Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyre durvább a helyzet! Mit...

Egyre durvább a helyzet! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kiírtam egy kérdést, amire válaszok is érkeztek, amiket nagyon köszönök!

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

Ez a probléma már megoldódott. Megbeszéltük az "öregekkel", hogy külön kassza, külön konyha.


Nemsokára kész a felújítás, lehet költözni.

Párom szülei egyre buzgóbbak. Megkezdtem a vizsgáimat, helyettem ők keresnek munkát nekem, itt helyben, mondván: "Ne kelljen korán kelni, vagy máshol lakni"

A másik, ami még jobban bosszant, át akarja tervezni a ház egy részét. Eddig ez egy dolog, más is csinál ilyet.

Az a gond, hogy ő azért tervezi át, hogy ha jön a baba - 2-3 éven belül, merthogy ő már ezt is eldöntötte - legyen külön szobája.


Ha most megint leültetem őket, az már kellemetlen lenne mindenki számára, lehet még meg is sértődnének.


Most hogy magyarázzam el nekik, hogy 20 éves vagyok jelenleg, még munka mellett - hogy ne a szüleimet terheljem - szeretnék 2-3 szakmát megszerezni, és nem akarom tönkretenni az életemet egy gyerekkel.


Nem arról van szó, hogy nem szeretem a babákat, imádom őket, de jóformán még én is gyerek vagyok. És nem akarok úgy járni mint a környezetemben oly sokan. 20-21 évesen gyereket vállaltak, és most egy óvodás, kisiskolás korú gyerekkel a nyakukon akarnak munkát vállalni, ami sajnos nem sikerül.


Szeretnék előbb-utóbb babát én is, mint minden nő, de ez a 2-3 éves időintervallum nekem nagyon nem tetszik!


SEGÍTSÉG!!! MEGŐRÜLÖK!!!


2010. máj. 27. 11:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem először is (ha még nem tetted meg) a pároddal beszélj erről. Ő mit szól hozzá? (ha már beszéltetek róla)
2010. máj. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Réti bubuzér ***** válasza:
14%

"nem akarom tönkretenni az életemet egy gyerekkel."


Ilyen hozzáállással inkább ne vállalj gyereket soha, öregedj meg egyedül.

2010. máj. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hadd rendezzék, hadd mondják. Majd nem jön, és kész.. Azért gondolom a gyógyszert nem veszik el, vagy lyuasztják ki a gumit. Majd ha kérdezik, mondjátok el, hogy még pár évig nem terveztek gyereket, de megígéred, hogy ha késznek érzitek rá magatokat, akkor szóltok nekik és nem fognak kimaradni belőle.
2010. máj. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%

12:11!

Akkor majd én megöregszem vele. Én sem vállalnék be 20 évesen egy babát. Ez a világ ilyen, és 20 évesen még szép, hogy a karriernek élünk, ha nincsen még baba.

2010. máj. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
68%
kérdező érett gondolkodású vagy, ami nm mondható el az egyik gyökér válaszolóról.
2010. máj. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

call center operátor!? ilyen tanítanak??? jesszus, hova süllyed a világ. innen is látszik, hogy ez kb kamuképzés, meg baxunk el pár évet tanulással ahelyett, hogy dolgoznánk :)

hallod, én egyetem mellett dolgoztam call center operátorként úgy, hogy előtte 1 nap alatt elmagyarázták, h mit kell csinálnom, és már ment is. mit kell ezen tanulni????

2010. máj. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

1 éves képzés, és nem azért tanulom, hogy "baxunk el pár évet tanulással ahelyett, hogy dolgoznánk". Első utam volt érettségi után munkát keresni, de sajnos nem találtam. De nem ez a kérdés!


A párommal már próbáltam erről beszélni, szerinte minden jó úgy ahogy van, a szülei csak segíteni akarnak és előrelátóak.


Az, hogy 20 évesen nem vállalok gyereket, szerintem természetes. Azt sem tudom, hogy a saját életemmel mit kezdjek...így csak tönkre tenném szegény életét...nem vagyok (még) elég érett a gyerekneveléshez. És igen, ha most vállalnék gyereket, tönkre tenném az egész életemet, sőt a páromét és még a piciét is.


Félek, erre az anyós-após buzgóságra rámegy a párkapcsolatom.

Néztem egy munkát Budapesten, nagyon jó fizetés, rokonoknál lakhatnék átmenetileg. Nem tudom, hogy adjam elő ezt a páromnak és a szüleinek...

2010. máj. 27. 14:54
 8/13 anonim válasza:
Elsősorban a pároddal beszéld meg a munkalehetőségeket. A szüleinek el kell fogani a döntéseteket. Ha nem megy, inkább költözzetek el, mert így később is mindenbe bele fognak szólni, és tényleg rámehet a párkapcsolatod. Akkor pedig inkább előbb, mint később. Még fiatal vagy újra tudod kezdeni az életet.
2010. máj. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem bántásból mondom de tényleg nagyon gyerek vagy...ha Pesten néztél munkát, ott akarsz dolgozni akkor állj végre a sarkadra és mondd meg nekik kertelés nélkül.

Annak szerintem örülhetnél hogy ilyen kedvesek és még a házat is átalakítanák, mondjuk értem én hogy saját házat szeretnél de megkérdezhetem hogyan és miből? Tudod mennyit keres egy Call center operátor?

Ha meg szóba jön a gyerek mondd meg nyugodtan hogy ameddig Te úgy nem érzed, addig biztos nem lesz. Nem lehetnek rád ilyenért mérgesek és szerintem nem is lesznek !

Sajnálom anyudat és ha nem akarsz olyan életet mint Neki volt akkor tegyél érte és illedelmesen mindig mondd el amit gondolsz.

A probléma amitől meg meg akarsz őrülni nem is probléma :) látszik hogy eddig nem sok rossz történt veled szerencsére!!

24 L

2010. máj. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Igen, tényleg nagyon gyerek vagyok, de ezt írtam is.

Ez a ház jó lenne, el is fogadtam volna, így, hogy minden külön van, tehát magamra főzök, mosok takarítok, úgy ahogy az nekem jó. De az, hogy még így is beleszólnak az életünkbe és helyettünk tervezgetnek, ezt nem bírom elviselni.

Megértem, hogy vágynak unokára, de úton van! A másik fiuknak a párja 6 hónapos terhes. A lányuknak meg van egy 10 éves kisfia.

Mi vagyunk a legfiatalabbak, talán ezért akarnak nálunk beleszólni a dolgokba.

2010. máj. 29. 07:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!