Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szülőktől való elköltözésnek...

Mesztick kérdése:

A szülőktől való elköltözésnek mik a feltételei mik?

Figyelt kérdés

A kérdést hülyén fogalmaztam meg mert nem is tudom hogyan lehetne megfogalmazni normálisan.A lényeg hogy 19 éves vagyok persze még 11.-es vagyok.Miután kijártam a sulit el akarok költözni a szüleimtől,de nem tudom hogyan fogják hozzá.El szeretném kezdeni a saját életem de nem tudom hogyan induljak el. A szüleim folyton azzal jönnek hogy ők már korán elköltöztek és összeházasodtak

(Apám 25 Anyám 18 éves volt ) . Nem akarom ezt hallgatni.

És lécci normâlisan válaszokat kérek



2017. okt. 26. 22:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Keresel munkát, amiből ki tudod fizetni a lakhatásod, a számlákat, az étkezést. De mindenféleképpen tanulj ki valami piacképes szakmát, vagy menj egyetemre, vagy beszélj legalább két nyelven jól a magyaron kívül. Ezek valamelyike többnyire kell egy normális fizuhoz.
2017. okt. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Szerzel munkát érettségivel a zsbedben, valószínűleg nem leszel agyonfizetve, és elmész kuporogni albérlőként a legkisebb, legolcsóbb lyukba, de még az is úgy emészteni fogja a pénzedet, hogy semmit nem fogsz tudni félrerakni, hogy később javíts a körülményeiden. Jó eséllyel így fog kinézni, bármilyen ridegen is hangzik, esetleg idegenekkel társbérlet, az sem leányálom.
2017. okt. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

Nos, először is eldöntöd hogy egyedül akarsz lakást bérelni vagy társbérletbe mennél.

Keresel munkát, olyat ami legalább 180 nettót fizet (ha társbérletbe mész 60 ha egyedül akkor olyan 90-100 az albérlet) plusz olyan 30 a rezsi, plusz legalább 30 az étkezés, 10 a bérlet stb...

2017. okt. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Maradj a fenekeden addig, míg nem lesz valami élhető végzettséged! Bármi! Akár egy normális szakma, vagy diploma.

Mert ugye tudod, hogy egy sima érettségivel nem fogsz annyit keresni, hogy menedzseld az albérletes, önellátó életedet.

Te is nyugodtam maradhatsz 25 éves korodig otthon, mint az apád, ... ha már ez a téma nálatok!

2017. okt. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

4-es vagyok


... és ameddig egy ilyen egyszerű kérdést valóban nem tudsz normálisan megfogalmazni, addig tényleg a tanulás legyen az első!

Ha meg nem akarsz továbbtanulni, miért nem szakmunkásképzőbe, vagy szakközépbe jelentkeztél? Akkor lenne egy szakmád.

2017. okt. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

Nekik kicsit más világuk volt. De ha azt akarják, hogy helyetted éljék az életüket, ott klasszikus baj van.


Társas albik nem rosszak. Több fokkal nehezebb a koli egyetemen, ahol 1 óra zavartalan alvás luxus cikk. Az albik drágák. Főleg nagy városokban. Kisebb településeken olcsóbb az élet és nem sokkal kevesebb a fizetés.

Ezt is érdemes figyelembe venni.

2017. okt. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%

"A kérdést hülyén fogalmaztam meg mert nem is tudom hogyan lehetne megfogalmazni normálisan."

Nem ez a baj, hanem az, hogy nem javítottad ki azonnal!

.

Szüleidtől külön akarsz költözni?

Sajnos, csak 'szeretnél'.

Ahhoz, hogy elköltözhess, nem elég megbeszélni velük. Induló tőke is kell.

Albérlet:

kaució, bérleti díj, rezsi. Ha minderre megvan, még kajád nuku.

Társbérlrt:

mint fent, ráadásul tűrnöd kell más dilijét.

Van elképzelésed, miből?

Az érettségi papír megléte nem jelent életrevaló érettséget.

Ha találsz is munkát, szakma nélkül nem számíthatsz minimálbérnél sokkal többre.

.

Mi az, ami miatt ennyire elköltözni akarsz?

Saját életed felépítéséhez csupán az alapok hiányoznak.

Ne éljed álmaidba magad, gondoljad át lehetőségeidet!

2017. okt. 27. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudom, hol élnek a szüleid.

20 éve ezerszer könnyebb volt elköltözni, mint most. Egyedül is fenn tudtál tartani egy albérletet, átlagos keresetből.

Én 2001-ben kezdtem dolgozni. Akkor 95 ezret kerestem, 40 ezer volt a két szobás albérlet, plusz a rezsi.

Most is sokan csak 95 ezret kapnak kézhez, de ugyanebben a városban 80-100 körül megy az albérlet. Plusz a rezsi: csak a távfűtés egy vagyon.


Egyáltalán nem könnyű a mostani kirepülni készülő fiataloknak. Szülői támogatás nélkül nem sokan tudnak elköltözni 20 évesen.

Az is szép és jó, hogy piacképes szakmával 300-at kereshetsz kezdőként. De akkor megint csak otthon laksz addig, amíg tanulsz. Munka mellett senki se fog elvégezni egy orvosit, hogy gennyesre keresse magát szülész-nőgyógyászként. Például.

2017. okt. 27. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
62%
19 évesen hogyhogy még mindig csak 11.-es vagy?
2017. okt. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
40%
Én a helyedben azt csinálnám, hogy elmennék más városba egyetemre, pályáznék kolira (azért a más várost írtam, mert úgy nagyobb esély van jó kolihelyet megcsípni). Akkor a lakhatás olcsón meglenne, és tudnál tanulni ahhoz, hogy egy jobb állást találj magadnak később. Suli mellett lehet dolgozni is, azt szépen elteszed magadnak, nem költesz felesleges dolgokra (csak a kevéske kolidíj, alap kaja, bérlet... ha kell venni sulikönyvet és nem tudod lefénymásolni vagy könyvtárból kivenni vagy letölteni).
2017. okt. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!