik a távozásod okát, arra valamit válaszolni tudsz). Így nem vagy köteles megvárni a születésnapodat. Mindenképpen igaz, hogy az ilyen lépéseket érdemes meggondolni, de ha a barátod származása miatt ellenzik a kapcsolatot a szüleid, akkor tényleg eléggé...nem tudom, milyen szót írhatnék ide, amit nem moderál ki az oldal.
2010. jún. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Utolsó!Leírnád mégis milyen szót szerettél volna leírni?:)

Így nem tudom,rosszúl értsem-e vagy jól:)Köszike.

2010. jún. 1. 19:33
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha leírom azt a szót, akkor trágárságért kitiltanak. Mondjuk, hogy az állati végtermék szinonímái közt keresgéltem.
2010. jún. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
okés:)Így értem.
2010. jún. 1. 20:48
 27/28 anonim ***** válasza:
milyen származású a barátod?
2010. jún. 2. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

Roma.És mielőtt mindenki lehúrrogna...nem gyilkosok,a családjából senki nem ült börtönbe,dolgoznak(a barátom is),nem piszkosak és mocskosak és tisztelet tudók.

A szüleim is nagyon jóba voltak velük,míg ki nem derűlt hogy járunk.4 éve vele vagyok.Ha nem bánna velem rendesen vagy ő vagy a családja és lopnának csalnának tuti nem lettem volna vele 1 percet sem, nem hogy 4 évet.

2010. jún. 2. 15:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!