Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen jogai vannak egy 18...

Milyen jogai vannak egy 18 éves lánynak?

Figyelt kérdés

Szólval,2 hét múlva 18 leszek.A családommal nagyon rossz a viszonyom mindennapos veszekedések stb.

Azt tervezem ha betöltöm a 18at akkor elköltözök itthonról a barátomékhoz.A szülei ajánlották fel.

És ha most én 18 évesen elmegyek itthonról annak lehetnek következményei?(úgy értem rendőrségi ügy)A szüleim feltudnának jelenteni engem vagy a barátomékat?


2010. máj. 30. 18:12
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan mi a gond? Kései kamaszgondok miatt nem érdemes költözni.
2010. máj. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Jaj nehogymár egy pasitól függj! Az egy dolog, hogy úgysem maradtok világ életetekben együtt. De amíg ott laknál, szerinted mindent megtehetnél? És ha kitalálod hogy mégis főiskolára akarsz menni? Nehogy azt hidd, hogy fizetni fogják, nem két forint. Vagy ha szeretnél valamit mernél a barátod anyjától kérni rá pénzt?
2010. máj. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
82%

Bizony, ha betöltötted a 18-at, másnap oda mész ahová csak akarsz és azt teszel, amit csak akarsz. De jól gondold át, nemcsak kamaszkori lázadás áll-e a szülőkkel kapcsolatos állíólagos rossz viszonyod mögött? Nem csak te látod túlságosan borúsan a helyzetet? Mikor szóltál hozzájuk utoljára kedvesen? Mikor adtál nekik egy-egy puszit? Mikor mondtad utoljára, hogy szereted őket? Mikor kérdezted meg, hogy milyen napjuk volt, tudsz-e valamit segíteni?

Nem vagy már gyerek, hogy mindig te légy a figyelem középpontjában, néha neked is figyelned kell a körülötted élőkre. Biztos vagyok benne, hogy a szüleid nagyon szeretnek és valószínűleg ők is szenvednek ebben a helyzetben. Felneveltek, jól tartottak, iskoláztak, szerettek és féltettek, persze most is szeretnek és féltenek. Ne tégy semmi jóvátehetetlent, amit később megbánhatsz! Nem léphetsz csak úgy át a szüleiden.

Önállósodni lehet, de csak ésszel! Miből fogsz élni? Hogy járultok hozzá a barátodéknál a rezsihez? Hogy fogsz továbbtanulni? Hol fogsz dolgozni? Hová mész, ha valamiért mégis szakítani fogtok? Vagy anyuéktól várod majd a segítséget?

Ezeket jól gondold át és fontold meg, mielőtt felégetsz mindent magad mögött.

2010. máj. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
20%

Nem kell megvárnod a 18 at, akár most azonnal elköltözhetsz!


14 év felett nem minösül pedofiliának a nagykorúval folytatott együttlét ha abba te is beleegyeztél!!


Mellesleg hiába jelentenek fel ki fogják őket röhögni a rendörségen ezzel...


GYakorlatilag semmi sem fog történni max annyi hogy egyszer meghallgatnak titeket, hogy te szabad akaratodból mentél e el, és ha igent mondasz azzal a dolog le is van zárva...


Viszonta kocsog szuleidet ha egy kicsit elobb kapcsolsz meg lehetett volna szivatni ha te felnyomod oket a gyámugynél...

2010. máj. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
23%

ma 18:49


Vannak szülők, akik csak azt várják el a gyerektől amit teljesíteni tud, és nem fogják be a kordély elé mint az igáslovat csikó korába!!


Ez csak parasztéknál szokás...

2010. máj. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
70%
19:03 ezt kifejtenéd? Komolyan nem értem, miért nekem címezted.
2010. máj. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Higgadj le, gondold végig, mi bajod a szüleiddel, te mennyiben lehetsz felelős a kialakult helyzetért. Bizony, ebben a korban már elvárható, hogy te is figyelj a családodra, ne csak tőlük várj figyelmet.

