Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek meg fog változni?

Szerintetek meg fog változni?

Figyelt kérdés

A párommal 5 hónapja vagyunk együtt. Mielőtt összejöttünk katona volt, és az a "baj", hogy nagyon megszokta az ottani körülményeket. Néha még velem is durva egy kicsit, szerintem még üldözési mániája is lett...meg fog változni szerintetek? Ismerem pár társát de ők is olyanok...

28 éves.

26/L


2010. máj. 27. 15:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! Az én párom katona, de nincs sem üldözési mániája, sem nem agresszív, sőt, a kollégáinál sem fedeztem fel ezt az elmúlt években.

Durva? Ilyen jellemmel él. Te tudod, hogy pont ez kell neked.

2010. máj. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ismerted mielőtt összejöttetek? Ha igen akkor milyen volt?

Ez az üldözési mánia...:D a barátomnak is az van.

2010. máj. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A paranoid személyiségzavarok általános jellemzői fiatal felnőttkorban alakulhatnak ki. A paranoidok sokféle helyzetben tanúsítanak bizalmatlanságot, állandó gyanakvást mutatnak, és rosszindulatot feltételeznek. Amennyiben az alábbi jellemzőkből négy igaznak bizonyul, definiálható a paranoid személyiségzavar: gyanakvás, mögöttes szándékok feltételezése, együttműködésre való képtelenség, szociális izoláció, nem létező támadástól való félelem. A paranoiás személyiségzavarban szenvedő ember, tényszerű összefüggések nélkül gondolja azt, hogy kihasználják, ártani akarnak neki, és ezt sokszor teljesen logikusan le is vezeti magában. Minden eseményt önmagauk ellen irányulónak értelmeznek. Sem barátaikban, sem a családtagjaikban, sem a munkatársaikban nem bíznak meg, ezért nem is osztanak meg velük mélyebb gondolatokat, mert azt gondolják, hogy ezeket később ellenük fordíthatják, így idővel teljesen elszeparálódnak. Jellemző, hogy könnyen megsértődnek - pont torzult gondolataik miatt - dühös támadásba lendülnek, majd képtelenek megbocsátani, a feltételezett sérelmeket hosszú-hosszú ideig hordozzák magukban. A paranoid személyiségzavar és a homoszexualitás között egykor komoly összefüggést láttak, kutatások, tapasztalati adatok alapján, de ezt ma már komolyan vitatják. A leggyakoribb következménye a betegségnek a családtagoktól, barátoktól való elfordulás, a munkahely, a társas kapcsolatok elvesztése. A betegség előzményei sokfélék lehetnek, általában túlzott követelményeket felállító szülők, távolságtartó apa, visszautasító anya rejtőznek a múltban. Sokszor alakul ki annak következményeként, hogy nem érzi magát jónak az ember, alkalmatlannak tartja magát bizonyos dolgokra, így a szégyen elkerülése érdekében dolgozza ki a paranoid stratégiát. Mivel az érintettek folyamatosan rossz, ártó szándékot feltételeznek, ezért nem lehet a tünetekről érdemben kommunikálni velük. A pszichoterápia hatékonysága mérsékelt, a kapcsolatokra kell a hangsúlyt helyezni, cél a szorongáscsökkentés, és a valóság realizálása a tudatban. A gyógyszeres terápia kevésbé hatékony.
2010. máj. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én párom is katona, megjárta Irakot, Afganisztánt, de nincs üldözési mániája...


Emellett itthon soha nem durva sem velem, sem a kicsinkkel, még csak az kéne. Külön tudja választani a hivatást és a családot...


Hát hogy meg fog-e változni nem tudom, talán jobb lenne szakember segítségét kérni.

2010. máj. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kezeltesd.
2010. máj. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A múltkor is az volt, hogy néztük a tv-t még nyugodt volt, beszélgettünk is utána kiment a konyhába vagy 5 perc múlva visszajött és majd szét robbant.


Amúgy ismerem már vagy 5-6 éve és azóta ilyen mióta katona lett, azelőtt nem volt semmi baja. Elírtam..15 hónapja. Egyszer szóba jött a gyerek is de így nem tudom...végül is nem bánt csak felidegesíti magát és olyankor elég durva.

2010. máj. 27. 16:32
 7/8 anonim válasza:
Kutyából nem lessz szalonna. Ezt már az élet bebizonyította.
2010. máj. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem, ez lehet, hogy orvosi probléma.
2010. máj. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!