Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg neki?

Hogy mondjam meg neki?

Figyelt kérdés

Szóval egy hónapja járok a barátommal,és erről csak anyukám tud.Hétvégén jönne át a fiú,de nem tudom,hogy mondjam el apukámnak :S

Valamiért félek,pedig nincs mitől,mert apám is mondta,hogy ha van barátom mondjam el nyugodtan.

Ti hogy oldottátok meg?

Mit mondtatok a szüleiteknek ? és hogy reagáltak ?

A válaszokat előre köszönöm.

16/L


2010. máj. 26. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:
tulajdonképpen mi a probléma? ajtó ablak nyitva.vidd fel a barátodat,és mutasd be a szüleidnek.
2010. máj. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16 evesen en mar 1 eve voltam eggyutt a parommal ami a mai napig tart.most vagyok 23.az attol fugg hogy ismer teged apukad,es hogy komoly vagy nem a kapcsolat.
2010. máj. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk mindig úgy volt, h anyunak elmondtam, és ő mondta el apunak, mert vele nem vagyok olyan kapcsolatban, h csak úgy ilyesmiről beszélgessünk. A szakításokat meg ugyanígy tudták meg.
2010. máj. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lassan, tagoltan, egyszerűen.
2010. máj. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én kb fél év után vittem haza. Apa, ez xy, ő meg apa.

utána gyakran jött s csak leesett nekik mivel barátokat se szoktam hazavinni (csak lányt). Legyen esélyük megismerni pl vacsi közben vagy tévé elött, a lényeg, hogy ne csak a szobádban bújjatok el mint valami nyúlcsalád :D akkor sima ügy és csak a személyiségen múlik

2010. máj. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
hm... én nem is tudom már :D. én 2008májusába szakítottam a barátommal és júli végén jöttem össze a jelenlegivel. rá egy hétre elmondtam anyunak és őt meg nem nagyon érdekli h kivel mivel járok :D. és akkor kérdezte h az előző barátommal mi van?:D aztán meg ő..... apu könnyebben fogadja nálunk mint anyu :D. anyu még mindig nem nagyon tudta befogadni. nem akar elengedni mint pici lányát és szorosan tart :D. apu sokkal lazább. amúgy meg nyugodtan simán mutasd be apukádnak :)ha még ő mondta hogy szólj neki akkor meg nincs mitől félned :)
2010. máj. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nagy szerencséd van, hogy ilyen kedvesek a szüleid. Engem anyám folyton az anyja szoknyáján ücsörgő, félénk "rendes fiú"- típussal akart összehozni, az én fiúimat pedig nem fogadta el soha. Mindig azt hangoztatta, hogy én mellé fogok nyúlni a választásnál, ezzel-meg-azzal sohasem akarna látni engem (minő pech, épp -azzal- jártam...), mert az csak felcsinál és otthagy. Ja, és hogy ő nem akar rólam tudni, ha összeszedek egy gyereket házasságon kívül. Ha csak megpendítettem, hogy xy tetszik, már jött a fejmosás, hogy ilyen zűrös család, olyan rossz tanulmányi átlag, amolyan magatartászavar vagy ronda öltözködés, stb.

Az első komoly barátom maga akart bemutatkozni anyámnak, ő pedig be sem hívta, kezet fogtak, és kitoloncolta, utána egy órát ordított velem, meg ne tudja, hogy még egyszer találkozunk, szobafogság, stb. A srác valósággal megbotránkozott anyámon.

Többet nem szóltam neki senkiről sem. Vidéken jártam gimibe, ugyanott egyetemre, és a koliba vittem a barátaimat. Most, ha kérdik, mikor kell bemutatkozni anyámnak, azt mondom, nem tartom a kapcsolatot vele.


Vacsora után említsd meg apukádnak, hogy van ez a fiú, nagyon tetszik neked - ha jól reagál, rátérhetsz arra is, hogy jártok, de azt én kihagynám, h. mióta, apukád kihagyva érezheti magát, és bizalmatlannak téged, hogy egy hónapja semmit sem szóltál neki a barátodról. (- Mióta jártok? - Hááát, egy kis ideje találkozgatunk, nem olyan rég óta.)

Aztán, ha tényleg támogat, vagy felajánlja, h. hozd el bemutatni, v. megpendítheted, h. "Ha gondolod, amikor legközelebb találkozunk, bemutatom." v. "Ha szeretnéd, megkérdem, jövő hétvégén nem tudna-e nálunk ebédelni, h. megismerjétek egymást."


Gondold végig és tervezd meg rendesen a találkozást. Miről tudnak beszélgetni? Van-e közös téma, amit mindketten szeretnek, h. a fiú bevágódhasson apukádnál? A srác csak pozitívan emlegesse a családját, ha zűrök vannak, azt hagyjátok máskorra. A tanulás nem "megyeget", hanem "egész jól megy". A srác nem mondhatja, nem tudja, mit akar csinálni suli után, hanem mindenképpen dolgozni akar és fog. Véletlenül sem jusson eszetekbe épp akkor becézgetni egymást, és a fiúnk mindenképpen apukád tudtára kell adnia, hogy odafigyel rád, fontos vagy neki. Nem szabad, h. apád azt érezze, a srác hátráltat téged pl. a tanulásban, a házimunkában, ezért a fiúnak meg kell nyugtatni apukádat, hogy fontos neki a tanulás és a család.


Tudom, ez nagyon szájbarágósnak tűnik, a jövő gondolata még elég messze van, de gondold magad apukád helyébe, akinek te nagyon fontos vagy, és a kákán is csomót keres majd a fiúban. Úgyhogy ti nem tehettek mást, mint hogy megpróbáltok a lehető legjobban indítani.

Sok sikert!

2010. máj. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!