Nem lehet a konfliktusok elöl mindig elmenekülni, át kell gondolnunk, miben hibáztunk és meg kell tenni mindent a béke helyreállításáért. Ez az egyik legfőbb lépés a felnőtt kor felé, amikor erre képessé válsz és nemcsak duzzogva, hisztizve világgá mész mint egy ovis.


18:49: nyugi, én sem értem a neked szóló 19:03-as megjegyzést :S

2010. máj. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Ez az egész úgy kezdődött,hogy 4 évvel ezelőtt megismerkedtem a mostani párommal.A szüleim tiltanak tőle a származása miatt.A barátom és a családja mindíg mellettem álltak,és a mai napig is velem vannak.Itthon én vagyok a rossz mindenér.Ha kitakarítok az a baj ha nem akkor az.Egy szóval semmi nem tetszik anyunak."Akkor dögöltem volna meg amikor megszültelek,ha tudom ez lesz belölled még akkor elvetetlek"-ezeket minden nap hallgatom anyámtól.Elengem van már ebből.Ez alatt a 4 év alatt nagyon kikészűltem,sűrűn voltak pánikrohamaim.Mára ezek már kezdenek megszűnni.

A barátom 21 éves,dolgozik,500.000ft híjján tudnánk venni magunknak egy szép kis lakást.Addig a szüleinél lennénk.Nekem a suliból van még 1 évem.Leéretségizek mellé meg lesz a bolti eladó szakmám és valahol remélem majd eltudok helyezkedni.Ez a 4 év nagyon nehéz volt,nem is értem hogy bírtuk ki titokba.Alig várom már hogy végre akkor legyek vele amikor akarok,akkor fogjam meg a kezét amikor akarom.Ezért szeretnék otthonról úgy elmenni,hogy annak semmilyen következményei ne legyenek.

2010. máj. 31. 14:08
 19/28 anonim ***** válasza:
53%

Menj, de csak ha befejezted a sulit és van állásod is. És nagyon fontos, hogy mindig tegyél félre valamennyi pénzt. Ugyanis nagyon meg tud változni a helyzet az összeköltözés után. Nekem pl. az tette tönkre a kapcsolatom pár hónap alatt ennyi idősen, holott előtte minden csodás volt.

Nagyon bizonytalan az a helyzet, amibe belemész, ezt tudd. Emiatt nagyon-nagyon fontos, hogy legyen lehetőséged adott esetben lépni, akár albérletbe, akár a szüleidhez. Az elköltözést is igyekezz úgy megoldani, hogy nem égeted magad mögött fel a szálakat (pl. "azért költözöm el, mert így nektek is könnyebb, nem akarok a terhetekre lenni"). Most ennek nem látod sok értelmét, de tíz év múlva örülni fogsz neki. A szüleid ugyanis egész másképp állnak majd hozzád, miután elköltöztél - és sosem árt, ha az ember jóban van a szüleivel :)

2010. máj. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

18 évesen azt csinálsz, amit akarsz, de főleg azt, amire lehetőséged adódik...


A legfontosabb, hogy fejben is legyél felnőtt, ne csak az életkorod alapján. Az, hogy nem jó otthon, nem szépen bánnak veled és szívesebben élnél a barátoddal, nem elég indok arra, hogy tanulóként, eltartottként odaköltözz egy családhoz, akik nem a szüleid. Minden lehetőséget fontolj meg és csak akkor dönts, ha vállalod a kockázatot minden esehetőségre.


Pl gondoltál-e arra, ki fogja állni a költségeidet, ha elköltözöl?


Mi történik, ha a most befogadó, eltartó barát, család később másképp gondolja és pl szakítotok, de Te még tanuló vagy, nem lesz állásod, se szakmád?


Hol fogsz lakni, ha esetleg mégse válik be a közös élet a barátodéknál?


Ha ezekre tudsz elfogadható választ adni, akkor érett gondolkodású vagy és érdemes megfontolnod az elköltözést, de az nem elég indok, hogy a barátoddal lenni jobb, mint otthon.

2010. jún. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!