Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesanyám nem talál állást,...

Édesanyám nem talál állást, utcára fog kerülni. Mit tegyen?

Figyelt kérdés

Egy beteg öregemberrel él együtt, aki hamarosan meg fog halni, neki pedig nincs állása már 10 éve, mert egyszerűen nem talál. Óvónői végzettsége van, de sehol nem vesznek fel egy 45 éves nőt. Ha meghal, akivel együtt él, akkor azonnal az utcára kerül.

Mit dolgozzon Szolnokon? Évek óta regisztrált munkanélküli, de Szolnokon egyszerűen nem kap állást. Még eladónak se veszik fel, mert ahhoz is külön végzettség kell. Több millió Ft tartozása van, így ha kapna is munkanélküli segélyt, ha meghal akivel együtt él, akkor a segély még a törlesztőrészletet se fedezné, nemhogy a lakbért, élelmet.

Nagyon félek, hogyha az utcára kerül meg fog halni.


2010. máj. 23. 22:00
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Ur Isten, hat en nem tudom es ne haragudj h nem tudok erdemleges valasszal szolgalni. Te nem tudod magadhoz venni? Te hol elsz es kivel? HAt fogadd be Te, a Te edesanyad!
2010. máj. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%

te hány éves vagy?

nem tudod befogadni esetleg?tudom ez is átmeneti megoldás,de ez is jobb,mint az utca..


Esetleg felkereshet alapítványokat,menedékházakat,ahova befogadják:(

2010. máj. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
:S korod?
2010. máj. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

Ezek szerint anyukád 35 éves kora óta nem talál állást? :(


És az elmúlt tíz évben nem végzett el valami átképző tanfolyamot (pld. eladói?) Miért nem? Tíz év rengeteg idő.


Ki ez a beteg öregember ,akivel él, és kié a lakás? Miből van a sokmilliós tartozása Anyukádnak?

2010. máj. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
Esetleg átképezni magát? Mondjuk műkörmös, vagy könyvelő? és akkor egyéni vállakozóként dolgozhatna. Mondjuk ezt már rég meg kellett volna lépnie.
2010. máj. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ha nem válaszolsz a kérdésekre, nehéz lesz segítségről tanácsot adni.
2010. máj. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, 18 éves vagyok, szüleim elváltak, anyám egy 60 éves emberhez költözött, aki súlyosan megbetegedett.


Bútor, személyi kölcsön, lakbér, etc. etc. tartozásai vannak, amiket még sok éve halmozott fel.



Szóval befogadni nem tudom, egyetemista vagyok. És ez se oldaná meg a dolgot, mert alig dolgozott valamit életében (gyesen volt nálam + 2 testvéremnél is 7 éves korunkig, ha jól emlékszem), így a nyugdíja is nagyon minimális lesz.


Milyen munkát kaphatna? Milyen tanfolyamot végezhetne el gyorsan, ami nem kerül sokba és 100%, hogy talál vele fix fizetésű állást?

2010. máj. 24. 09:21
 8/8 anonim ***** válasza:

szerintem csinálj neki önéletrajzot, és küldjétek el minden olyan helyre, ahova csak egy kicsit is passzol a végzettsége.

gyárakba, tescoba, ahova elég a 8 általános is. itt most nincs finnyáskodás, a megélhetése és lakhatása a tét.


amúgy ha az öreg kidobja, akkor hol fog lakni? minimálbérből nehezen lehet kifizetni a lakbért, rezsit, kaját, bérletet.

egyébként legrosszabb esetben munkásszállóra is el tud menni, az a legolcsóbb.

2010. máj. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!