Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mire vagyok jogosult?

Mire vagyok jogosult?

Figyelt kérdés

49 éves,munkanélküli nő vagyok.Egy hónap mulva lejár a mnélk. ellátásom.Mire vagyok jogosult ezek után?Milyen támogatást,segélyt stb.vehetek igénybe?Mivelhogy a rezsit,lakást,stb..ezután is fizetni kell!Egyedülállóként...

Csak korrekt válaszokat várok!Köszönöm!


2010. máj. 26. 11:21
 1/8 anonim ***** válasza:
A munkanélküli hivatalban szeritnem elmondták vagy el kellett volna mondniuk :S
2010. máj. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Minimális segélyt igényelhetsz, de abból tuti nem tudod fizetni a rezsit+a kaját
2010. máj. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

11:35

Hol és milyen jellegűt?Köszi..

2010. máj. 26. 11:38
 4/8 anonim ***** válasza:

Járadék után jön a segély


Ha az álláskereső legalább 180 napig kapott járadékot, akkor ennek lejárta után úgynevezett álláskeresési segélyt kérhet, feltéve, ha még mindig nem tudott elhelyezkedni. Ezt a járadék megszűnésétől számított 30 napon belül kell a munkaügyi központnál kérni. Az ellátást fő szabályként már csak 90 napig jár. Kivételt képeznek az ötven év felettiek, ők dupla ennyi ideig kaphatnak álláskeresési segélyt. (Jó tudni, hogy annak, aki járadékot egyáltalán nem kaphat, a munkanélkülivé válását követően azonnal segélyt állapítanak meg, persze, ha az erre előírt feltételekkel rendelkezik.) A segély összege egységesen a minimálbér 40 százalékának megfelelő összeg, amely jelenleg 29 400 forint. Ha valakinél ennél alacsonyabb volt az álláskeresési járadék alapja, akkor ő ezt az összeget kapja meg segélyként is.


Alkalmi munka és a járadék, illetve a segély


Ha a járadékon lévő munkanélkülinek sikerül alkalmi munkát találnia, ettől még a járadéktól nem esik el, csupán azokra a napokra nem kap pénzt, amelyeken az AM-könyv szerint munkát végzett. Éppen ezért az álláskereső köteles az AM-könyvét havonta a munkaügyi központnál bemutatni. Az álláskeresési segélyen lévőkkel szemben ellenben ilyen korlátozás nem érvényesül, ők szabadon vállalhatnak alkalmi munkát.


Szociális segély, rendelkezésre állási támogatás


Abban a szerencsétlen esetben, ha az álláskeresési járadék és az álláskeresési segély is lejárt, az önkormányzattól úgynevezett rendelkezésre állási támogatást, vagy szociális segélyt lehet igényelni. Ezeket az ellátásokat az "aktív korúak ellátásának" nevezik, amelyet akkor kérhetnek a munkanélküliek, ha a család egy fogyasztási egységre jutó havi jövedelme nem haladja meg a 25 650 forintot. (A fogyasztási egység ellenben nem az egy főre jutó jövedelmet jelenti, mivel a családtagokhoz bizonyos arányszámokat rendel a törvény).



Az aktív korúak ellátására vonatkozó jogosultság megállapítását követően a jegyző dönt arról, hogy a kérelmező rendszeres szociális segélyt, avagy úgynevezett rendelkezésre állási támogatást (RÁT) kap. A rendszeres szociális segély alapvetően az egészségkárosodottaknak, az 55 év felettieknek, vagy, további feltételek fennállása esetén, a 14 éven aluli gyereket nevelőknek adnak. A jogosultak körét azonban az adott önkormányzat rendelete tovább bővítheti.


A rendelkezésre állási támogatás havi 28 500 forintos ellátást jelent. A RÁT-on lévőknek azonban kötelező a munkaügyi központnál bejelentkezniük és a nekik felajánlott közfoglalkoztatásban (közmunka) részt venniük. A szociális segély kiszámítása eléggé bonyolult rendszer alapján történik. Erről az adott önkormányzatnál tudnak az érintetteknek pontos tájékoztatást adni. Jogszabály rögzíti ellenben, hogy a segély 60 236 forintnál több semmiképpen sem lehet.

2010. máj. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

11:39

Nagyon szépen köszönöm!!!

2010. máj. 26. 11:44
 6/8 anonim ***** válasza:
szívesen :)
2010. máj. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mindez konyhanyelven:

Amint lejárt az ellátás, kaphatsz újabb 3 hónapig, azaz 90 napig havi 28.500 forint álláskeresési segélyt,

ha az is lejárt, akkor kaphatsz szociális segélyt, ami szintén 28.500 forint, de csak akkor kapod, ha aláirod az Önkormányzattal hogy Rendelkezésre fogsz állni, ha lesz idénymunka-közterület takarítás-stb- amit ha elmész elvégezni, kb reggel 8 tol délután 2 ig tart napi 6 órában, na arra minimálbért adnak.

A szoc segély az jó, én kaptam 1.5 évig ugy hogy mindig kimentettem magam a meló alól, mivel végzettséged egyel alatti munkát vagy köteles elvállalni a szoc segélyért cserébe tehát akinek van érettségije azt nem tehetik ki az utcára virágot simogatni hanem max szakmunkát adhatnak neki, de akinek szakmunkása van vagy 8 általánosa, azt kitehetik, és ki is teszik, nyáron főleg.

2010. máj. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi az infot.Néztem neten is,de hiányosak az ezzel kapcsolatos dolgok.

Sok hasznos infot irtatok,nagyon köszi mindenkinek!Úgy látom, a tapasztalatok a leghasznosabbak,mert sok dolog nincs sehol leirva, vagy én nem tudom értelmezni?

2010. máj. 26. 12:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!