Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyre durvább a helyzet! Mit...

Egyre durvább a helyzet! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kiírtam egy kérdést, amire válaszok is érkeztek, amiket nagyon köszönök!

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

Ez a probléma már megoldódott. Megbeszéltük az "öregekkel", hogy külön kassza, külön konyha.


Nemsokára kész a felújítás, lehet költözni.

Párom szülei egyre buzgóbbak. Megkezdtem a vizsgáimat, helyettem ők keresnek munkát nekem, itt helyben, mondván: "Ne kelljen korán kelni, vagy máshol lakni"

A másik, ami még jobban bosszant, át akarja tervezni a ház egy részét. Eddig ez egy dolog, más is csinál ilyet.

Az a gond, hogy ő azért tervezi át, hogy ha jön a baba - 2-3 éven belül, merthogy ő már ezt is eldöntötte - legyen külön szobája.


Ha most megint leültetem őket, az már kellemetlen lenne mindenki számára, lehet még meg is sértődnének.


Most hogy magyarázzam el nekik, hogy 20 éves vagyok jelenleg, még munka mellett - hogy ne a szüleimet terheljem - szeretnék 2-3 szakmát megszerezni, és nem akarom tönkretenni az életemet egy gyerekkel.


Nem arról van szó, hogy nem szeretem a babákat, imádom őket, de jóformán még én is gyerek vagyok. És nem akarok úgy járni mint a környezetemben oly sokan. 20-21 évesen gyereket vállaltak, és most egy óvodás, kisiskolás korú gyerekkel a nyakukon akarnak munkát vállalni, ami sajnos nem sikerül.


Szeretnék előbb-utóbb babát én is, mint minden nő, de ez a 2-3 éves időintervallum nekem nagyon nem tetszik!


SEGÍTSÉG!!! MEGŐRÜLÖK!!!


2010. máj. 27. 11:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
szerintem meg egyszerűen a kákán is csomót keresel. A szívem hasad meg, hogy be kell ülnöd a készbe, és majd esetleg uinokát is szeretnének az anyósodék. Nekem speciel ha ilyen hálátlan, önző menyem lenne, inkább lebeszélném a gyerekről, ne örökítse ezt a vérvonalat. Nyugodtan meg lehetett volna velük beszélni, mit szeretnétek, mikor, biztos, hogy elfogadták volna, de te csak panaszkodsz rájuk. Az általad írtak alapján meg épp, hogy nagyon rendesek lehetnek, eleve, hogy vállalják az együttélést. Én bizony se az anyósomékkal, se a házas gyerekeimmel nem költöznék össze. Hidd el, sok fiatal van, aki boldog lenne, ha megoldanák a lakásgondjukat, örülj, hogy neked csak ekkora problémáid vannak. Ha meg ennyire nem megy az együttélés, nem hiszem, hogy lasszóval fognának, irány az ország másik vége, önerőből vegyetek lakást, ne fogadjatok el semmilyen segítséget, akkor garantáltan nem lesz jogalapjuk beleszólni semmibe. Csak nehogy a végén a körülötted élők őrüljenek meg tőled.
2010. máj. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ne akarj addig gyereket, amig neked sem boldog az életed!

Azt akarod hogy ő is boldogtalan legyen a te butaságod miatt?

24/F

2010. máj. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Szerintem az előre tervezés sosem baj, inkább legyen a majd leendő gyereknek is szobája, addig meg használhatjátok valami másnak. Amúgy meg szerintem ez csak boldog tervezgetés,hiszen útban van a párod testvérénél és pont emiatt nem hiszem, hogy elvárják tőled, hogy 20-as éveid elején babát vállalj. Ha meg Pestre szeretnél jönni dolgozni, akkor azt tényleg jól gondold meg, mert a rokonoknál csak egy darabig lehet lenni, meg lehet, hogy most mondják lakj nyugodtan náluk, de később meg felvethetik. Az albérlet meg tényleg drága és akkor még nem is ettél semmit. Csak annyit tudok mondani, hogy lehet otthon kevesebb a fizetésed, de lehet többet tudsz majd félrerakni, mintha feljönnél Pestre dolgozni...

21L

2010. máj. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!