Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Mit tegyek, hogy ne legyek olyan, mint apám?

Figyelt kérdés

Szüleim elváltak, apámmal néha szoktam találkozni. Ő egy nagyon felelőtlen ember, olyan, mint egy kamaszfiú. Néha füvezik vagy mást csinál, nincs egzisztenciája, a szüleinél lakik. Anyám nagyon utálja, amit meg is értek, hisz elvette a fiatalságát. Nagyon rossz, de mindezek ellenére én mégis felnézek apámra, mert nem olyan, mint a többi otthonülő, unalmas (de gondoskodó) apa, hanem olyan zenéket hallgat, olyan filmeket szeret, ugyanazokon nevet, amiken én, művész (talán életművész is..) . Mindig rendes, gondoskodó apára vágytam, de mégis valahogy szeretem hangoztatni, hogy az én apám más, mint a többi. Ez tudom, hogy rossz, mert nem kéne egyáltalán becsülnöm azért, amilyen az életvitele és talán nem is ezért, hanem mert ő szabad, azt tesz, amit akar. Kicsit érthetetlen vagyok és nem akarok ellenszenvesnek tűnni, de mégis félek, hogy olyan leszek, mint apám. Hiába kapok/kaptam jó nevelést anyutól, hiába tanít a jóra, az erkölcsös életre, mégis bennem van az az apám életviteléhez való vonzódás. Nem szeretnék drogozni, mert attól félek, csak így..vele mindig minden más, mint anyuval. Az élet nagy dolgairól tudunk beszélgetni és nem úgy kezel, mintha a lánya lennék, hanem mintha egy barátja. felelősségteljesebb vagyok már most, mint ő, de kicsit félek, hogy belevisz valamibe. Miután beszéltem vele vagy találkoztunk, megváltozom, valahogy nem lesznek terveim, csak úgy tengődnék a nagyvilágban, ami semmi jóra nem vezetne. Anyut mindig konzervatívnak nevezi, olyankor én leszúrom. Annak ellenére, hogy azt hiszem, szeretem, mit kéne tennem, hogy ne legyek olyan, mint ő? Néha azt érzem, teljesen megváltoztat vagy befolyásol. Talán csak nagyon ritkán kéne vele beszélnem vagy egyáltalán nem? Komoly válaszokat kérek. Előre is köszönöm!

16L


2010. máj. 24. 13:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem vagy annyira okos, hogy tudd, mit nem szabad tenned. Azt már kitaláltad, hogy a drog nem megoldás, azt nem szabad. Válaszd ki apád azon tulajdonságait, amiket becsülsz. Ami szerinted nem követendő, azt hagyd el. Az én apám is ilyen, csak kicsit másként: szakmájában egy fantasztikus és szorgalmas ember, aki mindent elért, családi életében pedig egy tutyimutyi, rettegő senki, aki inkább volt egy idegen, mint az apám. Nosza, én nem leszek olyan tutyimutyi és inkább leszek jó apja a gyerekeimnek, de igyekszem olyan szorgalmas és elhivatott lenni, mint ő.
2010. máj. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia, és szerinted apád boldog így? Nem vágyna egy saját lakásra, egy szerető, odaadó nőre? Sok ember leplezi lazasággal a magányát, fiatalosnak, bohémnak mutatja magát, közben belülről szenved, mert nem találja a helyét, a korabeliek nem fogadják be, a fiatalok meghallgatják, fel is néznek rá, de teljes jogú tagja a társaságuknak nem lesz... egyértelmű, hogy nem egy szokványos apuka, lehet felelőtlen is és ezzel tisztában van, hogy így anyukád sem tudta felvállalni vele az életet, valószínűleg más se nagyon, de szerintem az ember alapvetően társas lény és magától nagyon ritkán választja a magányt. Szerintem nem fogsz rá hasonlítani, ha már most észreveszed a hibáit.
2010. máj. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én egyetértek veled, hogy tiszteled a különlegességét, talán a merészségét, stb. Bennem is megvan ez a "deviáns" hajlam, de félretettem a gyerekszülés-nevelés, stb idejére. Most viszont nyugdíjas életemben minden brahit kipróbálok, minden merészségbe, meg extrém dologba belemegyek, amennyire a fizikai képeségem engedi.

Szerintem ne zárkózz el az apádtól. Inkább próbáld megérteni őt. Talán nem voltak összeillő pár, talán az anyukád túlságosan is konzervatív volt, talán apukád, mivel nem volt alkalma, pénze, stb a kaland-hajlamait kiélni, a drogban talált csak megoldást. Abban biztos legyél, hogy mindketten a tőlük telhető legjobbat tették, ezt hozta nekik az élet.

És szerintem ne tegyél láncokat magadra, hogy milyen ne legyél, hanem olyan életformát, társat, stb válasszál, és fejlessze magadban olyan képességeket, amikkel az igazi világodnak megfelelhetsz.

Apukáddal beszélgess sokat, hívd vissza magadhoz, és az életbe, hátha még anyukádat is meggyőzöd, és kibékíted őket. De ha ez megtörténne, akkor is éljék a saját külön-külön életüket, ha egyszer nem egymáshoz valók, nem kell összekötözködni.

2010. máj. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy apu igazából semmit nem tett annak érdekében, hogy bármit is kihozzon magából, anyu igen. Ő félretett, felépíttetett egy szép házat, rendes állása van, apunak meg szinte semmije, ezért is volt köztük ez az állandó feszültség. Ilyen téren nem akarok apura hasonlítani, mert lett volna lehetősége, de nem tett semmit. Anyát tisztelem, egy jó példa, apámat meg valahogy különcnek tartom.
2010. máj. 24. 16:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!