Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindenki maga irányítja az...

Mindenki maga irányítja az életét, vagy mégsem?

Figyelt kérdés
Valaki azzal érvelt, hogy abba nem szólhatott bele, hogy az anyja alkoholista lett, a lakásukat eladták, változtak az életkörülmények. Ti igaznak gondoljátok, vagy sem?
2010. máj. 23. 20:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%

Miért abba miért a gyerek a hibás, ha az anyja alkoholista? Míg a hasában volt azt suttogta neki, hogy : "Igyál, különben meghaaaalsz!" ?!

És mégis hogy akadályozhatná ezt meg a gyerek? Az alkoholisták senkire se hallgatnak...kivéve magukra. Csak saját maguk többször mondja azt, hogy : "Igyál még, már úgyis mindegy!" minthogy : "Tedd le most azonnal mert még meghalsz, tönkreteszed a gyereked, a családod, és a saját életed!"

2010. máj. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
ja, viszont az hogy az anyja alkoholista vagy sem, az nem a gyerek élete..
2010. máj. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

"ja, viszont az hogy az anyja alkoholista vagy sem, az nem a gyerek élete.."


Nem, de a gyerekkorban szerzett élmények hatalmas százalékban járulnak hozzá egy ember egyéniségéhez, személyiségéhez.

2010. máj. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
A kártyákat nincs módunk kiválasztani, de mindenki maga dönti el, mit kezd a neki leosztott lapokkal.
2010. máj. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja, de egy ászhoz meg egy királyhoz mindenki széles mosollyal áll.. míg két darab kettest egyből eldobnak sokan.. Ami érthető...Sajnos az elkeseredés nagy úr.
2010. máj. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%

sok minden van ami ellen nem tehet az ember.

sztem az h mindenki maga irányítja az életét inkább a gondolkodásra, a felfogásra vonatkozik. PL vannak olyan életunt emberek akiknek mindenük megvan., de vannak olyanok is akiknek szinte semmijük sincs mégis hihetetlen milyen életvidámak.

2010. máj. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"A kártyákat nincs módunk kiválasztani, de mindenki maga dönti el, mit kezd a neki leosztott lapokkal."


Én viszont úgy gondolom a kapott lapokat is meg lehet változtatni. Az hogy valaki nem így gondolja, azal nem lehet mit csinálni, sajnos a mai emberek többségének úgy vettem észre, már csak arra van energiája/esze/kedve/akármilye hogy panaszkodjon, ahelyett hogy változtasson..


19N

2010. máj. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha a lapokat becserélni nem is mindig lehet, de hogy a legjobbat hozod ki belőlük, vagy azzal töltöd az életed, hogy 70-80 évig módszeresen sajnálod magad, az már tényleg rajtad múlik.
2010. máj. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is irányíthatod, ha akarod. Az alkesz példára visszatérve, az apám az volt. Gyerekkoromban rendszeresen ástam ki az árokból és cibáltam haza, miközben halálrészeg volt, de én ezt egylátalán nem érzem hátránynak. Ez is, meg az is, amilyen körülmények között éltünk formált olyan emberré, aki most vagyok. Hozzáteszem sikeres. De szerintem a sikerekhez meg kellett tanulnom nyelni és kitartani. És ezt egy gyönyörű gyerekkor mellett nem biztos, hogy megkaptam volna. Szóval összességében én nem bánom, hogy így alakult. Nulláról (ha nem mínuszból) indultam és pluszban vagyok... és tudom, hogy ez a leosztott lapoknak köszönhetem.

32L

2010. máj. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek mindig azzal nyugtatják magukat hogy mindenki magáért felelős és neki nem kell semmit se tennie.

Pedig ha egy cigány nyomortelepre potyant a gólya saját erőböl nem fogsz onnan kitörni.

2010. máj. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!